Žalgirio arenos grindys – svarbus etapas

Nemuno saloje areną statantys statybininkai vėluoja, bet nestovi vietoje. Greitai bus liejamas grindų pagrindas, kuriam keliami aukšti reikalavimai.

Arenos kiautą surentę ir aplink jį įvairių konstrukcijų prilipdę statybininkai šiuo metu baigia specialaus betono mišinio injekcijomis sutvirtinti po stogu esantį žemės sluoksnį. Greitai prasidės grindinės plokštės liejimo darbai, kurie tęsis apie porą mėnesių.

Žalgirio areną statančios „Vėtrūnos“ atstovai teigia, kad grindų liejimas – itin svarbus, įvairių inžinerinių sprendimų reikalaujantis etapas. Vienos moderniausių Europoje arenos grindys turi būti neeilinės, nes ant jų ne tik suksis šokėjų poros, bumbsės krepšinio kamuolys, bet ir bus žaidžiamas ledo ritulys, statoma sunki koncertinė įranga, vyks cirko pasirodymai.    

Grindys bus iš dviejų dalių. Jose bus įrengti grunto pašildymo ir ledo šaldymo vamzdynai. Tokią sistemą pasiūlė panašias arenas statę specialistai.

„Grunto pašildymas reikalingas, kad būtų galima ledo dangą arenoje išlaikyti ilgesnį laiką. Pašildymas apsaugos grindų konstrukcijas nuo deformacijų, kurias sukeltų sušalęs gruntas“, – aiškino „Vėtrūnos“ projektų vadovas Mindaugas Klanas.

Dėl šios sistemos ledo dangą arenoje bus galima išlaikyti daugiau nei du mėnesius. Viso aikštės grindų „sumuštinio“ storis bus apie 30 cm, grindų pagrinde bus paklota apie 20 kilometrų vamzdelių.

Ant grindų pagrindo atsigulsianti danga – vienas iš paskutinių statybų etapų, tačiau areną įrengiantys specialistai jau žino, koks bus parketas. Atsižvelgiant į arenos architekto Eugenijaus Miliūno rekomendacijas, jis bus uosinis, kuo šviesesnės spalvos. Ant šviesesnio parketo vykstant, pavyzdžiui, krepšinio varžyboms, labiau išryškėja žaidėjai, kamuolys, todėl reginys yra geriau matomas žiūrovams.  

„Žalgirio“ arenoje bus naudojamas visame pasaulyje žinomos vokiečių firmos „Haro“ uosio parketas. Parketo dalis jungs sukabinimo sistema „Rome“, kurios dėka parketą bus galima greitai ir lengvai surinkti bei išrinkti. Parketas padengs jo ilgaamžiškumą prailginsiantis sluoksnis.

Renkantis parketą buvo akcentuojama, kad jis atitiktų visus šiuolaikinius reikalavimus, atsižvelgiama į tai, kad po metų ant jo bus žaidžiamas Europos vyrų krepšinio čempionato finalinis etapas. “Haro” parketą yra sertifikavusi Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA).

Parketą galima surinkti įvairiomis formomis, kurios priklausys nuo to, kokio pobūdžio varžybos ar renginys vyks. Nuo pasirinktos konfigūracijos priklausys ir sėdimų vietų žiūrovams skaičius. Jis svyruos nuo 2714 iki 15381.


Jaučia darbų pagreitėjimą

Pagal pasirašytą sutartį, spalio pradžioje arenos statybos darbus turėjusi pabaigti „Vėtrūna“ pabaigtuvių datą paprašė nukelti net penkiems mėnesiams. Su tuo kategoriškai nesutinkanti Kauno savivaldybė reikalauja, kad darbai būtų baigti iki metų pabaigos. Dėl to suburta speciali derybų grupė, kurią sudaro savivaldybės ir bendrovės atstovai. Sutartis dėl naujo pabaigtuvių termino turi būti pasirašyta rugpjūčio 24 d.

Savivaldybės vadovai anksčiau buvo užsiminę manantys, kad „Vėtrūna“ dirba pernelyg lėtai. Neva terminas būtų žymiai trumpesni, jei bendrovė padidintų darbų apsisukimus. Prieš savaitę dėl to „Vėtrūnai“ priekaištų turėjęs savivaldybės administracijos direktorius ketvirtadienį sakė pastebėjęs teigiamų ženklų.

„Pastebėjome, kad darbai eina greičiau. Bet padėtis bus aiškesnė kitą savaitę, kai pradėsime bendrauti su įvairiais prie arenos statybos prisidedančiais specialistais“, – sakė V.Gudėnas.

Anot „Vėtrūnos“ atstovų, šiuo metu prie arenos dirba apie 150 statybininkų. Greitai darbuotojų ir subrangovų skaičius bus didinamas, nes prasidės grindų betonavimo ir plytelių klojimo darbai.


Šiame straipsnyje: Kauno arena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių