Vyriausybė pritarė Vilniaus, Kauno ir Šiaulių teismų reformai

Vyriausybė pasitarime pirmadienį pritarė Teisingumo ministerijos (TM) siūlymui sujungti teismus Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.

Ministerija siūlo

Ministerija taip pat siūlo, kad teismų buhalterinė apskaita būtų tvarkoma centralizuotai. Tai vietoj atskirų teismų padalinių, šiuo metu tvarkančių teismų finansus, turėtų daryti Nacionalinė teismų administracija.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, sujungus teismus, būtų sutaupyta 854 tūkst. litų darbo užmokesčiui numatytų lėšų pirmaisiais reformos metais, antraisiais - per 1,1 mln. litų. Tuo metu buhalterinės apskaitos centralizavimas leistų sutaupyti apie 1,5 mln. litų per metus.

Pagal TM planus, prie Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo turėtų būti prijungti Vilniaus miesto 2 ir 3 apylinkės teismai, Kauno miesto ir Kauno rajono apylinkių teismai sujungti į Kauno apylinkės teismą, o Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono apylinkių teismai - į Šiaulių apylinkės teismą.

Teismų sumažėtų

Tokiu būdu vietoj septynių savarankiškų teismų liktų trys. R.Šimašius žadėjo, kad sujungus teismus gyventojams problemų nekiltų.

"Vyriausybė pasitarime nusprendė atlikti dalies teismų jungimą - jungti tuos teismus, kurie ir šiandien yra po vienu stogu, arba kurių pastatai yra šalia, ir kurių administravimas yra nepagrįstai didelis", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė ministras.

Anot ministerijos, sumažėjus apylinkių teismų skaičiui, atitinkamai mažėtų teismo pirmininkų, teismo finansininkų ir kitų darbuotojų skaičius.

"Sujungus teismus, teismo pirmininkas bus vienas, bet esantiems teismų pirmininkams Konstitucija suteikia tam tikras garantijas, ir jie liktų kol kas apsaugoti, tai finansiškai jų nepaliestų", - sakė R.Šimašius.

Ministras žada: teisėjų nesumažės

Ministras žada, kad nebūtų atleisti teisėjai - teismuose sumažėtų tik administracinį darbą atliekančių žmonių. Ministras kol kas negalėjo pasakyti, kiek darbuotojų bus atleista.

Be teismų jungimo, Vyriausybė taip pat pritarė TM siūlymui, kad teismų buhalterinė apskaita būtų tvarkoma centralizuotai. Tai turėtų daryti Nacionalinė teismų administracija.

Šiuo metu kiekviename miesto ir rajono apylinkės teisme buhalterinę apskaitą tvarko kiekvienas teismas atskirai. TM duomenimis, Lietuvos teismuose dirba 85 finansininkai: 70 finansininkų valstybės tarnautojų ir 15 finansininkų, dirbančių pagal darbo sutartį. Jų atlyginimams per metus skiriama 3,55 mln. litų.

Perdavus Nacionalinei teismų administracijai centralizuotai tvarkyti teismų buhalterinę apskaitą ir įsteigus Nacionalinėje teismų administracijoje centralizuotą Finansų skyrių, teismų buhalterinę apskaitą tvarkytų 7 finansininkai, o pačiuose teismuose liktų po 1 buhalterio-finansininko etatą.

Anot R.Šimašiaus, šiems pasiūlymams neprieštarauja daugelis teisėjų, tam pritaria Teisėjų taryba.

Teisingumo ministras užsiminė ir apie planus vėliau imtis didesnės reformos.

"Pirminis projektas, kurį būčiau siūlęs, buvo gerokai platesnės apimties - reikėtų didesnės reformos teismuose, daugelį apylinkių teismų (...) apjungti į didesnius vienetus, ir tą esu numatęs daryti, bet reikia geriau pasiruošti įvertinant proceso, gyventojų aptarnavimo aspektus", - sakė R.Šimašius.

Ministerija planuoja, kad jų siūlomi teisės aktų pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų gegužės 1 dienos, jeigu Seimas jiems pritars iki 2009 metų pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių