Vulkaninės dulkės Lietuvoje sutrukdė beveik 29 tūkst. keleivių planams (papildyta)

Dėl Islandijos ugnikalnio dulkių sutrikęs oro susisiekimas Lietuvoje sutrukdė 28,7 tūkst. žmonių, kurie ketino keliauti lėktuvais, planams.

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktorius Kęstutis Auryla BNS sakė, jog tiek keliautojų susidarė nuo praėjusio penktadienio, kuomet dėl vulkaninių dulkių skrydžiai buvo atšaukti įvairiose Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje.

Pirmądienį drąsiau skraidyti pradėję orlaiviai, nors vulkaninių dulkių esama ir Lietuvos oro erdvėje, nenukentėjo.

"Kalbėjomės su pirmadienį į Vilnių remonto darbams atskraidinto Rusijos bendrovės orlaivio (boingas - BNS) įgula. Su lėktuvu viskas gerai, įgula jokių pastabų neturi. Sakyčiau, viskas pamažu stoja į savo vietas", - sakė K.Auryla.

Anot jo, pirmadienį daug skrydžių Lietuvos oro uostuose negalėjo įvykti ir dėl to, kad skrydžio atšaukimas įsuka skrydžio anuliavimo procedūras - tai reiškia, kad keleiviai informuojami apie skrydžių atšaukimą ir gali ieškoti kitų būdų keliauti. Dalis oro bendrovių skrydžius atšaukė dar sekmadienį.

Gyvybingumu pirmadienį Lietuvoje pasižymėjo tik didžiausias tarptautinis Vilniaus oro uostas, tuo tarpu Kauno ir Palangos oro uostai pranešė, kad vakare turėję įvykti keli skrydžiai į Rygą.

Pirmadienį iš Vilniaus vėl kyla lėktuvai. Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovė "flyLAL Charters" pirmadienį iš tarptautinio Vilniaus oro uosto išsiuntė tris orlaivius.

Du tušti lėktuvai "Boeing" į Egiptą, Hurgadą, išskrido pirmadienį ryte ir jau skrenda link Vilniaus. Tuo tarpu lėktuvas į Tenerifę iš Vilniaus pakilo 12.35 val.

Iš Egipto du "flyLAL Charters" lėktuvai į Vilnių parskrido prieš 17 val., kaip ir buvo planuota.

Portalo žiniomis, "flyLAL Charters" lėktuvas su "Tez Tour" klientais pirmadienį vakare turėtų išskristi iš Tenerifės. Keleiviams žadama, kad Lietuvoje jie bus 1 val. 30 minučių Lietuvos laiku.

Tai pirmieji užsakomieji skrydžiai iš Lietuvos per visos Europos oro susisiekimo krizę, kuri dėl Islandijos ugnikalnio išmestų vulkaninių dalelių trunka nuo praėjusio ketvirtadienio. Šios dulkės yra pavojingos lėktuvams, kadangi gali išlydyti ar kitaip sugadinti gyvybiškai svarbias orlaivių detales.

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktorius Kęstutis Auryla BNS patvirtino, kad pirmadienį apie 8.30 val. Vilniuje nusileido remontui atskridęs Rusijos bendrovės "Rosija" boingas.

Specialistų teigimu, didesniame aukštyje skrendantiems "Boeing" modelio lėktuvams vulkaninės dulkės yra ypač pavojingos.

"Atrodo, kad viskas su boingu yra gerai, tačiau mes jį ketiname apžiūrėti, įvertinti būklę", - sakė CAA vadovas.

Ankstų pirmadienio rytą į Maskvą pakilo turbopropelerinis "UTair" orlaivis, BNS patvirtino Vilniaus oro uosto komunikacijos vadovė Gabrielė Vasiliauskaitė. Anot jos, dar vienas šios įmonės lėktuvas į Vilnių ketina atskristi prieš pietus, o vėliau išskristi atgal į Maskvą.

Latvijos oro bendrovės "airBaltic" boingas pirmadienį prieš pietus vis dėlto pakilo į Romą.

Vilniaus oro uosto tinklalapyje pranešama, kad lėktuvas pakilo 11 val .49 min. - apie 40 minučių vėliau negu planuota.

"Saugumas yra svarbiausias mūsų prioritetas, todėl atnaujinsime skrydžius, kai tik oro erdvė bus visiškai saugi skrydžiams. Jeigu vietiniai aviacijos saugumo specialistai ir Europos skrydžių kontrolės tarnyba nerekomenduoja vykdyti skrydžių, tai mes, žinoma, laikomės tokių rekomendacijų, nepaisant kiekvieną dieną patiriamų didžiulių nuostolių", - BNS sakė "airBaltic" Korporatyvinės komunikacijos koordinatorė Rosita Sakalauskaitė.

Didžiausiame Lietuvos tarptautiniame Vilniaus oro uoste pirmadienį po pietų sėkmingai nusileido Rusijos oro linijų "UTair" lėktuvas, kuris pirmadienį grįš į Maskvą. Anot oro uosto tinklapio, Rusijos "UTair" nusileido 13 val. 03 minutės.

Vilniuje laukiama nusileidžiant ir Austrijos įmonės "Austrian Airlines" orlaivio, jis tūpti ketina 13.41 val.

Pirmadienį iš Vilniaus dar planuojamas skrydis į Kijevą. Jį ketina vykdyti Ukrainos "Aerosvit Airlines".

Antrame pagal dydį Kauno oro uoste pirmadienį 18.30 val. numatomas "airBaltic" skrydis į Rygą, o Palangoje - 18 val. ir 21 val. laukiama atvykstant "airBaltic" orlaivių iš Rygos.

Islandijos ugnikalnio išmestos kietosios dalelės skrydžius Europoje sutrikdė nuo praėjusio ketvirtadienio.


Šiame straipsnyje: oro uostas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių