VU biblioteka kviečia minėti 440-ies metų sukaktį

 VU biblioteka penktadienį kviečia dalyvauti jos 440-ies metų sukakties renginiuose, atspindinčiuose istorijos etapus, veiklos kryptis.

2010-ieji Vilniaus universiteto bibliotekai – šventiniai metai. Viena seniausių bibliotekų Rytų ir Vidurio Europoje mini 440 metų sukaktį.

Universiteto bibliotekos pradžia – 1570 m. spalio 15 d., kai steigiant Jėzuitų kolegiją, vėliau tapusią Universitetu, buvo įkurta ir biblioteka. Per šimtmečius sukaupto kultūros paveldo unikalumas ir vertė, sprendimų kūrybiškumas jį aktualinant, atvirumas ir inovacijos teikiant informacijos paslaugas parodo išskirtinę VU bibliotekos vietą Lietuvos mokslo, kultūros istorijoje.

VU biblioteka kviečia spalio 15 d. dalyvauti renginiuose, atspindinčiuose jos istorijos etapus, veiklos kryptis. 9 val. VU Mažojoje auloje prasidės mokslinė konferencija "VUB – ženklas istorijos žemėlapyje: paveldas – iššūkiai, postūmiai ir galimybės". Konferencijos tikslas – bendros naujų kultūros paveldo apsaugos ir sklaidos paradigmų paieškos. Bus skaitomi pranešimai ir diskutuojama apie mokslinius kultūros paveldo tyrimus bei modernių technologijų teikiamas galimybes jo saugojimui bei aktualinimui.

Sukakties dieną bibliotekoje vyks parodos "Baltarusių etnografo Isako Serbovo 1911–1913 metų nuotraukų kolekcija VU bibliotekos Rankraščių skyriuje" atidarymas. Tai itin vertingas rinkinys besidomintiems Baltarusijos istorija ir etnografija.

Teminė ekskursija "VUB 440 – epochų ženklai" bibliotekos svečiams suteiks galimybę pamatyti istorines bibliotekos sales ir moderniai įrengtas erdves, sukakties proga parengtas ekspozicijas.


Šventinę dieną vainikuos Bibliotekos vardo suteikimo ceremonija VU Botanikos sodo alėjai. Tai bus pirmoji vardinė alėja VU Botanikos sode ir, tikėtina, gražios tradicijos pradžia.

"Bibliotekos alėja kiekvienam apsilankiusiam VU Botanikos sode ne tik primins apie VU biblioteką, bet ir atspindės gražios draugystės ir bendradarbiavimo ženklą. Labai džiaugiamės, kad alėjos atidarymas sutampa su VU bibliotekai svarbia sukakties data – 440 metų," – kalbėjo VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė.

Renginiai vyks 2010 m. spalio 15 d. Vilniaus universitete, VU bibliotekoje ir VU Botanikos sode. Daugiau informacijos www.mb.vu.lt


Apie VU biblioteką:

Seniausia ir turtingiausia Lietuvos valstybinės reikšmės akademinė biblioteka, reprezentuojanti Universitetą ir visą šalį. Biblioteka, įsikūrusi unikaliame istoriniame architektūriniame ansamblyje, išsiskiria reikšmingu mokslui, švietimui ir kultūrai sukauptu paveldu.

VU biblioteka atvira Universiteto bendruomenei, Vilniaus miesto ir visos Lietuvos gyventojams, užsienio svečiams.

Bibliotekoje saugomos kultūros paveldo retenybės: seniausia spausdinta knyga, esanti Lietuvoje – inkunabulas Rabano Mauro Opus de universo (Strassburg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos Martyno Mažvydo Katekizmo egzempliorių.

Biblioteka daugelį metų yra garbingiausių Lietuvos Respublikos svečių vizitų dienotvarkėje. Joje lankėsi Belgijos karališkoji šeima, Velso princas Čarlzas, popiežius Jonas Paulius II, Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama, Nyderlandų karalienė, Ispanijos karališkoji šeima ir daugelis kitų.


Šiame straipsnyje: Vilniaus Universitetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių