VTEK: V.Karčiauskas pažeidė tarnybinę etiką

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Vitas Karčiauskas pažeidė tarnybinę etiką.

Pasak VTEK, jis supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus, dalyvaudamas Kultūros paveldo departamento nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdžiuose ir juose atstovaudamas asociacijai „Lietuvos aeroklubas“, kurios prezidentu pats yra.

VTEK patarėjas Artūras Paliušis BNS teigė, kad V.Karčiauskas pažeidė tarnybinę etiką, kai posėdžiuose buvo diskutuojama dėl Kauno rajone esančio Virbaliūnų šlaito, dar vadinamo Sklandytojų kalva.

„Jis yra asociacijos “Lietuvos aeroklubas„ prezidentas ir vyko minėtasis posėdis, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl vienos iš nekilnojamojo turto kultūros vertybių - Sklandytojų kalvos ribų tikslinimo“, - sakė VTEK atstovas.

A.Paliušio teigimu, V.Karčiauskas, kaip valstybės tarnautojas, atstovauti asociacijai galėjo tik gavęs vadovo raštišką leidimą, tačiau jo neturėjo.

Tokiu būdu V.Karčiauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatą, skelbiančią, kad asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesų valstybės ar savivaldybių institucijose.

Pasak A.Paliušio, V.Karčiauskas negalės vienus metus būti skatinamas, perkeliamas į aukštesnes pareigas, o palikęs einamas pareigas trejus metus nuo pažeidimo negalės dirbti valstybės tarnyboje. Per mėnesį VTEK sprendimas gali būti apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.


Šiame straipsnyje: Vitas KarčiauskasVTEK

NAUJAUSI KOMENTARAI

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Čia dabar tokia mada - dauguma valstybės įstaigų vis atviriau pradeda dirbti oligopolinininkams ir tai daro viešo intereso sąskaita. VTEK-as, deja, taip pat užsikrėtė šia liga. Nes V.Karčiauskas gynė ne privatų (statybos), o viešą interesą - istorinę vietą , kuria galėtų naudotis visi sklandytojai visomis šiuolaikinėmis skraidymo ir sklandymo priemonėmis. Tuo tarpu VTEK-as tokiu sprendimu stojo statytojų - kelių privačių asmenų, norinčių atimti šią viešą visų vietą tik sau. Nesistebiu. Nes kai prieš porą metų Kauno visuomenininkai kreipėsi dėl buv.paminklosaugininkės, virusios stiklainių statybos pramušinėtoja, Irenos Vaškelienės veiksmų, kai priiminėjo sprendimus, finansiškai naudingus jos vyro vadovaujamai bendrovei Kauno PRI, tai VTEK-as iki šiol neranda laiko tai išnagrinėti. VTEK-o nariams nėra poreikio nagrinėti Vaškelienės, nes tektų pripažinti, kad pažeidžiamas viešas interesas? Beje, VTEK-as galėjo pranešimu spaudai paaiškinti aplinkybes dėl Karčiausko, bet matyt teismų mada visuomenei neaiškinti motyvų persimetė taip pat ir į VTEK-ą. Labai gaila, kad ir čia pinigas stipresnis už viešą interesą.

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
KPD-ui ir Vitui Karčiauskui linkiu stiprybės ir atkaklumo ginant viešą interesą ir kultūros vertybes nuo vienadienių statybų ir jų gynėjų ne tik VTEK-e. Būtinai kreipkitės į teismą. OO aš pasidomėsiu, ar teisėtai VTEK-as vilkina I.Vaškelienės veiklso tyrimus, nes kaip suprantu ne mažiau kaip du kreipimaisi dėl jos veiklos buvo į VTEK-ą.

nesinervuok

nesinervuok portretas
Vytai,paskraidinus deltasparniu visa VTEK apsišiktu..........
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių