VSD dėmesys studentų protestui nesukliudė

Saugumo pareigūnus išgąsdinę studentai antradienį surengė protesto akciją. Kartoninių dėžių sienos sugriovimu jie žada neapsiriboti - aukštojo mokslo reformą ketinama skųsti Europos Teisingmo teismui (ETT).

Bijojo universiteto okupacijos

Kaip portalui teigė Solidarių Lietuvos studentų judėjimo atstovė Olga Suprun, Valstybės saugumo departamentas (VSD) renginio organizatorius išsikvietė dėl galimo pavojaus Vilniaus universiteto (VU) patalpoms. Saugumo darbuotojai esą nuogąstavo, kad taikios protesto akcijos organizatoriai sumanys okupuoti seniausio Lietuvos universiteto patalpas.

„Jie tik norėjo įsitikinti, kad neokupuosime universiteto, kad nekeliame grėsmės. Ir paleido“, - sakė O.Suprun. Esą atsakius į saugumiečiams rūpimus klausimus, jie priekaištų protesto akcijai neturėjo.

Visgi pašnekovė pripažino, kad VSD dėmesys tikrai nėra malonus reiškinys, ir taip gali būti daromas spaudimas kitų visuomeninių renginių organizatoriams.

Reformą - į teismą

Prie VU Filosofijos fakulteto įėjimo suręsta siena, simbolizuojanti esą diskriminacinę aukštojo mokslo reformą. Ant kartoninių dėžių užrašyta, kad su studento krepšeliu mokslas nemokamas, o į valstybės finansuojamas vietas neprasimušusiems studentams jis gali kainuoti dešimtis tūkstančių litų. Renginio organizatoriai ir keletas entuziastingai nusiteikusių studentų su pergalingais šūksniais šią sieną nugriovė.

„Norime, kad valstybė būtų ne tik teisinė, bet ir teisinga“, - prie simbolinės sienos sakė O.Suprun.

Anot jos, dabartinė aukštojo mokslo sistema yra diskriminacinė: studento krepšelio turėtojams sudaromos šiltnamio sąlygos, o geriau už juos besimokantys studentai priversti gerokai papurtyti piniginę. „Paradoksas toks, kad šitiems studentams Konstitucija nebegalioja. Nors Konstuticija sako, kad gerai besimokantiems valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas“, - pabrėžė protesto organizatorė.

O.Suprun teigimu, aukštojo mokslo reformą ketinama skųsti ETT. Tiesa, šis procesas veikiausiai gerokai užtruks. „Tai užtruktų, neaišku, kiek metų. Nes reikia pereiti visą Lietuvos teismų sistemą ir tik po to kreiptis į ETT“, - teigė pašnekovė.

Protesto organizatoriams paramą išreiškė ir Lietuvos studentų atstovybių sąjungos prezidentas Arūnas Mark. „Susiduriame su labai didele problema dėl socialinės atskirties. Visiškai neužtikrinamas finansavimas gerai besimokantiems studentams be krepšelių. Problemas reikia spręsti visais įmanomais būdais“, - žurnalistams sakė A.Mark.

Reforma nepatenkinti studentai sukurpė savotišką grupės „Pink Floyd“ dainos „We don't need no education“ interpretaciją. Vaizdo klipe galima rasti premjerą Andrių Kubilių, švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių bei daugelį kitų veikėjų, kuriuos studentai laiko atsakingais dėl esą diskriminacinės aukštojo mokslo reformos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių