Vokiškų filmų derlius Vilniuje ir Kaune

Jau tapo tradicija, kad kiekvieną rudenį Vilniaus Gėtės (Goethe) institutas Lietuvos žiūrovus supažindina su naujais vokiškais filmais. Rugsėjo 26 - spalio 10 dienomis Kaune ir Vilniuje vokiškų filmų programoje „Guten Film!" bus rodomi iki šiol lietuviams nematyti 2005-2008 metais sukurti 3 dokumentiniai ir 7 vaidybiniai filmai.

Filmų programą pradės vieno iš talentingiausių vokiečių režisieriaus Sveno Tadickeno filmas „Emos laimė". Nuotaikinga istorija pasakoja, kaip kiaulių augintoja Ema vienut vienutėlė gyvena visiškai nugyventame ir beviltiškai į skolas įklampintame savo šeimos ūkyje. Ji iki paskutinės dienos su meile globoja kiaules ir skerdžia jas savotišku, švelniu būdu. Taip pat vienišas Maksas prekiauja automobiliais ir dažnai skundžiasi skrandžio skausmais. Apsilankymo pas gydytoją metu jis sužino, kad jo gyvenimas kybo ant plauko. Greitai apsisprendęs prekeivis pavagia pinigus iš vienintelio draugo, užsisako skrydį ir tenori pabėgti. Sprukdamas Maksas nesuvaldo posūkyje jaguaro ir atsiduria Emos kieme. Čia jis pradeda suvokti, kad tikroji laimė gali slypėti kur kas arčiau.

Lietuvos žiūrovams jau anksčiau teko susipažinti su vokiečių režisieriaus Roberto Thalheimo darbais. Naujausias jo filmas „Pabaigoje ateina turistai" primena mums apie istorinius įvykius. Svenas, atliekantis civilinę tarnybą, gana naiviai patenka į šiuolaikinę istorinę Osvencimo realybę. Filme dėmesys sutelktas ties dviem žmonėmis: Stanislavu, išgyvenusiu koncentracijos lageryje Osvencime, kuriuo Svenas turi rūpintis, ir Ania, jauna lenkaite vertėja, dirbančia muziejuje gide, kurią jis įsimyli.

Pats naujausias „Guten Film!" programoje - vokiečių režisieriaus Denniso Ganselio filmas „Banga". Gimnazijos mokytojas Raineris Vengeris projektų savaitės metu pasiūlo eksperimentą „Valstybės formos", kad mokiniai galėtų geriau suvokti diktatūros atsiradimą. Tai didaktinis eksperimentas su pražūtingomis pasekmėmis. Nekaltai prasidėjęs bandymas, nagrinėjant tokias sąvokas kaip disciplina ir bendruomenė, po kelių dienų išauga į tikrą judėjimą, pavadinamą „Banga".

Komedijos mėgėjai kviečiami žiūrėti Sebastiano Schipperio filmą „Mano draugas".

Šiuolaikinę Vokietiją pristatančiame ir daugelį apdovanojimų gavusiame Christiano Petzoldo filme „Jela" vaidinanti aktorė Bettina Hoss 2007 m. tarptautiniame Berlyno kino festivalyje pelnė Sidabrinį Lokį už geriausią moters vaidmenį.

Benjamino Heisenbergo filmas „Miegalius" turėtų sudominti trilerių ir detektyvų mėgėjus. Vieno paauglio istoriją pasakoja Matthiaso Luthardto filmas „Pingpong".

Net trys staigmenos parengtos dokumentinių filmų gerbėjams.

Vienas naujausių Volkerio Koepp‘o dokumentinis filmas „Šeivamedžio žiedas" yra kelionė pas vaikus, gyvenančius Kaliningrado srityje, buvusioje Rytų Prūsijos šiaurinėje dalyje. Režisierius visus metus lydėjo vaikus ir filme leidžia jiems tiesiog pasakoti. Kitas dokumentinis filmas - Bettinos Blomner „Princesių maudynės" pasakoja apie tris geriausias drauges paaugles.

Režisierių dueto Sandros Prechtel ir Saschos Hilpert dokumentinis filmas „Dviratininkas iš Karlo Markso miesto" yra profesionalaus dviračių sportininko karjeros istorija, kuri netapo karjera.

Vokiškų filmų programa „Guten Film!" rugsėjo 26 - spalio 2 dienomis bus rodomas kino centre „Forum Cinemas Kaunas", o spalio 3-10 dienomis - sostinės kino centre „Forum Cinemas Vingis".

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių