V.Landsbergis: V.Navicko elgesys nepriimtinas, Š.Skučo – irgi

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis išpeikė abu Vilniaus skandalo herojus.

Pylos – abiem po lygiai

Tokią nuomonę V.Landsbergis išsakė Lietuvos televizijos laidoje „Teisė žinoti“. Konservatorių lyderis pabrėžė, esą partijos Priežiūros komiteto nederėtų tapatinti su visa partija. Juolab, kad sprendimas dėl sostinės mero Viliaus Navicko ir savivaldybės kontrolieriaus Šarūno Skučo turės būti persvarstytas.

„Aišku, labai iššaukiantis elgesys yra Vilniaus miesto mero. Nepriimtinas. Mažų mažiausiai mokant, bet galbūt ir reikalaujant, kad pavaldinys elgtųsi netinkamai, nusižengdamas visokiems principams ir, turbūt, gal ir įstatymams“, - V.Navicko elgesį komentavo V.Landsbergis.

Tiesa, idėjinis TS-LKD vadas nepaglostė ir Š.Skučo. Anot jo, slapta įrašytas pokalbis tapt savivaldybės kontrolieriaus ir mero turėjo patekti ne žiniasklaidai, o partijos vadovybei ar tam pačiam Priežiūros komitetui.

Anot V.Landsbergio, TS-LKD taryba įpareigojo Priežiūros komitetą peržiūrėti savo sprendimą, ir tai esą pakankamai aiškiai parodo visos partijos poziciją. „Dėl to, kad proporcija buvo 5:3 į tą pusę, o ne į kitą, visa partija yra kaltinama baisiausiais dalykais. Čia irgi neadekvatus tikrovės suvokimas, kuris mūsų visuomenėje gana dažnai pasitaiko“, - prisimindamas Priežiūros komiteto sprendimą kalbėjo TS-LKD garbės pirmininkas.

Š.Skučas: man buvo grasinama

Š.Skučas laidoje pareiškė, esą įrašą jis darė dėl to, kad sulaukė atvirų mero ir jo aplinkos žmonių grasinimų. Esą buvo grasinama ne tik jam, bet ir jo dukterims – savivaldybės kontrolierius yra išsiskyręs, tačiau abi dukros gyvena su juo.

Anot Š.Skučo, sulaukęs tokių grasinimų, jis ryžosi padaryti pokalbio su meru įrašą, tačiau ketino jį panaudoti apsisaugojimui, o ne viešinti.

V.Navickas: tai melas

Oponento žodžius meras V.Navickas ne sykį pavadino melu. Jis kontrolieriui pažėrė priekaištų, esą šis įdarbino „mero pasitikėjimą praradusį žmogų“ ir ne sykį demonstravo savo nekompetenciją.

Skandalą sukėlusį pokalbį sostinės vadovas pavadino „buitiniu“. Tačiau, anot jo, įrašas buvo sukarpytas, frazės ištrauktos iš konteksto. Esą taip Š.Skučas siekia asmeninių politinių tikslų.

Savivaldybės kontrolierius šiuos priekaištus atmetė. Anot jo, meras darė spaudimą dėl konkrečių auditų, ir su asmeninėmis ambicijomis tai nesusiję.

Meras taip pat tikino nuveikęs daug kovoje su korupcija. Esą nukirsta ne viena neskaidri finansinė gija. V.Navickas pabrėžė nedaręs jokio spaudimo dėl kontrolieriaus veiksmų. Į šiuos žodžius kandžiai replikavo laidos vedėja Rita Miliūtė: „Taigi jūs sakote, kad nepasakėte to, ką pasakėte?“

Komitetas įrašo neklausė

Telefonu su laidos vedėja R.Miliūte bendravęs TS-LKD Priežiūros komiteto narys Petras Luomanas pripažino, kad komitetas, svarstydamas V.Navicko ir Š.Skučo elgesį, neklausė skandalingojo įrašo.

Politikas pabrėžė, esą partija nesilaiko principo, jog blogybės turi būti slepiamos. Tačiau P.Luomanas, kaip ir V.Landsbergis, akcentavo, kad ydingas buvo ne pats pokalbio įrašymas, o tai, kaip jis pateko į viešąją erdvę.

DĖMESIO! Ketvirtadienį, 11 val., 1diena.lt konferencijoje viešės Vilniaus meras V.Navickas. Klausimą sostinės vadovui užduoti galite čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių