Visuomenininkas Kazokiškių sąvartyne mėgins stabdyti šiukšliavežius

Prieš tolesnį Kazokiškių sąvartyno eksploatavimą pasisakantys  visuomenininkai sako ketinantys trukdyti šiukšliavežiams išversti šiukšles.

Judėjimo „Elektrėnai – ne Vilniaus sąvartynas“ iniciatorius Danas Dambrauskas nesistebi, kad Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas išdavė leidimą Kazokiškių sąvartynui tęsti veiklą, ir sako besiviliantis, kad į tai sureaguos teisėsauga ir aukštesnės institucijos. D.Dambrauskas pažymi, kad jei trečiadienį šiukšliavežiai į sąvartyną tebevažiuos, jis trukdys jiems išversti šiukšles.

„Rytoj įsigalioja teismo sprendimas ir asmeniškai aš trečiadienį, nuo 6 val. ryto, būsiu prie sąvartyno ir tikrai darysiu viską, kad saviverčiai neišverstų šiukšlių į nelegalų sąvartyną. Dar tikiuosi iš aukštesnių institucijų vadovų ir kontroliuojančių bei teisėsaugos įstaigų, kad jos užkirs kelią šitam kazusui, kai žmonės patys turi ginti teisingumą, tikiuosi, kad susitvarkysime ir be to“, - BNS antradienį sakė visuomenininkas.

D.Dambrauskas aiškino, kad už išduotą leidimą turėtų asmeniškai atsakyti aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

"Be abejo, leidimas nėra netikėtas po vakarykščių ministro žodžių, kad jis padarė supaprastintą aplinkos vertinimo analizę, dėl savęs, dėl akių (...). Ministras prisiėmė atsakomybę ir galbūt Seimo nariai, opozicinės frakcijos galėtų pradėti procedūrą dėl apkaltos ministrui, nes yra du sąvartynai, ir abu turi problemų: Kariotiškėse - ekologinė katastrofa, Kazokiškėse - kylanti ekologinė katastrofa be reikiamų leidimų", - sakė jis.
D.Dambrauskas apgailestavo, kad sprendžiant dėl naujo leidimo neatsižvelgta į visuomenės nuomonę.

„Visuomenė tarė aiškų “ne„, bet ministrui tai yra ne kliūtis, sprendimas yra neskaidrus ir su visuomene nesuderintas“, - tikino jis.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas antradienį pranešė nusprendęs išduoti leidimą, kuris leis toliau eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną. Departamentas teigia nurodęs mažinti į sąvartyną patenkančių atliekų kiekį, vykdyti sąvartyno poveikio stebėseną ir spręsti papildomų kompensacijų gyventojams klausimą. Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą išdavęs departamentas taip pat sukritikavo Vilniaus apskrityje esančias savivaldybes, kad jos nesiima pakankamai priemonių mažinti į sąvartyną patenkančių atliekų kiekį ir tinkamai rūšiuoti atliekas.
Jei naujas leidimas nebūtų buvęs išduotas, Elektrėnų savivaldybėje esantis sąvartynas turėtų stabdyti veiklą.

Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus teigia, kad alternatyvų Kazokiškių sąvartynui esą nėra, ir jei tektų jį uždaryti, kiltų nepaprastoji padėtis. Aplinkos ministras G.Kazlauskas antrina, kad jei sąvartyno veikla nebūtų pratęsta, sostinėje susikaups tūkstančiai tonų šiukšlių.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prieš metus panaikino leidimą naudoti Kazokiškių sąvartyną, bet sprendimo vykdymą atidėjo vieneriems metams - įpareigojo per tą laiką pašalinti formalius trūkumus - atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras ir gauti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

ak

ak portretas
vargšas danukas dunduliukas... rinkimai vienoi ar kitoki artėja, reikia gi kazkaip kapitalą krautis.. na ka tu nabageli stengies - tavo pts balsavai, kad tas savartynas butu
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių