Vingio parke bėgikai įveikė olimpinę mylią

Šeštadienį paminėta tarptautinė Olimpinė diena, kurią bėgikai Vilniaus Vingio parke paminėjo įveikdami olimpinę mylią ir varžydamiesi 10 km distancijoje.

Simbolinius 1988 metrus įveikė net du tūkstančiai sportininkų iš visos Lietuvos. Prie starto linijos draugiškai stojo profesionalūs bėgikai, mėgėjai, veteranai, vaikai, neįgalieji, mamos su atžalomis vežimėliuose ir net keturkojai su savo šeimininkais.

Dalyvių tikslas buvo draugiškai įveikti simbolinę distanciją, todėl po finišo stadione netrūko geros nuotaikos, smagių emocijų ir įspūdžių dalinimosi. Praeivių akį traukė ant žolės išsitiesęs ir garsiai lekuojantis šešerių metų Jardas. Jo šeimininkas, praeityje buvęs baidarių irkluotojas Genadijus, taip pat gaudė kvapą ir braukė prakaitą.

"Mes kiekvieną rytą Vingio parke nuo šešių ryto treniruojamės, kiek kilometrų įveikiame net neskaičiuojame, bet, tikriausiai, labai daug. Gerai, kad kartu bėgome, Jardas mane vis ragino, iki finišo atitempė", - juokėsi vyriškis.

Tuo tarpu vienas iš mažiausių Olimpinės dienos dalyvių, netrukus metukų gimtadienį švęsiantis garsios lengvaatletės Irinos Krokoviak sūnelis Danila, liejo ašaras. Mažylis supyko, kad vežimėlį greitai bėgdama stūmusi mama, vos kirtusi finišo liniją, sustojo.

"Jam labai patinka greitis. Nuo pat mažų dienų kartu leidžiame laiką stadione, o kai išmoko vaikščioti pyksta, kad į vežimėlį pasodinu, pats nori bėgti", - pasakojo dabar vaikus treniruojanti moteris.

Atkakliausia kova tarp sportininkų vyko nuaidėjus 10 kilometrų starto šūviui. Bėgimo lyderiai, panevėžietis Kęstutis Jankūnas ir Marius Diliūnas iš Pakruojo, beveik pusę distancijos bėgo petis į petį. Galiausiai į priekį išsiveržęs K.Jankūnas džiaugėsi pasiekta pergale (nugalėtojo laikas 31 min. 39 sek.) ir jau planavo kitos dienos startą Ventspilyje.

"Buvo sunku, reikėjo pakentėti, nes nenorėjau kovos su Mariumi palikti finišui. Kai pavyko atsiplėšti, truputį taupiau jėgas, nes rytoj dar laukia pusės maratono bėgimas. Noriu Latvijoje gerai sudalyvauti, gal net laimėti, bet, aišku, visas priklausys nuo varžovų", - po finišo kalbėjo K.Jankūnas.

Antrąją vietą užėmęs M.Diliūnas (32 min. 29 sek.) apgailestavo, kad dėl pirmosios vietos pakovoti iki galo sutrukdė neseniai patirta kojos trauma. Bėgikas kol kas naujų startų neplanuoja, tikisi išsigydyti negalavimą ir ruoštis rugsėjo mėnesį vyksiančiam Berlyno maratonui. Jo, kaip ir K.Jankūno tikslas - įvykdyti B lygio normatyvą, kuris suteiktų teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse Londone.

Vaikinai varžybose - ambicingi varžovai, tačiau juos vienija bendras siekis - kelialapis į olimpiadą, todėl maratono normatyvo šturmui visą vasarą bėgikai ruošis kartu. Trečiąją vietą vyrų grupėje užėmė Arūnas Mėška. Jo laikas - 32 min. 36 sek.

Moterų grupėje pirmoji finišavo Evelina Uševaitė. Nugalėtojos laikas - 38 min., 38 sek. Šiaulietė gerokai atsiplėšė nuo seserų Rasos ir Linos Batulevičiūčių, kurios atitinkamai užėmė antrąją ir trečiąją vietas.

"Labai sunki trasa buvo, ypač kai reikėjo įveikti atkarpą į statų kalną. Bet dabar jau viskas praeityje, labai smagu, kad pavyko nugalėti", - spausdama rankose iškovotą taurę džiaugėsi šiaulietė.

Iš viso 10 km distancijoje varžėsi daugiau nei šimtas sportininkų. 


Šiame straipsnyje: Olimpinė diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių