Vilnius - obuolių miestas (papildyta)

Vilnių „apsėdo“ obuolių manija. Praėjusią savaitę sostinės autobusų stotelės pasipuošė reklama iš tikrų obuolių, o miesto šaligatviuose pasirodė obuolius aukštinantys šūkiai. Savaitgalį menininkas Vaidas Ramoška iš obuolių sukurė sostinės senamiesčio fragmentą.

Pirmą kartą Lietuvoje bus sukurta skulptūra iš obuolių, perkelsianti sostinės senamiesčio vaizdus. Pasak idėjos autoriaus Vaido Ramoškos, skulptūrai bus sunaudota daugiau nei pusė tonos arba beveik 5 tūkst. vienetų obuolių.

Anot V.Ramoškos, naudojant šešių skirtingų atspalvių obuolius, bus atkurtas stilizuotas sostinės senamiesčio fragmentas - Vilniaus universiteto senųjų rūmų architektūrinis ansamblis.

„Tai išskirtinis atvejis mano kūryboje, kadangi šiai instaliacijai bus naudojami tik tikri obuoliai, o meninės instaliacijos kūrimo procesą galės ne tik stebėti, bet prisidėti visi norintys“, - teigia ne vieną meninę instaliaciją Lietuvos miestuose įgyvendinęs skulptorius.

Anot jo, „gyvai“ miesto skulptūrai, kurios plotis sieks 20 kv. m, sukurti bus naudojama didžiulė pakyla, nuo žemės pakilusi 30-40 cm.

„Tai savotiškas būdas pažvelgti į tai ką mes turime šalia sąvęs kiekvieną dieną, tačiau nustojame tai matyti. Vilniaus senamiestis ar tuo labiau jo universitetas yra ta vieta, kuria aš asmeniškai stipriai didžiuojuos, nes tai yra savotiška kelio pradžia, tad šiuo kūriniu noriu apie tai priminti daugeliui žmonių. Obuolius kaip pagrindinę medžiagą pasirinkau kaip viso ko pradą, nes būtent nuo jų prasidėjo mūsų gyvenimas bei tai yra puiki medžiaga kūrimui, tikras gyvybės simbolis“, - sako Vaidas Ramoška.

Senamiesčio vaizdas iš obuolių bus atkurtas prekybos ir laisvalaikio komplekse „Panorama“.

Prie šios skulptūros jos autorius ketina dirbti visą sekmadienį (lapkričio 9 d.), o darbus pradės nuo 12 val. bei tęs juos iki vakaro. Anot jo, miesto vaizdų atkūrimui didžiausius sunkumus kels obuolių spalvų gamos, nes instaliacijai reikės aiškiai apibrėžto skaičiaus vienų ir kitokių spalvų obuolių.

Vaidas Ramoška išgarsėjo prieš kelis metus, Vilnių nustebinęs įvariomis meninėmis instaliacijomis, sukurtomis angelų skulptūromis, kitais projektais.Stebint keliems šimtams žiūrovų sekmadienį pirmą kartą Lietuvoje buvo sukurta skulptūra iš obuolių.

Idėjos autorius menininkas Vaidotas Ramoška senamiesčio vaizdus atkūrė iš beveik aštuonių tūkstančių obuolių.

Naudojant šešių skirtingų spalvų obuolius, per 6 val. buvo atkurtas stilizuotas sostinės senamiesčio fragmentas – Vilniaus universiteto senųjų rūmų architektūrinis ansamblis.

„Ši meninė instaliacija mano kūryboje išsiskyrė ne tik netradicine medžiaga, bet ir savo interaktyvumu, kadangi žiūrovai, vėliau patys prisidėjo prie kūrimo proceso, taip paveikslą modifikuodami ir paversdami jį visiškai nauju kūriniu“, - teigia ne vieną meninę instaliaciją Lietuvos miestuose įgyvendinęs skulptorius.

Miesto skulptūrai iš obuolių, kurios plotis siekė 20 kv. m, sukurti buvo naudojama didžiulė pakyla, nuo žemės pakilusi 30-40 cm, o menininkui baigus darbą, žiūrovai galėjo imti nuo pakylos obuolius ir jų vietoje rašyti palinkėjimus.

Jo teigimu, tokios meno formos, apjungiančios netradicinę raišką bei abipusę komunikaciją tarp kūrėjo ir žiūrovo, yra vienas iš efektyvesnių idėjų sklaidos būdų.

Vaidas Ramoška išgarsėjo prieš kelis metus, Vilnių nustebinęs įvairiomis meninėmis instaliacijomis, sukurtomis angelų skulptūromis, kitais projektais.

Susijusios publikacijos:
Reklaminius obuolius susirinko vagišiai
Sostinės šaligatviuose aukštinami obuoliai
Stotelės bus užpildytos tikrais obuoliais


Šiame straipsnyje: obuoliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių