Vilnius neįleido alkoholio į spaudos kioskus, Kaunas dar dvejoja

Vilniaus valdžia pakeitė savo poziciją: alkoholio sostinės spaudos kioskuose nebus. Kaune, tuo tarpu, spaudos kioskai jau gali prekiauti alumi ir sidru.

Sostinė tarė „ne“

„Lietuvos spauda“ pirmuosius leidimus prekybai alkoholiu išsirūpino dar gegužę. Planuota prekybą alumi ir sidru pirmiausiai pradėti sostinėje. Tačiau panašu, jog Vilniaus spaudos kioskuose alkoholis bent jau kurį laiką neatsidurs.

„Kol kas nesame gavę leidimų prekiauti alumi ir sidru mūsų prekybos vietose iš Vilniaus ir iš keleto mažųjų šalies miestų. Visi kiti miestai mums leidimus yra išdavę“, - 1diena.lt teigė „Lietuvos spaudos“ generalinis direktorius Dainius Dauparas.

Alkoholio kelionė į spaudos kioskus pasuko netikėtu kursu. Mat būtent Vilniaus savivaldybė pirmoji išdavė licencijas prekybai alkoholiu 41 sostinės kioske. Dabar, D.Dauparo teigimu, miesto valdžia apsigalvojo. „Paskelbė, kad licencijas išdavė, tačiau vėliau išaiškėjo, kad vis dėlto ne“, - nusijuokė „Lietuvos spaudos“ vadovas.

Pasak jo, Vilniaus savivaldybė vis dar nepateikė jokių argumentų ir nepaaiškino, kodėl kioskams licencijos nebuvo išduotos.

Kada alus ir sidras atsidurs Vilniaus kioskuose – D.Dauparas nesiryžo prognozuoti.

„Lietuvos spauda“ visoje šalyje valdo beveik 300 spaudos kioskų ir „R-kiosk“. Daugiau kaip trečdalis, 115 kioskų, yra sostinėje.

Paveikė neigiama miestelėnų nuomonė

Sostinės savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas 1diena.lt patvirtino, kad miesto valdžia pakeitė savo nuomonę.

„Dėl prekybos alkoholiu spaudos kioskuose kilo didelis ažiotažas, visuomenės pasipiktinimas. Labai neigiama ir vilniečių, ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto nuomonė“, - sprendimo motyvus aiškino V.Milėnas.

Pasak jo, spaudos kioskas – netinkama vieta alkoholiui. „Spaudos kioskai stovi prie vaikų darželių, mokyklų, bažnyčių. Yra ir kitų vietų, kur galima alaus nusipirkti“, - kalbėjo V.Milėnas.

Tiesa, administracijos vadovas pažadėjo, kad jeigu „Lietuvos spauda“ dar sykį kreipsis dėl alkoholio prekybos licencijų, šis prašymas bus apsvarstytas.

Laikinojoje sostinėje alui kelias laisvas

Bene aršiausiai alkoholio prekybai besipriešinusi Kauno savivaldybė, „Lietuvos spaudos“ vadovo D.Dauparo žodžiais, licencijas prekybai alkoholiu vis dėlto išdavė. Esą problemų nebeliko ir Klaipėdoje.

Laikinojoje sostinėje ir uostamiestyje prekyba alkoholiu spaudos kioskuose turėtų startuoti jau netrukus, kai tik bus sutvarkyti visi formalumai. „Kol kas nesame gavę visų reikalingų dokumentų. Pradėsime prekiauti alumi ir sidru tuomet, kuomet užbaigsime tvarkyti formalumus“, - kalbėjo „Lietuvos spaudos“ generalinis direktorius.

Kaunas taip pat uždraus prekybą alkoholiu?

Kauno savivaldybė licencijas „Lietuvos spaudai“ yra išdavusi. Tai 1diena.lt patvirtino savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotojas Linas Masteikis. Alkoholis į Kauno spaudos kioskus plūstelėti gali nors ir rytoj.

Tačiau miesto taryba gali taip lengvai nepasiduoti. Vilija Žukaitytė, Kauno tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė, 1diena.lt teigė, esą miestas licencijų klausimą sprendė gegužę, kai teisiškai nebuvo jokių galimybių licencijų nesuteikti. Dabar, Seimui priėmus atitinkamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, miestų savivaldybės turi tokias galimybes. V.Žukaitytės teigimu, gali būti, kad laikinosios sostinės taryba rudenį imsis šio klausimo ir mėgins riboti prekybą alkoholiu spaudos kioskuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių