Vilnius Naujuosius metus sutiko su trenksmu

Pirmąją 2010 metų naktį Katedros aikštėje susirinkę žmonės kalbėjo, kad šiais metais fejerverkai buvo daug didesni nei pernai, kai sostinė šventė Europos kultūros sostinės pradžią ir į orą išleido 4 milijonus litų.

Tik šįkart be šviesos šou, be „Spragtuko“ nudažančio merdinčių Sporto rūmų sienas, ir be žmonių jūros, nusidriekusios nuo Mindaugo tilto iki Katedros aikštės.

Jei pernai į orą buvo iššauti keli milijonai litų, šiemet prasiskolinusi Vilniaus miesto savivaldybė naujųjų išvakarėms neskyrė nė lito. Ir vistiek buvo smagiau. Be pompastikos, be reklaminių trukių, tačiau nuoširdžiai. Tokiais įspūdžiais portalui Naujųjų metų naktį dalijosi vilniečiai.

Pernai stovintys žmonių minioje negalėjo net kojos pasukti, kad įsitaisytų patogiau. Lyg silkės statinėje glaudėmės vienas šalia kito, draugiškai mynėme vienas kitam batus, o šviesų spektaklio, Lietuvos nacionalinėmis spalvomis nudažančio Katedrą ir greta stovinčio bokšto daugelis taip ir nepamatė.

Šiemet kitaip: laikrodžiui mušant pusę dvyliktos, šimtai žmonių suplūdo į Katedros ir Rotušės aikštes. Dauguma jų susinešė savo pirotechniką, šampaną ir šventinę nuotaiką. Stoviniuojant šalia bošto galėjai išvysti rausvų plaukų peruku pasidabibusią studentę, skuodžiančią sveikinti savo draugų.

Dešinėje - baltomis skrybėlaitėmis pasidabiusios blondinės kimšo šampano butelį. Kažkur tolumoje šmėžavo bengališkos ugnelės, o likus 15 min. iki vidurnakčio ėmė griaudėti fejerverkai. Ir jų būta ne ką mažiau įspūdingų, uždegančių, nei praėjusiais metais.

Tiesa, likus kelioms valandoms iki metų kaitos, Vilniaus senamiestis buvo tarsi iššluotas. Keliaujant iki Rotušės aikštės kur ne kur galėjai išvysti šmėžuojančias poreles, besidalijančias įspūdžiais, vaikų vežimukus stumiančias ar vaikiškais balionais nešinas šeimas.

Apie 22 val . prie Rotušės eglutės daugiausia būriavosi mažametes atžalas auginatys vilniečiai. Čia jiems buvo siūlomas karštas vynas, vaikams - balionai ar vaivorykštės spalvomis mirgančios lazdelės.

Tačiau panorę naujųjų ivakarėse pavakaroti mieste kiek ilgiau, tam progos nebeturėjo. Keliaujant Vokiečių gatve žemyn kone kiekvienos kavinės lange švietė skelbimas: „Mieli lankytojai, restoranas šiandien dirba iki 20 val.“. Dauguma miesto kavinių buvo iš anksto užsakytos, tad pasišildyti leista nebent prie baro.

Katedros varpinės bokštui išmušus vidurnaktį į dangų skriejo fejerverkai, aikštė prisipildė dūmų.

Sostinės dangų papuošė ir nuo televizijos bokšto - didžiausios Lietuvoje kalėdų eglės - pakilę fejerverkai. Jais vilniečiai ir miesto galėjo gerėtis iš įvairiausių miesto vietų.

Šiemet Naujus metus sutinkanys vilniečiai nebuvo linkę konfliktuoti, atvirkščiai vos buvo galima praeiti pro šampaną siūlančius žmones.

Pasak sostinės ugniagesių gelbėtojų, dėl pirotechnikos sprogimų jiems taip pat neteko vargintis. Gautas vienas vienintelis iškvietimas į Baltupių gatvę. Čia petarda buvo įskriejusi į balkoną.

Pasak Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariaro pareigūnų, įpatingų nusikaltimų sostinėje neužregistruota. Policijai skambinta tik dėl eilinių neblaivių žmoonių konfliktų.

Mums taip pat belieka pasveikinti jus su Naujaisiais. Laimės Jums, sėkmės ir stiprybės šią naktį ir visus metus.


Šiame straipsnyje: Naujieji metai2010

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių