Vilnius linksmai švenčia 6-ąsias narystės ES metines (papildyta)

Restoranų, amatininkų, knygų mugėmis, koncertais ir kitomis įdomybėmis Vilnius penktadienį pradėjo švęsti šeštąsias narystės Europos Sąjungoje (ES) metines ir Europos dieną. Šventiniai renginiai tęsis visą savaitgalį.

Kalvio įspūdžiai iš mugės

Sostinės Gedimino prospekte penktadienį įsikūrė gausus būrys amatininkų ir įvairių šalių virtuvių meistrų. Lietuvos restoranai ir kavinės pristatė tradicines Europos šalių virtuves - vilniečiai ir miesto svečiai galėjo nusipirkti įvairiausių patiekalų ir prisėdę čia pat prie atvežtų staliukų jais mėgautis.

"Prie kiekvieno gero restorano turi būti ne tik duonos, bet ir reginių. Mes, amatininkai, šioje mugėje atstojam reginius", - portalui sakė įvairiais ranko darbo geležies dirbiniais mugėje prekiaujantis Vilniaus kalvis Raimondas Vaitkūnas. 

Rodydamas pasagas, vyrius ir kitus metalinius dirbinius vyras tvirtino iš kalvystės pragyvenantis jau 20 metų, o prekyba per įstojimo į ES metines skirtus renginius Vilniuje užsiimantis kasmet.

Kas - lietuviai ar užsieniečiai - dažniau perka kalvio dirbinius?

"Galbūt užsieniečiai ir daugiau. Visų pirma, tai jiems yra gerokai pigiau (nei jų šalyse - red.past.). Be to, rankų darbas ten (užsienyje - red.past.) nėra toks populiarus kaip pas mus. Dažniausiai dirbinius perka skandinavai - rankų darbo medžiagos jiems yra labiausiai prie dūšios", - sakė kalvis.  

Knygos - ne perpus pigiau

Per pietus daugybę darbo turėjo ir dalį Gedimino prospekto „okupavę“ knygų leidėjai. Penktadienį pavakare kalbinti leidyklų darbuotojai ir pardavėjai vienbalsiai tvirtino, kad didžiausias lankytojų srautas buvo nuo 12 iki 13 val., kada dauguma dirbančiųjų Vilniaus centre eidavo pietauti.

Nors informaciniuose pranešimuose apie knygų mugę buvo skelbiama, kad knygos bus parduodamos perpus pigiau, apsilankius vietoje teko nusivilti. Perpus mažesne ar tik šiek tiek sumažinta kaina dauguma leidyklų pardavinėjo tik dalį knygų, kitų leidinių kainos buvo panašios kaip ir knygynuose.

“Šioje knygų mugėje knygas pardavinėjame 21,5 proc. pigiau”, - portalui tvirtino leidyklos “Katalikų pasaulio leidiniai” pardavimų vadybininkė Alina.

Kas kiek pardavė?

Pasidomėjus, kiek knygų šioje mugėje lankytojai jau nupirko, leidyklos pardavėja Vida Strazdienė patikino, kad parduota daugiau nei 30 knygų.  

Kaip sekėsi kitoms leidykloms?

“Pardavėme apie 50 knygų“, - sakė knygų leidyklos „Vaga“ pardavėja.

„Kol kas dar neskaičiavome, kiek knygų nupirkta. Skaičiuosime sekmadienį vakare, kai mugė baigsis. Daugiausia knygų perka vyresnio ir vidutinio amžiaus žmonės“, - tikino „Versus Aureus“ maketuotoja Reda.

Besikalbant su pardavėjomis, Gedimino prospekte suskambo nuotaikingi armonikos garsai. Du jauni vyrukai sutartinai užgrojo polką. Netoliese įsitaisęs magas kvietė moteris padėti jam atlikti kelis fokusus, o senoviais rūbais apsirengusi jauna mergina specialia technika gamino didelius muilo burbulus.

Linksmybių Vilniaus centre netrūksta nuo penktadienio pavakarės. Vinco Kudirkos aikštėje per visą vakarą iš viso bus surengti keturi įvairiausių muzikos stilių atlikėjų koncertai.

Muitininkai surengs šou

Muzika Vilniaus centre skambės ir šeštadienį. Po pietų V.Kudirkos, Lukiškių aikštėje ir Odminių skvere vyks įvairūs koncertai.

Šeštadienį lankytojus maloniai nustebinti žada ir šventėje dalyvausiantis Muitinės departamentas, kuris išradingai pristatys savo veiklą.

Prisistatymo epicentru taps muitinės stendas Gedimino prospekte šalia Lukiškių aikštės. Šeštadienį nuo 10 iki 18 val. renginio lankytojai galės susitikti su muitinės pareigūnais, aplankyti kilnojamą ekspoziciją „Lietuvos muitinei 91-eri”, išvysti muitinės tarnybinių šunų pasirodymą.

Publikai bus pristatoma ir pažeidėjo sulaikymo parodomoji programa, demonstruojama, kaip aptinkamos automobilyje ar slėptuvėje paslėptos narkotinės medžiagos. Ypatingas šventės akcentas - muitinės sulaikytų prekių aukcionas.

Linksmybės mažiems ir vyresniems

Šventinę nuotaiką savaitgalį kurs ir restoranų, amatininkų bei knygų mugės. Pastaroji šeštadienį tęsis nuo 10 iki 20 val., o sekmadienį nuo 10 iki 18 val.

Beje, leidėjai žada ne tik žemas kainas, bet ir specialias nuolaidas bei loterijas. Šeštadienį ir sekmadienį 12 val. palapinėse lauks staigmenos: knygomis prekiaus patys autoriai, stendai skelbs "laimės valandas", vyks literatūrinės improvizacijos.

Knygų palapinėse laukiami ir mažieji skaitytojai: Lietuvos teatro ir muzikos akademijos lėlininkai absolventai pasirodys su kaukėmis, rengs pantomimos etiudus, linksmins muzikinėmis "pauzėmis", kvies fotografuotis su Mere Popins, Julijumi Cezariu ir gal net Vampyru.

Mugėje dalyvauja leidyklos Tyto Alba, Kronta, Baltos lankos, Obuolys, Mintis, Aidai, Charibdė, Euroknyga, Didakta,Vaga, Algarvė, Žara, Jana Seta, Kitos knygos, Versus Aureus, Trys nykštukai, Nijanga, Andrena, Flintas, Terra Publica, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Katalaikų pasaulio leidiniai, Ekspress leidyba, Kultūros barai, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir Rašytojų sąjungos leidykla.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių