Vilniuje užpultas ir nužudytas verslininkas, žmona spėjo pabėgti (papildyta)

Policija tebesiaiškina pirmadienio vakarą Vilniaus pakraštyje nužudyto verslininko Ernesto Mejerio mirties aplinkybes. Tiriamos kelios nusikaltimo versijos, tačiau, ar tai buvo suplanuotas nusikaltimas, ar įvykdytas spontaniškai, neaiškėja.

Žmogžudystė po grumtynių

42 metų bendrovės „Omnistata“ savininkas ir direktorius E.Mejeris buvo nužudytas savo paties namuose Skersinės sodų 9-ojoje gatvėje.

Kaip policijos pareigūnams pasakojo jo dvejais metais jaunesnė žmona, apie 20 val. vyras išėjo iš namų pasiimti laikraščių ir kieme buvo užpultas kaukėto plėšiko.

Tuo metu iš namo išėjo ir moteris. Pamačiusi surištą vyrą, ji įbėgo į vidų, tačiau nespėjo ar pamiršo užrakinti duris, todėl paskui save tempdamas surištą E.Mejerį, užpuolikas įsiveržė į vidų. Ten nusikaltėlis pabandė surišti ir moterį, tačiau tuo metu išsilaisvinęs vyras susigrūmė su įsibrovėliu, o basa moteris išbėgo šauktis priešais gyvenančių kaimynų pagalbos.

Kaip į žmogžudytės vietą atvykusiems žurnalistams pasakojo žmonės, pas kuriuos atskubėjo išsigandusi kaimynė, jie iškart norėjo eiti padėti E.Mejeriui, tačiau šio žmona juos sulaikė, paaiškinusi, kad įsibrovėlis yra ginkluotas.

Vis dėlto, kai į pagalbą pasikvietę dar vieną kaimyną, žmonės išdrįso įeiti į vidų, E.Mejeris jau buvo negyvas, o nusikaltėlis dingo. Lapkričio 4 d. vyras būtų šventęs savo 43-iajį gimtadienį.

Klausimų daug

Buvo iškviesti policijos pareigūnai. Šie atvykę E.Mejerį rado gulintį ant grindų veidu į žemę. Netrukus atskubėję medikai nieko padėti negalėjo, tik konstatavo verslininko mirtį. Nustatyta, kad vyras mirė nuo durtinių žaizdų į pilvą ir nugarą.

Nors E.Mejerio žmona aiškina, kad užpuolikas buvo vienas, pareigūnai nelabai tuo tiki. Esą vienas žmogus nelabai sugebėtų užpulti ir surišti iškart du žmones. „Ji mums pasakoja, kad buvo vienas, tačiau gali būti, kad tai netiesa“, - sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Smurtinių nusikaltimų skyriaus viršininkas Vladislavas Abarovičius.

Pareigūnus stebina ir tai, jog namo grįžęs vyras, kažkodėl ne iškart pasiėmė laikraščius, nors pašto dėžutė yra pritvirtinta ant namą juosiančios tvoros, o tai sumąstė padaryti tik po kurio laiko.

„Keista, bet gal žmogaus įpročiai tokie, pasėdi pažiūrėti televizorių ir tik po to laikraščių eina“, - kalbėjo pareigūnas.

Pėdsakai dingo

Ieškoti nusikaltėlio pėdsakų bandyta ir pasitelkus kinologus su šunimi. Tačiau paieškos buvo bevaisės. Šuo per mišką nuvedė iki Santariškių gatvės ir pėdsakus pametė.

Neatmetama versija, kad ten užpuolikas ar užpuolikai buvo palikę savo automobilį, kuriuo ir pasrpuko po nužudymo.

Mišku nuo E.Mejerio namo iki Santariškių gatvės yra vos keli šimtai metrų.
Nužudymo vakarą, policininkai įvykio vietoje dirbo iki gilios nakties, taip pat tikrinta, kas dingo iš namo. Paryčiais paaiškėjo, jog viskas savo vietose, plėšikas, jei tai būta apiplėšimo, spruko nieko nepagrobęs.

Pareigūnų teigimu, tiriamos kelios šio nužudymo versijos, tarp jų ir plėšimas, verslo santykiai, šeimyninės aplinkybės.

Buvo tvarkinga šeima

Kaip antradienį portalui pasakojo E.Mejerio kaimynas, tai buvo tvarkinga, kultūringa šeima. Jis apie juos pasakyti nieko blogo negali, nors prisipažino, jog labai artimai ir nebendraudavo. „Su kitais kaimynais ir butelį padarydavome, pasikalbėdavome, o su jais tik susitikęs pasisveikini „labas, labas“ ir viskas.

Pora augino studentą sūnų. Visi trys kartu ir gyveno, tačiau jo žmogžudystės vakarą nebuvo namuose.

Vyras teigė neįsivaizduojęs, kodėl buvo nužudytas E.Mejeris, tačiau jo teigimu, Skersinės sodų 9-oji gatvė yra gana nesaugi. Namai stovi prie pat miško, naktį gatvė nėra apšviesta. Vietinį apšvietimą žmonės įsirengę tik kiekvienas prie savo namų. „Čia patamsyje net vaikščioti nesaugu. Nėra jokių šaligatvių, baisu, kad automobilis nenutrenktų“, - sakė E.Mejerio kaimynas.

Užsiėmė statybomis

E.Mejerio bendrovė „Omistata“ užsiėmė statybų verslu. Žirmūnų gatvėje registruota bendrovę verslininkas įkūrė 2004 metais.

Kaip teigiama šios bendrovės interneto puslapyje, jų pagrindinė specializacija - individualių namų statyba, statybų techninė priežiūra, bendrieji statybos darbai ir betoninių, cementinių bei polimerinių grindų įrengimas.

Būtent betonavimu ir grindų įrengimu šiai bendrovei yra tekę užsiimti daugiausia. „Omistatos“ klientais yra buvę Suomijos ambasada, „Rietumu“ bankas Latvijoje, prekybos centras „Gedimino 9”, naktinis klubas „Pacha“, „Vichy“ vandens parkas, „Stumbro“ gamykla ir daug kitų.

 

 


Šiame straipsnyje: žmogžudystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių