Vilniuje surengta pirmoji konferencija apie klimato kaitos valdymo politiką

Penktadienį Aplinkos ministerija Vilniuje surengė tarptautinę konferenciją apie klimato kaitos valdymo politiką, priemones, verslo perspektyvas bei investicines galimybes plėtojant darnią, mažai šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskiriančią šalies ekonomiką.

Pirmojoje Lietuvoje tokia tematika konferencijoje pateikta naujausia informacija apie tarptautinius klimato kaitos poveikio mažinimo strateginius dokumentus, Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktus. Lietuvos verslo atstovai supažindinti su šių metų gruodį numatomu patvirtinti pasauliniu Kopenhagos klimato kaitos susitarimu, kuris po 2012 m. pakeis dabar galiojantį Kioto protokolą.

Į konferenciją atvyko svečių iš užsienių bankų, institucijų ir bendrovių. Didžiausią susirinkusiųjų dalį sudarė Lietuvos bendrovių vadovai, taip pat mokslinių institucijų ir užsienio šalių ambasadų atstovai, teisininkai, studentai.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas džiaugėsi, kad renginys sulaukė išties didelio susidomėjimo iš verslo atstovų pusės. “Jūsų dėmesys - akivaizdus įrodymas, jog klimato kaitos ir verslo galimybių klausimai šiandien svarbūs ne tik viešajam, bet ir privačiam sektoriui. Jūsų gausa - įrodymas to, kad viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas yra ne siekiamybė, o realybė”,- kalbėjo ministras.

Pasak renginio iniciatorės ir koordinatorės aplinkos ministro patarėjos Lauros Dzelzytės, į konferenciją pasistengta sukviesti geriausius klimato kaitos valdymo ekspertus, teisinės, finansinės ir aplinkosauginės srities žinovus. “Jie atvyko tam, kad pasidalintų savo žiniomis, gerosios praktikos pavyzdžiais ir atsakytų į aktualius klausimus. Tikimės, kad suteiktos žinios nulems sprendimus, kurie bus naudingi tiek valstybei, tiek visuomenei, tiek ir pačiam verslui”, - teigė aplinkos ministro patarėja.

Konferencijoje aptartos pasaulinės tendencijos prekiaujant šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio vienetais (taršos leidimais) ir Europos Sąjungos prekybos apyvartiniais taršos leidimais (ATL) po 2013 m. bei Klimato kaitos valdymo finansinių instrumentų įstatymo nuostatos.

Diskutuota, kokį poveikį Kopenhagos klimato kaitos susitarimas ir nauji ES prekybos ATL sistemos reikalavimai gali turėti Lietuvos verslui. Savo pozicijas šiais klausimais išsakė ekspertai, teisininkai, tarptautinių bankų ir Europos Komisijos atstovai.

Aplinkos ministerijos vyr. specialistės Julijos Kuklytės teigimu, daugiausiai dėmesio konferencijos metu buvo skirta vienai iš efektyviausių rinkos sąlygomis veikiančių priemonių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui mažinti - prekybai taršos leidimais ir ATL. Ši tema sukėlė didžiausią verslo atstovų susidomėjimą.

Konferencijos dalyviai taip pat supažindinti su naujomis galimybėmis plėsti efektyvią, aplinkai palankias technologijas naudojančią gamybą, informuoti apie klimato kaitos projektų finansavimo būdus, supažindinti su Aplinkos ministerijos vystoma novatoriška Žaliųjų investicijų schema.

“Valstybė suteikia palankias sąlygas verslui vykdyti - o tuo pačiu mažina neigiamą poveikį sukeliančių šiltnamio dujų koncentraciją. Lygiagrečiai matome spartėjantį “žaliųjų” technologijų vystymąsi, “žalių” darbo vietų gausėjimą, vartotojų supratingumo augimą. Tai - bendras mūsų visų tikslas, vedantis link darnios plėtros bei visuomenės gerovės kūrimo”, - konferencijos tikslus apibendrino ministras G. Kazlauskas.


Šiame straipsnyje: konferencijaaplinkos kaita

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių