Vilniuje municipalinės policijos nėra

Savivaldybės darbuotojas Gintaras Tamošiūnas, paklaustas, kaip sekasi municipalinei policijai, pareiškė, kad Lietuvoje tokios policijos nėra. Tai, ką spauda vadina municipaline policija, tėra Vilniaus savivaldybėje veikiantis Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės poskyris.

Rugpjūčio mėnesį atidarius šį poskyrį, buvo numatyta, kad jame iki rugsėjo dirbs 28 tvarką palaikantys darbuotojai. Buvo planuojama, kad miestui skyrius kasmet kainuos apie 2 mln. litų.

Deja, darbuotojų, kurie norėtų rūpintis miesto tvarka, trūksta. Iš pradžių poskyryje dirbo 5 žmonės, šiuo metu – 8. Per artimiausias dvi savaites numatoma priimti dirbti dar 6. Tikimasi, kad jų skaičius iki metų pabaigos išaugs iki 20.

Anot  Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Gintaro Tamošiūno, surasti tinkamų darbuotojų sudėtinga, kadangi tokios profesijos iki šiol nebuvo. Be to, priimtus į darbą žmones dar reikia gana ilgai mokyti darbo specifikos.

Dažniausiai pasitaikančios problemos Vilniaus mieste – gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimai, šiukšlinimas ir neteisėta reklama gatvėje. Būtent šioms problemoms spręsti šiuo metu organizuojamos akcijos.

Kontrolės poskyris ne tik reaguoja į vilniečių skundus (jų per savaitę gaunama apie 30-40). Jo darbuotojai nuolat patruliuoja miesto gatvėmis, prižiūrėdami tvarką. Nemažai netvarkos pastebėta naujuose rajonuose – statybos šiukšlės, netinkamai vedžiojami šunys. Pavyzdžiui, Pašilaičių mikrorajone Perkūnkiemyje žmonės nesivargina tolėliau nuvesti savo šunis ar surinkti jų ekskrementus – savo reikalus šie atlieka visai šalia BIG prekybos centro ant šaligatvio.

G. Tamošiūnas teigia, kad būtų daug paprasčiau, jei žmonės dėl visokių miesto tvarkos pažeidimų galėtų kreiptis vienu telefonu, o skambučius priimantis administratorius perduotų juos atitinkamai policijai arba jų skyriui. Tikimasi, kad kada nors tai bus įgyvendinta, o kol kas numatoma įdiegti trumpąjį Viešosios tvarkos skyriaus telefono numerį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių