Vilniuje išrinkta gražiausia Lietuvos vaikų svajonė


Vilniaus mokytojų namuose šeštadienį surengtoje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje 10 nacionalinio vaikų piešinių konkurso „Išpildyk savo šeimos svajonę“ finalininkų buvo apdovanoti solidžiais piniginiais prizais - nuo 500 iki 5 tūkst. litų savo šeimos svajonei įgyvendinti.

Didysis prizas skirtas devynmečio Roko Kušeliausko svajonei „Pamatyti dinozaurus Vilniuje“. Renginio metu, kuriame dalyvavo beveik 300 konkurso dalyvių, jų tėvelių ir draugų, buvo ne tik įteikti prizai, bet ir šokta, dainuota ir dalintasi svajonėmis surengtoje konkurso darbų parodoje.

Spalio 1 d. prasidėjęs nacionalinis piešinių konkursas sulaukė milžiniško susidomėjimo. Mažųjų svajonės stebino savo gausa ir įvairove – nuo žaislų ar buitinės technikos, iki broliuko ar skrydžio į šiltus kraštus valgyti bananų. Gauta darbelių iš užsienio – juose dažniausiai mažieji su šeima svajojo grįžti gyventi į Lietuvą. Pagrindiniai darbelių vertinimo kriterijai buvo piešinių originalumas, meniškumas, piešinio kultūra ir gebėjimas vaizdu perteikti mintis.
 
Vaikų darbus vertino komisija, sudaryta iš visuomenėje žinomų menininkų ir atlikėjų: rašytojo Vytauto Landsbergio jaunesniojo, dailininkės Sigutės Ach, dainininkės Jurgos Šeduikytės, „Keistuolių teatro“ aktorių Ilonos Balsytės ir Andriaus Kaniavos. Iš daugiau nei dviejų tūkstančių Lietuvos vaikų, dalyvavusių nacionaliniame piešinių konkurse „Išpildyk savo šeimos svajonę“ į finalą pateko 10 laimėtojų – po vieną iš kiekvienos Lietuvos apskrities.

„Visi komisijos nariai sutarėme dėl vieno – iš 10 finalinių darbų išrinkti svajonių svajonę turbūt buvo pats sunkiausias mūsų kaip komisijos darbas. Juk vertinome ne bet ką – vertinome vaikų svajones, o jas visas norisi išpildyti“, - sakė komisijos pirmininkas Vytautas Landsbergis jaunesnysis.

Renginio metu apdovanoti ne tik 10 nacionalinio piešinių konkurso finalininkų. Įteikti komisijos simpatijos prizai – knygos, padėkos raštus gavo aktyviai konkurse dalyvavusios mokyklos.

Devynmečio Roko Kušeliausko iš Kauno apskrities svajonė „Pamatyti dinozaurus Vilniuje“ komisijos išrinkta gražiausia Lietuvos svajone. Darbelis atliktas mišria technika – guašu ir piešiant vaškinėmis kreidelėmis ant įkaitusio lygintuvo. Pasak berniuko, mama atidžiai stebėjusi jo darbą, kad mažasis menininkas taisyklingai ir saugiai kurtų šeimos svajonę. „Man labai patiko, norėjau piešti ir piešti, nes lygintuvu pavyko sukurti visokių įdomių dalykų. Išėjo didelis drakonas, o kitus, mažus, nupiešiau vėliau aš pats“, - pasakojo Rokas.

Berniukui įteiktas didysis 5 tūkst. litų prizas.

Renginio metu taip pat buvo įteikta dovana vienai iš mažųjų konkurso dalyvių, sergančiai diabetu, kurios svajonė buvo gauti insulino pompą. Vos prieš kelias dienas atšventusiai savo gimtadienį Martynai Šufinskaitei „Roche Diagnostics“ dovanojo išsvajotąją insulino pompą. Tai viena iš pažangiausių cukrinio diabeto gydymo naujovių visame pasaulyje.

Be apdovanojimų ceremonijos Vilniaus mokytojų namuose atidaryta ir konkurso darbų paroda, kurioje renginio dalyviai galėjo surasti savo darbelius bei pamatyti, kokiomis svajonėmis gyvena kiti Lietuvos vaikai.

Nacionalinio vaikų piešinių konkurso „Išpildyk savo šeimos svajonę“ iniciatorius - „Vilniaus margarino gamykla“, šiemet švenčianti 10-ąjį savo veiklos jubiliejų. Vilniaus mokytojų namuose tardamas sveikinimo žodį gamyklos generalinis direktorius Darijus Taraila konkurso dalyviams linkėjo: „Būkite sveiki, gražūs, kūrybingi, išradingi ir būtinai svajokite! Galbūt šiandien jūs pildote savo šeimos svajonę, o po dešimt, dvidešimt ar trisdešimt metų – tai bus visos Lietuvos, ar net viso pasaulio svajonė“.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių