Vilniuje į gyvybės langelį atneštas pirmas kūdikis

Į Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose įkurtą gyvybės langelį atneštas pirmas kūdikis.

Penktadienį apie 16.30 val. Antakalnyje Žolyno gatvėje įrengtame gyvybės langelyje suveikė judesio davikliai. Į specialią patalpą, įrengtą šalia kūdikių namų vartų, nuskubėjęs budėtojas ir kiti namų darbuotojai, lopšyje aptiko gulintį kūdikį.

Vos prieš keletą savaičių atidarytame gyvybės langelyje buvo palikta maždaug poros savaičių mergaitė.

Kūdikis iš pažiūros atrodė sveikas, tačiau pagal nustatytą tvarką iškviesti greitosios pagalbos medikai. Jie nuvežė kūdikį į ligoninę, kur jis bus apžiūrėtas, atlikti tyrimai, nustatytas tikslus jo amžius.

Apie įvykį informuota policija.

Paliktam kūdikiui Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų darbuotojai iškart suteikė pavardę. Mergaitę jie pavadino Gruodyte.

Gyvybės langelis Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose atidarytas lapkričio 25 dieną. Tai buvo pirmasis toks langelis šalyje. Po kelių dienų gyvybės langelis įkurtas ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Gyvybės langelis - speciali kapsulė, į kurią iš lauko įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia perspėjimo signalas ir specialistai pasirūpina vaiku, kuriuo nenori rūpintis mama.

Apsigalvoję tėvai ar giminaičiai langelyje paliktą kūdikį gali susigrąžinti per tris mėnesius.

Teisingumo ministerija yra išaiškinusi, kad motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, negresia jokia atsakomybė - ji numatyta tik už kūdikio palikimą nesaugioje ir kūdikiui pavojingoje aplinkoje.

Šiuo metu dirba socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko įsakymu sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė neonatocido (naujagimių žudymo - BNS) ir anoniminio naujagimių palikimo nesaugioje vietoje klausimams spręsti, kuri savo išvadas turėtų pateikti iki 2010 metų sausio 1 dienos.

Pirmasis pasaulyje gyvybės langelis įrengtas XII amžiaus pabaigoje Vatikane. Prancūzijoje gyvybės langeliai atsirado XVII amžiuje, o pirmieji šiuolaikiniai gyvybės langeliai 2000 metais įrengti Vokietijoje ir veikia Šveicarijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Japonijoje, Italijoje, Belgijoje, Slovakijoje, Vengrijoje bei JAV.


Šiame straipsnyje: gyvybės langelis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių