Vilniuje bus įvertinti geriausi šalies teatralai

Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre, trečiadienį vyks apdovanojimų ceremonija „Auksiniai scenos kryžiai“.

Minint Tarptautinę teatro dieną, tradiciškai bus paskelbti ir už praėjusių metų darbus įvertinti geriausi šalies teatro menininkai.

Kūrėjams bus teikiamos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos, atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“ ir specialus apdovanojimas – Boriso Dauguviečio auskaras.

Režisierių kategorijoje varžosi Artūras Areima, kuriam apdovanojimą siūloma skirti už spektaklių „Plėšikai“ ir „Julijus Cezaris“ režisūrą, spektaklį „Dieviškoji komedija“ režisavęs Eimuntas Nekrošius bei spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ režisierius Jonas Vaitkus.

Kultūros ministerijos ekspertų komisijos sprendimu, už pagrindinį vaidmenį „Auksinį kryžių“ siūloma skirti „Dieviškojoje komedijoje“ Dantę vaidinusiam Rolandui Kazlui, kūrinyje „Eglutė pas Ivanovus“ Auklės vaidmenį atlikusiam Valentinui Novopolskiui bei Dainiui Svobonui už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“.

Geriausiu nepagrindinio vaidmens atlikėju už Aklo smuikininko vaidmenį spektaklyje „Katedra“ gali tapti Saulius Bareikis, už Franco vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ ir Simučio vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ - Saulius Čiučelis, už Karlo vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ ir Kasijaus vaidmenį spektaklyje „Julijus Cezaris“ - Tomas Rinkūnas.

Dailininko kategorijoje už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ scenografiją nominuotas Jonas Arčikauskas, už baleto „Tristanas ir Izolda“ scenografiją - Adomas Jacovskis, už spektaklio „Balta drobulė“ scenografiją - Gintaras Makarevičius, o už spektaklio „Kovos klubas“ scenografiją - Marta Vosyliūtė.

Muzikos spektakliui kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Vidmantas Bartulis, kurį siūloma pagerbti už muziką spektakliui „Teiresijo krūtys“, muziką spektakliui „Katedra“ kūręs Antanas Jasenka, spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ muzikos autorius Algirdas Martinaitis bei „Sheep Got Waxed“ už muziką spektakliui „Kovos klubas“.

Operos kategorijoje varžosi Sandra Janušaitė, kurią siūloma apdovanoti už Tatjanos vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“, bei Merūnas Vitulskis – už Lenskio vaidmenį toje pačioje operoje.

Operetės ir miuziklo srityje į apdovanojimą pretenduoja Rouzę muzikiniame reviu „Zygfrydo Vernerio kabaretas“ suvaidinusi Akvilė Garbenčiūtė bei Barinkajaus vaidmens operetėje „Čigonų baronas“ atlikėjas Mindaugas Zimkus.

Šokio meno srityje varžosi Izoldos vaidmens balete „Tristanas ir Izolda“ atlikėja Inga Cibulskytė, spektaklyje „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ vaidinęs Petras Lisauskas bei to paties spektaklio choreografė Agnija Šeiko.

Teatras vaikams kategorijoje nominuoti spektakliai „Gaidelis pinigautojas“, „Brangusis atrakcionų parko dėde“ bei „Mozaika“.

Lėlių ir objektų teatro srityje į apdovanojimą pretenduoja spektaklio „Meteo“ kūrybinė komanda, spektaklio „Šalia“ dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė bei spektaklio „Teiresijo krūtys“ dailininkė Julija Skuratova.

Geriausiais jaunaisiais menininkais gali tapti Šarūnas Datenis ir Antanas Dubra – už spektaklį „Gaidelis pinigautojas“, šioje kategorijoje taip pat varžosi Inga Jarkova – už Anės vaidmenį spektaklyje „Anė iš Žaliastogių“ bei Ieva Triškauskaitė – už Beatričės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija“.

Geriausia lietuvių literatūros kūrinio scenine interpretacija gali būti paskelbta „Balta drobulė“ pagal Antano Škėmos romaną (inscenizacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė) bei Justino Marcinkevičiaus „Katedra“.NAUJAUSI KOMENTARAI

kazl

kazl portretas
man labai patinka Kazlas. Šaunuolis.

super aktorius

super aktorius portretas
daug prarandama kai nematome sapro per tv.zinoma ne per lnk tik.

jis kazkas

jis kazkas portretas
pagarba kazlui
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių