Vilniečių laisvalaikis – senamiestyje

Dauguma vilniečių savo laisvalaikį leidžia Vilniaus miesto erdvėse. Atlikta apklausa parodė, kad populiariausia vieta laisvalaikiui praleisti – sostinės senamiestis, kuri populiaresnė už parkus ir kitas lankytinas vietas. Be to, vilniečių nuomone, Vilniaus pasididžiavimas taip pat yra senamiestis.

Net trys ketvirtadaliai Vilniaus gyventojų savo laisvalaikį įprastai praleidžia viešosiose Vilniaus miesto erdvėse. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „GfK CR Baltic“ atlikta apklausa.

Vilniaus senamiestis – dažniausiai lankoma vilniečių laisvalaikio vieta. Kaip teigia tyrimą atlikusios bendrovės vadovas Andrius Norkevičius, net 75 proc. savo laisvalaikį leidžiančių sostinės erdvėse vilniečių savo laisvalaikį leidžia senamiesčio ribose.

Pasak istoriko, erudito, knygų apie Vilnių autoriaus Antano Rimvydo Čaplinsko, Vilniaus senamiestis traukos centras yra nuo seno.

„Kiekvienas Vilniaus senamiesčio kampelis savotiškai patrauklus, todėl ir kiekvienas žmogus yra pamėgęs kurią nors jo vietą, įsimylėjęs kurią nors gatvelę ar kiemą.

Gyvenamieji rajonai, pastatyti plečiantis Vilniui, priešingai, – neturi nei auros, nei gyvybės, nei istorijos. Juose pagrindinės traukos vietos yra parduotuvės, kitos įstaigos būtiniems poreikiams tenkinti, o atgaivos gyventojai ieško ten, kur yra skvereliai, parkeliai, daug žalumos ir yra kur paganyti akis“, – pasakoja istorikas.

Nors vilniečiai dažnai lankosi sostinės senamiestyje, jie laisvalaikį leidžia ir netoli savo namų, t. y. savo mikrorajone. Taip atsakė 50 proc. respondentų.

„Tendencija laisvalaikį leisti netoli namų, atsižvelgiant į kitų apklausų išvadas, daugelio respondentų grindžiama tiek nepatogiu visuomeniniu transportu, tiek ir pačių laisvalaikio praleidimo vietų kokybe, – pasakoja tyrimą atlikusios bendrovės vadovas A. Norkevičius. – Be to, savo mikrorajone žmonės dažniausiai lankosi prekybos centruose, vedžioja savo augintinius, o mažamečių vaikų tėvai nemažai laiko praleidžia su atžalomis lauke taip pat netoli namų.“

Apklausa parodė, kad vilniečių vertinami ir miesto ribose esantys parkai: trečdalis paminėjo Sereikiškių parką ir taip pat trečdalis – Vingio parką kaip lankytinas vietas laisvalaikiu, o penktadalis lankosi ir Verkių regioniniame parke.

Senamiestyje laisvalaikį labiau linkęs leisti jaunimas (18–25 metų amžiaus), o 26–40 metų amžiaus apklausos dalyviai, kurie leidžia laisvalaikį senamiestyje, sudaro 37 proc. visų Vilniuje leidžiančių laisvalaikį respondentų.

Vilniaus senamiestis yra ne tik dažniausiai lankoma vilniečių vieta, bet ir miesto pasididžiavimas – taip mano net 90 proc. apklausoje dalyvavusių Vilniaus gyventojų.

73 proc. mano, kad sostinė gali didžiuotis Gedimino pilimi, 72 proc. – Arkikatedra, o pusė respondentų įvardijo sostinės istoriją. Be to, pasididžiavimo vertas ir Vilniaus kultūrinis gyvenimas, taip mano 40 proc. apklausoje dalyvavusių vilniečių.

Tačiau ši apklausa parodė, kad žmonės nesididžiuoja tuo, jog yra vilniečiai, tik dešimtadalis tuo didžiuotųsi, o ir išrinktu meru – A. Zuoku – didžiuotis linkę taip pat tik dešimtadalis apklausos dalyvių.

Seimu ir Vyriausybe didžiuojasi vos 2 proc. vilniečių.


Šiame straipsnyje: Vilniussenamiestis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Liudas

Liudas portretas
grazus miestas, bet kai lyja nesinori buti lauke. Tada labai smagiai leidziu laika triobetej, palosiu pokeri, o kartais ir su losimo automatais. Vis ten atnaujina juos tai losti nenuobodu
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių