Vilniečiai nebeskriaudžia angelų

Pirmieji Vaidoto Ramoškos sukurti angeliukai Vilniuje „nutūpė" prieš ketverius metus. Tuomet jiems nepavyko išgyventi - vandalai juos suniokojo. Dabar balti angeliukai gyvena ne tik Vilniuje, bet ir užsienyje.

Artėjant Angelų sargų dienai, vilniausdiena.lt portalas pasidomėjo, kaip sekasi baltiems Vilniaus angeliukams.

Prieš ketverius metus skulptorius Vaidotas Ramoška sukūrė 10 baltų angeliukų skulptūrų. Jos buvo sustatytos Vilniaus centre:  Europos aikštėje, Rotušės aikštėje, Savivaldybės aikštėje (Gedimino per.), Vokiečių gatvės fontane, Katedros aikštėje šalia varpinės.

Tuomet vilniečiai dar nebuvo pasirengę priimti ir pamilti angelų. Jie nutraukė angelams sparnus - septyni angeliukai buvo nepataisomai suniokoti. Tik tris iš jų pavyko išgelbėti. Po šių įvykių angeliukus buvo nuspręsta „tupdyti" aukščiau, kad jų nepasiektų vandalai.

Tiesa, ne visi vilniečiai angelus skriaudė. Vaidotas Ramoška portalui vilniausdiena.lt pasakojo, kad kartą atvykęs „gydyti" sužeisto angelo, pamatė žmones, slaugančius jo angelą - nulaužtas angeliuko dalis jie mėgino priklijuoti lipnia juosta.

Šių metų vasarą angeliukų kūrėjas skvere šalia Katedros aikštės rengė akciją „Popa" . Akcijos metu angeliukas prastovėjo nepaliestas kelias savaites. V.Ramoškas sakė, kad tai jį labai pradžiugino – galbūt žmonės jau labiau vertina meną ir angelo simbolį.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 30 angeliukų. Dešimt jų Vilniuje, kiti - Vilniaus rajone, Kaune, Ukmergėje, Zarasuose. Naujausias angeliukas „nutūpė“ rugsėjo pradžioje Vilniaus Baltupių mikrorajone.

Be to, nuo 2007-ųjų angelai iš Vilniaus skrenda į visą pasaulį. Projekto „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" atstovas Algirdas Barauskas portalui vilniausdiena.lt pasakojo, kad nuo 2007 metų baltos angeliukų skulptūros į užsienio šalis neša žinią apie tai, jog Vilnius rengiasi švęsti jubiliejų.

Baltų angeliukų skulptūros sukurtos ir padovanotos  8 užsienio šalių miestams: Joensu (Suomijoje), Varšuvai, Kaliningradui, Sankt Peterburgui, Stokholmui, Dublinui, Talinui, Liublianai.  Tikimasi, kad iki 2009-ųjų skulptūros papuoš dar keturis Europos miestus - Rygą, Lisaboną, Milaną ir Liuksemburgą. Šiuo metu derinamos skulptūrų pastatymo galimybės. 

Skulptūrų autorius Vaidas Ramoška portalui vilniausdiena.lt sakė, kad angelų kurti jam tikrai neatsibodo. „Kurdamas angelus jaučiu, kad neveltui gyvenu", - sakė jis.

Vieną angelą V. Ramoška kuria mažiausiai mėnesį, o kartais darbas užtrunka net iki pusmečio. Kiekvienas angelas unikalus - jis pritaikytas būtent tai vietai, kuriai skirtas.

Angelų autorius sakė, kad brangiausias jam pirmasis angelas, kurį jis „apgyvendino" fontane prie Lietuvos Respublikos Seimo. Deja, angelas buvo sudaužytas, namie teliko jo prisiminimo šukės.

V.Ramoška pasakojo, kad nuolat lanko savo angelus, pasižiūri, ar kuriam „nosies nereikia nuvalyti". (pvz., žiemą būna užkritęs sniegas, prilipęs varveklis).

Vilniečiai taip pat gali aplankyti baltus angeliukus. Jie „tupi":

Gedimino prospekte šalia „Flagman" centro;
Švitrigailos gatvėje šalia fotoprekių parduotuvės „Vilbra";
Konstitucijos teismo pastato balkone;
Turniškėse šalia Sveikatingumo centro;
Santariškių Vaikų poliklinikoje;
Baltupių mikrorajone (ant naujos statybos namo stogo šalia Geležinio Vilko gatvės).NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių