Vilniečiai muzikantai: jauni, linksmi ir groja rokenrolą

Savo kuriamą muziką jie apibūdina kaip eksperimentinį rokenrolą, kuriame juntama ir girdima daug kitų žanrų pėdsakų.

Jaunas, žavus septynetukas „Ai šeip bičiukai“ kitą savaitę viename sostinės barų savo muzika vėl džiugins vilniečius.

Suvedė draugystė
Prieš dvejus metus, dar zuidami mokyklos koridoriais, draugai Džiugas Gvozdzinskas (gitara), Dravis Kavaliauskas (bosinė gitara) ir tuo metu dar būgnus mušti besimokantis Mantas Kazlauskas pradėjo kartu groti. Vaikinai teigė, kad iš pradžių minčių apie grupę nebuvo.

„Tai buvo daugiau draugystės vedamas dalykas, susirinkome pasimėgauti muzika, kartu leisti laiko“, – sakė Džiugas. Kiek vėliau prie jų prisijungė interjero dizainą studijuojantis savamokslis gitaristas Ričardas Bertašius, o vaikinų gretas papildžius žaviai šviesiaplaukei Neringai Kaminskaitei penketukas tapo „Ai šeip bičiukais“.

„Reikia pripažinti, kad pavadinimą sugalvojome likus kelioms valandoms iki pirmo koncerto“, – prisiminė Neringa. Džiugo pasakojimu, kuriant pavadinimą kilo dvejonių dėl žodžio „bičiukai“, nes grupėje yra ir mergina.

„Bet demokratiškai nusprendėme, kad gali būti ir toks“, – sakė gitaristas. – Kita vertus, svabu ne pavadinimas, o tai, kokią muziką grojame."

Jaunieji muzikantai juokėsi prisiminę Vilniaus dailės akademijoje vykusį pirmą pasirodymą, esą grojo tada labai prastai.
„Koncertas buvo žiaurus – vien klaidos, išskyrus vietas, kai žmonės plojo. Buvom nesusigroję, jaudinomės. Bet po koncerto supratome, kad labai geras jausmas stovėti prieš žmones, ant tos vadinamosios scenos, nes scenos ten kaip ir nebuvo, ir groti. Pradėjome stengtis, daugiau repetuoti“, – sakė džiazo gitarą studijuojantis Džiugas.

Ilgainiui prie kolektyvo prisijungė orlaivių pilotavimą studijuojantis Ignas Čepelė (trombonas), o visai neseniai – Laurynas Mikulskis (perkusija).

Nominuoti apdovanojimuose
Per savo gyvavimo metus jaunieji muzikantai koncertavo daugelyje Vilniaus barų, praėjusiais metais per Gatvės muzikos dieną su kitomis grupėmis surengė koncertą Užupyje ant pastato stogo, ta patį ketina daryti ir šiemet. Dalyvavo ir keliuose kitų miestų renginiuose, festivaliuose, tokiuose kaip Plungės dienos, kuriose grojo kartu su Donatu Montvydu, „Bliuzo naktys“, Marijampolėje vykstantis festivalis „Muzika ir aš“.

O šįmet viena perspektyviausių lietuviškų grupių vadinama „Ai šeip bičiukai“ muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė. 2012“, jų pačių nuostabai, buvo nominuoti „Metų fanko“ kategorijoje. Nors apdovanojimas atiteko fanko grandams „Saulės kliošui“, muzikantų teigimu, tai vis tiek yra įvertinimas.

Tiesa, nors nominuoti fanko kategorijoje, jie savo atliekamos muzikos nepriskiria vienam žanrui. „Sunku įvardyti mūsų muzikos žanrą, tai ir rokas, ir bliuzas, ir fankas. Mūsų muzikoje galima aptikti vokalo, būgnų, perkusijos, trombono, bosinės ir dviejų elektrinių gitarų pėdsakų, manau, šis pavadinimas geriausiai ją ir atspindi“, – aiškino Neringa.

Konkurencijos nejaučia
Šiuo metu „Ai šeip bičiukai“ ruošiasi kitos savaitės koncertui, kuris vyks muzikos klube „AULA Blues Club“. Jie draugiškai prisipažįsta, kad teoriškai egzistuojantis repeticijų grafikas dažnai lieka tik popieriuje, nes koją pakiša mokslai. O paklausti, ar muzika yra jų pragyvenimo šaltinis, teigė, kad skiriant tam daugiau dėmesio būtų galima sulaukti ir daugiau pajamų.
„Grojame dėl smagumo, dėl to, kad patinka tai, ką darome. Už koncertus gauti pinigai kol kas tėra studijai išlaikyti“, – atviravo Dailės akademijoje scenografiją studijuojantis Dravis.

Apie dešimt, kaip patys įvardija, rimtų dainų sąraše turintys muzikantai kuria kartu. Prie instrumentalistų darbo prisideda ir Neringa, kaip ir šie – kuriant dainoms žodžius.

„Kai muzika sukurta, tekstas jau turi rėmus“, – kad kūrybinis darbas nėra lengvas, patvirtino vokalistė ir pasidžiaugė, kad būna ir atvirkščiai.

Nors Lietuvos muzikos padangėje jaunų populiarėjančių grupių netrūksta, „Ai šeip bičiukai“ teigė konkurencijos nejaučiantys. Jie kuria planus ateičiai, ketina išleisti kompaktinę plokštelę, nusifilmuoti vaizdo klipe, kai tik tam subręs visos idėjos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
Dar mazai Lietuvoje saviveiklos??

Aivaras

Aivaras portretas
''Nejaučia konkurencijos''..? Ne per gerai apie savo galvoja? :) Buvau koncerte, muzikantai puikūs, tačiau vienas minusiukas - vokalistė. Vos ausys neplyšo, ko ji taip rėkauja ten..

romas

romas portretas
Matyt sakydami, kad nejaučia konkurencijos turi omenyje, kad tai jiem nesvarbu ir nežino to jausmo, nes jų ideologijos visai kitos. Žinodamas juos galiu pasakyti, kad nėra kokie tais "pasikėlę".
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių