Vilniečiai kviečiami „susimesti“ ir grąžinti G.Hofui pinigus (papildyta)

Žymiausiu pasaulyje šviesos menininku tituluojamo Gerto Hofo pasirodymas naujametę naktį Vilniuje vis dar kelia aistras. Pasirodo, abejonių sukėlęs 2 mln. litų mokesčių mokėtojams kainavęs šviesos ir muzikos reginys iš tikrųjų kainuoja dvigubai daugiau – 4 mln. litų, kuriuos esą Vilniui dovanoja pats menininkas.

Apie realią pasirodymo kainą tik pirmadienį vykusios spaudos konferencijos metu prasitarė pats Gertas Hofas. Menininko žodžius vėliau  patvirtino ir ir šviesų bei fejerverkų šou organizatoriai.

Reali 20 minučių trukmės pasirodymo kaina siekia apie 4 mln. litų – tai yra dukart daugiau nei skelbta iki šiol.

„Nuo visuomenės buvo slepiama tai, kad Vyriausybė iš mokesčių mokėtojų kišenės išgali finansuoti vos dalį pasirodymo. Jei ne paties G.Hofo nuoširdumas spaudos konferencijos metu, pagrindinis renginio rėmėjas būtų likęs nežinomas“, - ekspertai.eu vardu teigia Rolandas Boravskis.

Konferencijos metu G.Hofas prisipažino Vilnių pamilęs iš pirmo žvilgsnio. Miestas menininką taip pakerėjo, kad jis šiandien mūsų sostinei ir jos žmonėms aukoja beveik 2 mln. litų savo paties programai įgyvendinti.

„Situacija yra tokia, kad pusę projekto biudžeto finansuoja Vyriausybė, o  kita pusė yra mano ir mano komandos dovana jums. Be šios dovanos projektas neįvyktų. Mano širdis myli Vilnių", - pirmadienį žurnalistams atviravo vienas garsiausių pasaulio pirotechnikos ir lazerių menininkų.

„G.Hofui labai patiko projekto vieta – Katedros aikštė. Pradėjome derinti sąmatas, mums buvo nurodytas kainos limitas. 2 mln. litų mums atrodo labai dideli pinigai, o G.Hofo komanda pasakė, kad tokie šou pasaulyje paprastai yra keturis penkis kartus brangesni", - portalui pasakojo spektaklį organizuojančios viešosios įstaigos „Efektus eventus" direktorė Giedrė Žemaitienė.

Tačiau esą bėgant laikui G.Hofas susitarė su užsienio partneriais dėl geresnės aparatūros ir nusprendė Lietuvai padovanoti labai gerą šou . Komanda atsivežė kur kas daugiau žmonių ir technikos – tokių paslaugų vertė yra bent dukart didesnė nei mūsų mokami 2 mln. litų. „Taigi mūsų šou yra palyginti nebrangus pagal esamą šviesos ir pirotechnikos kiekį bei kokybę", - sakė G.Žemaitienė.

Kad G.Hofo šviesų spektaklis yra dukart brangesnis nei Lietuvoje skelbta iki šiol, šou organizatoriai viešoji įstaiga „Efektus eventus" žinojo seniai.

„Tačiau šio fakto neakcentavome, nes nemanėme, kad kas nors juo patikėtų – apipiltų purvais ir tiek", - tylos įžadų motyvus grindė G.Žemaitienė.

Koks yra realus G.Hofo honoraras ji tikino nežinanti. Pats G.Hofas spaudos konferencijos metu žurnalistams sakė iš naujametinio šou Vilniuje neuždirbsiąs nei cento. Netgi priešingai – pusę realios renginio vertės jis esą dengia iš savo kišenės.

„Neužmirškime, kad 2 mln. litų, kuriuos valstybė moka už šviesos spektaklį yra su vietiniais kaštais: prie projekto dirba lietuvių kranai, apsaugininkai, statomos tvoros, samdomos specialios tarnybos. Taigi pusė milijono litų lieka Lietuvoje. Visos samdomos tarnybos", - atkreipė dėmesį G.Žemaitienė.

Viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" direktorė Elona Bajorinienė G.Hofo pasakytų žodžių dėl Lietuvai dovanotos pusės šou vertės komentuoti nenorėjo.

„Mes sudarėme sutartį dėl tos dalies, kuri finansuojama iš programos lėšų. Bet yra išlaidų, be kurių niekaip tokių projektų nesurengsi. Tai išlaidos, kurių reikia nuomoti ir atgabenti aparatūrą, ją čia prižiūrėti, sumontuoti.

Jie (G.Hofo komanda – red.past.) kaip organizatoriai kai kurias veiklas subkontraktuoja. Nežinau, kuri renginio dalis daroma už jų surastas lėšas. Manau, kad pagal G.Hofo mastelius jo honoraras, kurį mokame mes, yra palyginti menkas. Gal jis tai įskaičiavo į projekto vertę", - svarstė E.Bajorinienė.

Pirmąją 2009-ųjų metų dieną portale ekspertai.eu pasirodė raginimas, kviečiantis visus vilniečius, o „pirmiausia tikrai galinčius, aukoti pinigų į nurodytą sąskaitą“.

„Turime kelias dienas surinkti nors pusę milijono litų, kad, dar prieš G.Hofui išvykstant iš Lietuvos, grąžintume jam bent menką dalį pinigų ir išsaugotume mūsų vilnietišką orumą. Raginame visus VEKS programos vadovus, koordinatorius, iniciatorius, vykdytojus, organizavusius VEKS renginius ir projektus dar nuo 2006 metų, grąžinti G.Hofui ir likusius 1,5 mln. litų“, - skelbiama portale ekspertai.eu.


Šiame straipsnyje: veks,naujieji metai,hofas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių