Vilniečiai Katedros aikštėje šventė stačiatikių Kalėdas

Gavus savivaldybės leidimą Vilniuje pirmąkart po Nepriklausomybės atgavimo prie Kalėdų eglutės Katedros aikštėje buvo švenčiamos stačiatikių Kalėdos. Į sav ivaldybės Tautinių bendrijų ir savivaldos komiteto organizuotą šventę sausio 7 d. popietę susirinko šimtai sostinės rusų.

Su Kristaus gimimu stačiatikius sveikino sostinės meras, o mažuosius žiūrovus ir jų senelius linksmino žiemos pasakų personažai – Senis Šaltis ir jo anūkė – Snieguolė.

14 val. tuoj po trumpos Artūro Zuoko kalbos ir stačiatikių giesmių, šlovinančių Kristaus gimimą, prasidėjo linksmybės. Paskubėjusi pasveikinti vilniečius su naujais 2012 Drakono metais Snieguolė, tuoj pat gavo pylos iš Senio Šalčio.

„Kaip tu čia dabar sveikini su visokiais japonų išgalvotais drakono, liūto ar tigro metais. Juk pas mus yra savo puikių senovinių metų pavadinimų. Ir šitie metai, ne jokie ne Drakono, o Agurko metai. Agurkai tai sveikata, vitaminai. Ir kai metai agurkingi, tai viskas pas mus bus gerai“, - bumsėdamas lazda į grindinį kalbėjo Senis Šaltis.

Tačiau senolis ant savo pagalbininkės ilgai nerūstavo ir tuoj pat, susirinkusiųjų mažųjų žiūrovų džiaugsmui, visus pakvietė į ratelį, padainuoti visiems žinomos dainelės apie eglutę. Po dainelės Katedros aikštėje prasidėjo žaidimai. Čia pat buvo įrengta „ledo aikštelė“, kur vyko galynėjimaisi, ledo ritulio varžybos.

Šventę vainikavo organizatorių parūpintos saldžios dovanos – pasistengta, kad kiekvienas išeinantys namo, parsineštų gerą nuotaiką ir bent kelis saldainius kišenėje.


Šiame straipsnyje: stačiatikiaiKalėdos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Saunuoliai

Saunuoliai portretas
Dziugu matyti. Kada Klaipedoj bus? Cia daugiau rusakalbiu gyvena (^^,)

aha

aha portretas
Klaipedoj -nesvajokit.

Trumpet Call

Trumpet Call portretas
Jeremijo 25: 31 Visus žemės pakraščius pasieks garsas, nes Viešpats teis visas tautas, visą žmoniją ir nedorėlius jis atiduos kardui’ “, – sako Viešpats. 32 Taip sako kareivijų Viešpats: „Nelaimė eina iš tautos į tautą, didelė audra kyla nuo žemės pakraščių. 33 Viešpaties užmuštųjų tą dieną bus pilna žemė. Jų neapraudos, nesurinks ir nepalaidos – jie bus mėšlas dirvai tręšti. 34 Kaimenės vedliai ir ganytojai, šaukite ir voliokitės pelenuose! Atėjo metas skersti ir išsklaidyti jus, jūs krisite kaip gražūs indai. 35 Kaimenės ganytojai ir vedliai neturės galimybės pabėgti nė išsigelbėti. 36 Štai ganytojų šauksmas ir kaimenės vedlių verksmas, nes Viešpats sunaikina jų ganyklą. 37 Sunaikintos yra ramios buveinės dėl Viešpaties rūstybės užsidegimo. 38 Jis paliko savo namus kaip liūtas, jų šalis virto dykyne dėl prispaudėjų žiaurumo, dėl Jo rūstybės užsidegimo“. Citata iš vieno iš Paskutiniojo Testamento (PT) laiškų; "The Testimony and The Witness... I Am The Lord" (Trumpetcallofgodonline): The Father and The Son are One. The time is here!... It has come. Behold... Death is at the door, for all nations who forget God... And glory for those who have entered in and sup from His table... The Amen is come for them... The Lion has come out of His thicket, out of His sanctuary, to judge... Ir ko čia išsigandot, jei galvojat, kad Biblija tėra žydų pasakos? Tačiau, jeigu tikit, kad tai tiesa, tuomet ATGAILAUKITE, nes čia yra įspėjimas visiems, kad YAHUSHUA sugrįš į žemę ne kaip avinėlis, o kaip liūtas! Blogio NEBELIKS! HALLELUYAH!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių