„Vilniaus vandenyse“ gausu pokyčių

Nauji „Vilniaus vandenų“ vadovai ėmėsi ryžtingų veiksmų ir keičia nusistovėjusią bei ydingą viešųjų pirkimų tvarką, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

„Vilniaus vandenys“ ne kartą buvo minima kaip įmonė, kurios viešieji pirkimai vykdomi pažeidžiant įstatymus ir nesilaikant numatytų lygiateisiškumo, nediskriminavimo, abipusio pripažinimo, proporcingumo ir skaidrumo principų. Dažniausiai pasirenkamas pirkimo būdas būdavo apklausa, paslaugos skaidomos į dalis ar terminus. Įmonėje nebuvo sudaromos pirkimo - pardavimo sutartys. Už tai buvę vadovai ne tik prarado užimamus postus įmonėje, bet ir užsitraukė teisėsaugos nemalonę“, - rašoma bendrovės išplatintame pranešime.

Jame teigiama, kad šiuo metu situacija įmonėje sparčiai gerėja.

Mat gegužės pabaigoje buvo patvirtinta nauja viešųjų pirkimų komisija, kurios sudėtis susideda iš šios srities profesionalų, visų padalinių direktorių. Kitą dieną po naujos komisijos sukūrimo įvyko pirmas susitikimas su įmonės darbuotojais, kuriame buvo aptarti viešųjų pirkimų srityje kylantys sunkumai, pateiktos reikiamos pirkimų dokumentų formos bei išaiškinta konkreti tvarka, ką privaloma daryti vykdant viešuosius pirkimus.

„Įmonėje suformuotas naujas viešųjų pirkimų skyrius. Jame vietoj buvusių dviejų darbuotojų dirba penki. Paskirtas naujas skyriaus vadovas, kuris turi didelę patirį viešųjų pirimų srityje“,- pranešime spaudai cituojamas generalinio direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Rimantas Šerkšnas.

„Vilniaus vandenys“ jau užsiregistravo Centrinėje Pirkimų Organizacijoje (CPO), kurios duomenų bazės pagalba atliekamas jau trečias pirkimas. Siekiant išvengti galimų įstatymų pažeidimų, yra peržiūrimas įmonės viešųjų pirkimų planas, atkreipiant dėmesį į pirkimo būdo pasirinkimą, paslaugų grupavimą ir terminų skaičiavimą. Anot R.Šerkšno, būtina peržiūrėti ir patvirtintas įmonės viešųjų pirkimų taisykles bei kitus dokumentus, kuriais įmonė vadovaujasi vykdydama pirkimus.

Šiuo metu bendrovė „Vilniaus vandenys“ vykdo apie 100 naujų pirkimų. Visi jie pirmiausia derinami su Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ir be išimties skelbiami viešai Centrinėje Viešųjų Pirkimų Informacinėje Sistemoje (CVP IS). Artimiausiu metu, peržiūrėjus pirkimų planą, ketinama ne tik naudotis CPO, bet beveik visus pirkimus vykdyti elektroninėmis priemonėmis.

Vadovaujantis įstatymu, įmonė ne mažiau kaip penkis procentus visų supaprastintų pirkimų vertės planuoja atlikti iš neįgaliųjų socialinių įmonių. „Įmonės tikslas yra tapti viena iš skaidriausiai pirkimus vykdančių perkančiųjų organizacijų, kuri nepažeidinėja įstatymų ir vadovaujasi viešųjų pirkimų įstatymo principais“,- teigia R. Šerkšnas.

„Vilniaus vandenys“ – didžiausia vandentiekio bendrovė Lietuvoje, eksploatuojanti ne tik Vilniaus miesto, bet ir Šalčininkų, Švenčionių bei Vilniaus rajonų vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendrovė tiekia geriamąjį vandenį ir surenka bei išvalo nuotekas apie 589,9 tūkst. vartotojų.


Šiame straipsnyje: Vilniaus vandenys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių