„Vilniaus vandenų“ vakarėlio rebusas: kas ir kiek davė?

30 tūkst. litų – teigiama, kad tik tiek kainavo trečiadienio vakarą vykęs įmonės „Vilniaus vandenys“ darbuotojų kalėdinis vakarėlis sostinės viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“.

Penas ir kūnui, ir sielai

Kelis šimtus „Vilniaus vandenų“ darbuotojų pasitiko įvairiais patiekalais nukrauti stalai, užkandžiai, vynas ir taurieji gėrimai.

Po darbo dienos besistiprinančius vakarėlio svečius iš pradžių linksmino šiuo metu populiarumu nesiskundžianti merginų smuikininkių trio „Electric Ladies“.

Vėliau alkį ir troškulį numalšinusi minia sugužėjo į viešbučio konferencijų centro „Alfa“ salę, kur šviesų žaismės fone dviejų valandų trukmės pasirodymą surengė Kauno šampaninis choras su Raigardu Tautkumi priešakyje.

Tiesa, ne visi vakarėlio svečiai choro koncerto kantriai klausėsi nuo pradžių iki galo. Darbuotojai nuolat migravo iš „Alfa“ salės į raudonu kilimu išklotą vestibiulį, kur laukė furšeto stalas: mišrainės ir įvairių rūšių kumpis viliojo tuos, kurie karštuoju patiekalu taip ir nepasisotino, kava ir arbata – desertui.

Iš darbuotojų – po 10 litų

Kalėdinius vakarėlius šiuo laikotarpiu organizuoja dauguma sostinės ir visos šalies įmonių. Tai yra normali praktika pagerbti darbuotojus, juos pasveikinti ir stiprinti kolektyvo dvasią. Tačiau ne viskas, kas galioja privačiam verslui, tinka ir iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomoms bendrovėms. Juolab kad „Vilniaus vandenys“ nuostolingai dirba jau ne vienus metus, o skolų naštą bando perkelti ant vilniečių pečių. Nuo rugsėjo šalto vandens kaina miestiečiams ūgtelėjo iki 4,37 lito už 1 kub. m. Be to, įvestas ir abonementinis mokestis, siekiantis 2,37–3,92 lito per mėnesį.

Gana komplikuotos įmonės finansinės situacijos kontekste Kalėdas švęsti prestižiniame viešbutyje su vienais brangiausių atlikėjų – ne visai solidu, nebent vakarėlio išlaidas padengtų patys darbuotojai.

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Valentinas Miltienis patikino, kad būtent taip ir buvo.

„Iš paprastų darbininkų rinkome po 10 litų, iš vadovų – daugiau. Be to, lėšomis parėmė bendrovės Inžinierių klubas. Iš viso vakarėlis kainavo 30 tūkst. litų“, – tvirtino V.Miltienis. Skaičiuojama, kad jame dalyvavo apie 450 žmonių.

Daugiausia pinigų – maistui

Pateikti detalesnę renginio sąmatą „Vilniaus vandenys“ atsisakė: esą honoraras koncertavusiems atlikėjams ir mokesčiai už viešbučio paslaugas yra konfidenciali informacija.

Dienraštis išsiaiškino, kad merginų „Electric Ladies“ honoraras už koncertą šventiniu laikotarpiu siekia apie 2700 litų.

Kauno šampaninio choro pasirodymas atsieitų bent triskart brangiau. Nepaisant metų laiko už choro koncertus įmonių vakarėliuose prašoma 10 tūkst. litų.

„Na, kaina dar priklauso nuo vietos. Jei Vilniuje, galėtume tartis ir dėl 9 tūkst. litų. Tolesnės derybos – nebent dėl kelių šimtų litų“, – maloniai paaiškino choro vadybininkė Žaneta.

Analogiškas „Vilniaus vandenims“ vakarėlis su furšetu viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ atsieitų dar kelias dešimtis tūkstančių litų.

„Kai organizuojamas tokio pobūdžio vakarėlis, nuomos mokestis už patalpas neimamas. Tiesiog užsakote maistą ir gėrimus. Maitinimas su karštaisiais, šaltaisiais patiekalais, desertu, kava, arbata kainuotų nuo 49 litų žmogui. Gėrimai – papildomai pagal atskirą sąrašą. Taurės vyno kaina – 10 litų. Žmogui reikėtų užsakyti bent dvi. Jei dar brendžio, na, iš viso išeitų apie 70–80 litų žmogui“, – skaičiavo viešbučio rezervacijų centro koordinatorė.

Vakarėlis – pagarbos ženklas

Jei „Vilniaus vandenų“ darbuotojai iš tikrųjų vakarėliui „metėsi“ tik po 10 litų, jų indėlis sudarė vos apie 5 tūkst. litų. Šios sumos nebūtų užtekę net Šampaninio choro honorarui.

Nors yra tam tikrų matematinių neatitikimų, V.Miltienis nekonkretizavo, kaip pavyko surinkti 30 tūkst. litų: ar solidžiomis sumomis prisidėjo vadovybė, ar keliolika tūkstančių įstengė atriekti Inžinierių klubas?

„Koks skirtumas, kas ir kiek davė. Jei žiniasklaida nori padaryti sensaciją, tegul daro. Atrodo, kad mes pirmieji Lietuvoje įvedame naują kalėdinių vakarėlių tradiciją. Juk visi švenčia. Kodėl nekalbama apie tai, kad buvo apdovanoti veteranai, išdirbę įmonėje 30–40 metų. Tai tiesiog pagarba darbuotojams. Nesuprantu, kas čia blogai? Darbininkams galbūt tai vienintelė šventė per metus. Pagaliau jie ateina pasižiūrėti, kas sudaro kolektyvą. Juk žmonės nuolat dirba objektuose, tvarko gedimus“, – emocijų neslėpė V.Miltienis.

Romas Adomavičius, Vilniaus vicemeras

Direktoriaus šiandien paklausėme, kas ten vyko ir kas už viską mokėjo. Ponas V.Miltienis patikino, kad darbuotojai, priklausomai nuo pareigų ir gaunamų atlyginimų, patys susimokėjo už dalyvavimą vakare, šiek tiek davė Inžinierių klubas. Įmonės lėšos nebuvo naudojamos.

Esame įpratę iš darbuotojų reikalauti, tačiau prieš šventes norisi kito tono: reikia aptarti darbo rezultatus, vienus pagirti, kitus paskatinti. Todėl tokie kolektyvo susiėjimai yra labai naudingi ir sveikintini. Tik labai svarbu, kad vakarėliams nebūtų naudojamos įmonės lėšos, nes tai bendri miestiečių pinigai.


Šiame straipsnyje: Vilniaus vandenys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių