Vilniaus valdžia reklamuoja turto išpardavimą (papildyta)

Kas svarbiau - pastatas ar žmonės? Tokį klausimą vilniečiams užduoda sostinės savivaldybė. Mieste iškabinta apie 90 plakatų, agituojančių pritarti miesto turto išpardavimui.

Troleibusas - ant svarstyklių

Plakatuose pateikiamas dramatiškas Vilniaus ateities vaizdas. „Kasdien didėja skola tiems, kurie rūpinasi Jūsų sveikata, miesto švara, tvarka ir saugumu: mokytojams, vairuotojams, kiemų ir gatvių prižiūrėtojams, medicinos, kultūros ir socialiniams darbuotojams. Šiandien miestas skolingas 800 mln. - skola kasdien didėja ir artėja prie milijardo!“, - rašoma reklaminiuose stenduose.

Galiausiai savivaldybė vilniečiams užduoda kertinį klausimą: „Vilnieti, ką norėtum išsaugoti - Savivaldybės pastatą ar saugumą ir ramybę rytoj?“

Plakatai padabinti simboliniu svarstyklių atvaizdu. Vienoje lėkštėje - pardavimui ruošiamas savivaldybės dangoraižis, kitoje - duonos kepalas, knyga ir troleibusas.

Be plakatų, miesto valdžia analogiškus šūkius skelbia ir spaudoje. Savivaldybės atstovai tikina, kad miestui tai kainuoja nebrangiai, o vilniečius esą būtina informuoti apie turto reformą.

Prašo miestiečių nuomonės

„Tikslas - informuoti žmones, kodėl reikalinga ta turto reforma. Kad žmonės žinotų, kodėl vyksta įmonių privatizacija, pastato pardavimas“, - portalui sakė Daiva Savickienė, sostinės savivaldybės Rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos pavaduotoja. Savivaldybės plakatus ji pavadino socialine reklama.

Tiesa, interneto svetainėje, į kurią užsukti kviečia savivaldybės plakatai, informacijos ne tiek ir daug: kelios pastraipos apie tai, kodėl, miesto valdžios manymu, reikia parduoti dangoraižį bei privatizuoti savivaldybės įmones, o taip pat - pertvarkyti numatomų įmonių sąrašas.

D.Savickienės teigimu, vilniečiai kviečiami išreikšti savo nuomonę dėl turto reformos. Esą į miestiečių nuomonę bus atsižvelgta. Vilniečių komentarų savivaldybės tinklapyje kol kas nedaug, tačiau visi jie išsako tą pačią nuomonę - nepritariama nei bendrovių privatizacijai, nei dangoraižio pardavimui. Vienas internautas netgi nepagailėjo nuorodos į liūdnai pagarsėjusią nuotrauką, kurioje sostinės meras Vilius Navickas priešais objektyvą puikuojasi nusimovęs kelnes.

Anot pašnekovės, skelbimai spaudoje bei reklaminiai stendai gauti barteriu ir miestui nieko nekainuoja. O plakatų dizainas bei spausdinimas esą atsiėjo nebrangiai 3,5 tūkst. litų.

Įžvelgia politinius interesus

Buvęs sostinės savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas portalui teigė manantis, kad plakatai - savotiška politinė kampanija prieš artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus.

„Vertinu tai kaip pradėtą agitacinę kampaniją. Už mūsų pinigus mėginama realizuoti politinę darbotvarkę, iškraipant savivaldybės finansinius rodiklius. Savivaldybės skola tikrai nėra 800 milijonų, ir ji tikrai neauga. Reikia teisybę pasakyti - yra 500 milijonų, ir tai yra normalūs, ilgalaikiai įsipareigojimai, kuriuos reikia padengti per 10-15 metų“, - sakė G.Paluckas.

Anot jo, plakatų gaminimas miestui kainavo tikrai nepigiai, o miesto reklaminiai plotai naudojami ne pagal paskirtį. „Savivaldybė atsisakė tam tikros rinkliavos su tikslu, kad socialinės akcijos, visuomeninės organizacijos galėtų skleisti informaciją Vilniaus mieste. Bet gera idėja naudojama ne pagal paskirtį, o politiniams tikslams. Tai nėra normalu“, - pabrėžė G.Paluckas.

Pašnekovas prisiminė prieš porą metų nuskambėjusią istoriją, kai tuometinio sostinės mero Juozo Imbraso atvaizdas atsidūrė ant savivaldybės reklaminių plakatų. Esą dabartinė Vilniaus valdžia, kritikavusi tokį J.Imbraso elgesį, dabar daro tą patį.


Šiame straipsnyje: savivaldybės dangoraižis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių