Vilniaus valdžia engia moksleivių maitintojus

Nauji mokslo metai pamažu artėja, o moksleivių maitinimu užsiimančios įmonės pinigų iš savivaldybės nėra gavusios dar nuo balandžio. Kai kurioms įmonėms miestas skolingas net nuo sausio mėnesio.

Skola kelia pašaipą

Paskambinę į savivaldybės Švietimo departamentą smulkieji verslininkai jau kuris laikas girdi tą pačią įgristi spėjusią giesmelę. „Pinigus pervesime šiomis dienomis“, - žadama kelis mėnesius. Tačiau uždirbtų ir pelnytai priklausančių pinigų mokinių maitintojai savo sąskaitose taip ir neišvysta. Jiems jau sunku pažvelgti savo darbuotojams į akis – kaip jiems paaiškinti, kodėl vasara įpusėjo, o atostoginių jie nėra gavę?
„Tačiau tai – ne vienintelė problema. Mokesčių inspekcija skaičiuoja delspinigius, komunaliniai mokesčiai nesumokėti, su tiekėjais neatsiskaityta“, - vardijo keliose sostinės mokyklose moksleivių maitinimą organizuojančios įmonės vadovė Valė Vilkuotienė.

Savivaldybė jai skolinga šiek tiek daugiau nei 50 tūkst. litų. „Kai paskambinu, iš manęs pasijuokia. Suprask, argi tai tokia didelė suma, kad taip jaudinuosi. Tačiau man tai – milžiniški pinigai. Kitiems kolegoms miestas skolingas dar daugiau – 70-100 tūkst. litų“, - pasakojo V.Vilkuotienė.

Užuodžia sąmokslą

Jei miesto valdžios požiūris nesikeis, moters teigimu, moksleivių verslu užsiimančias bendroves ištiks krachas. Anksčiau savivaldybės skolas verslininkai bent kurį laiką dengdavo iš mokyklų bufetuose uždirbamų lėšų. Tačiau nuo šių mokslo metų to padaryti nebus įmanoma. Patvirtinus naują higienos normą mokyklose neliks saldėsių ir gaiviųjų gėrimų, kuriuos mokiniai noriai pirkdavo.

Todėl verslininkai neįsivaizduoja, kaip reikės verstis, uždraudus bufetų asortimentą. Savivaldybei vėluojant atsiskaityti, nauja tvarka esą galutinai sužlugdys ir taip vos kvėpsiantį verslą. 

„Susidaro įspūdis, kad būtent to ir siekiama. Kiek teko girdėti, biudžete pinigų yra, tačiau jų mums neperveda dėl vieno žmogaus, nesusidorojančio su savo pareigomis. Nesuprantama, kodėl jis vis dar dirba. Manome, kad miesto valdžia nori mus sužlugdyti, kad moksleivių maitinimą perduotų į vienas rankas – „Smulkaus urmo“, - svarstė V.Vilkuotienė.

Aplaidumą dangsto užnugaris

Miesto Švietimo departamento direktoriaus pavaduotojas Julius Skestenis siūlė situacijos nedramatizuoti. Esą daroma viskas, kad pinigai pasiektų verslininkus. „Tai turėtų įvykti šios savaitės gale. Jei ne penktadienį, tai vėliausiai pirmadienį arba antradienį“, - garantavo J.Skestenis. Jis patikino, kad smulkieji verslininkai nėra diskriminuojami: „Pinigų trūksta visiems.“

Vis dėlto J.Skestenis neslėpė, kad atsiskaitymo vėlavimą lėmė ir objektyvios, ir subjektyvios priežastys.

"Susidėjo daug veiksnių, pavyzdžiui, nauja valdymo ir apskaitos sistema“, - paminėjo J.Skestenis, tačiau subjektyvių priežasčių nekomentavo. 

Savivaldybės koridoriuose kalbama, kad su savo pareigomis nesusitvarko Švietimo planavimo ir organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Valerijus Kirilovas, atsakingas už švietimo biudžeto planavimą. Su pačiu V.Kirilovu dienraščiui susisiekti nepavyko.

„Tai kitas lygis“, - paklausta, kodėl nekompetentingas darbuotojas vis dar svarbias užima pareigas, atsakė viena Švietimo departamento darbuotoja, leidusi suprasti, kad V.Kirilovas turi stiprų užnugarį.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių