Vilniaus universiteto Žygeivių klubo ekspedicija įkopė į Žalgirio viršūnę

Kirgizijoje, Tian Šanio kalnuose vykstanti Vilniaus universiteto Žygeivių klubo (VUŽK) ekspedicija “Žalgiris 600”, trečiadienio popietę pasiekė tikslą ir sėkmingai įkopė į Žalgirio viršūnę, kurios aukštis 4850 metrų. 

2010 m. liepos 15 d. vienam svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių – Žalgirio mūšiui – sukanka 600 metų. Siekdami paminėti šią istorinę sukaktį Vilniaus universiteto Žygeivių klubas (VUŽK) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizavo ekspediciją į Kirgizijos Tian Šanio kalnų masyve dunksančią Žalgirio viršūnę (4850 m.). Ekspedicijai vadovauja Romas Apulskis, grupėje aštuoni alpinistai. Ekspedicijos tikslas – 4850 m aukščio Žalgirio viršūnė.

Žalgirio viršūnė – viena iš daugelio lietuviškais vardais pavadintų viršūnių, į kurias pirmieji įkopė Lietuvos alpinistai, stūksančių didinguose Pamyro, Tian Šanio ir Kunlunio kalnų masyvuose. Tokių viršūnių iš viso yra net 29. Didžioji dalis šių viršūnių buvo įkoptos sovietmečiu, kai ekspedicijų tikslas buvo ne vien sportiniai siekiai, bet ir noras garsinti Lietuvą. Taip atsirado ir Žalgirio viršūnė, į kurią 1969 metais pirmieji įkopė V. Stepulio vadovaujami alpinistai.

Šių metų, VUŽK ekspedicijos ŽALGIRIS 600, kopimas į viršūnę užtruko 12 valandų ir tikrai nebuvo lengvas. Komanda apie 7,5 val. kabarojosi viršun ir dar kokias 4,5 val. leidosi žemyn. Alpinistams teko kopti užšalusiais kriokliais, kabinti virves.

Ekspedicijos dalyviai tikėjosi ant viršūnės rasti pirmojo įkopėjo Vitaliaus Stepulio paliktą raštelį, bei vėliau užneštus skydą ir kalaviją. Tačiau viršūnė buvo labai apsnigta, tad nepavyko rasti nei turo, kuriame turėjo tūnoti raštelis, nei skydo su kalaviju. Užlipus į viršūnę diena jau buvo stipriai persivertusi į antrą pusę, todėl ekspedicijos dalyviai skubėjo žemyn.

Mintys pradėjo suktis apie gresiančią nakvynę ant uolų be palapinių, tačiau komanda sėkmingai spėjo nusileisti. Kaip ekspedicijos vadovas Romas Apulskis rašė žinutėje, išsiųstoje mums, užlipus į Žalgirio viršūnę: „Esam šlapi, pavargę, bet laimingi. Dabar jau visų mintis sukasi apie grįžimą namo.“

Sėkmingai pasiekę tikslą, ekspedicijos dalyviai pasuko Karakolo link ir įveikę keletą perėjų kitu keliu nei atvyko grįš į alpinistų stovyklą, iš kurios pailsėję patrauks į miestą. Rugpjūčio 4 dieną komanda planuoja parskristi į Rygą ir iš karto grįžti į Vilnių.

Kalnuose, toli nuo civilizacijos, ekspedicijos nariai bus praleidę 16 dienų, iš kurių didžiąją dalį – sniego, ledo ir uolų apsuptyje. Numatytas maršrutas pėsčiomis – apie 100 km.


Šiame straipsnyje: ekspedicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių