Vilniaus „tvarkiečiai“ vėl siūlo stabdyti mero V.Navicko įgaliojimus (papildyta)

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos opozicijoje esantys "tvarkiečiai" vėl siūlo stabdyti neatsistatydinančio mero Viliaus Navicko įgaliojimus.

Klausimas dėl apklausose prasčiausiai vertinamo šalies politiko įgaliojimų sustabdymo ir jų perdavimo kitam tarybos nariui įtrauktas į trečiadienį numatomo miesto tarybos posėdžio darbotvarkę.

Stabdyti mero įgaliojimus norima dėl to, kad kol kas V.Navickui negalima rengti interpeliacijos. Po savaitės - lapkričio 26 dieną - sueis pusė metų nuo nepasitikėjimo juo svarstymo, po kurio V.Navickas išsaugojo postą. Įstatymai numato, kad interpeliaciją merui galima rengti tik praėjus pusmečiui nuo paskutinio nepasitikėjimo svarstymo.

Tačiau tam, kad galima būtų sustabdyti miesto vadovo įgaliojimus, reikia keisti tarybos veiklos reglamentą. Kol kas tokia galimybė jame nėra numatyta, tad "tvarkiečiai" į posėdžio darbotvarkę įtraukė ir siūlymą atitinkamai reglamentą papildyti.

"Merui interpeliacija už tam tikrus negatyviai vertinamus epizodus buvo. Ji nepavyko nesurinkus balsų daugumos, o praėjus dienai ar mėnesiui ar dviem - per tą laikotarpį 6 mėnesių, - vėl prisidirbam. O kai prisidirbam, mes neliečiami. Papildome, kad jei žmogus papildomai prisidirbo, būtų galima stabdyti jo įgaliojimus kaip mero", - BNS aiškino partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcijos vadovas Gediminas Rudžionis.

Anot jo, kandidatai perimti mero įgaliojimams bus siūlomi tarybos posėdžio metu: "Pavardžių gali būti pasiūlyta nuo vienos iki penkiolikos, iki septyniolikos su puse, kiek netingės žmonės išsižioti ir pasakyti".

Ragindamos V.Navicką atsistatydinti, parašus yra surinkusios dvi iniciatorių grupės - bent 27 sostinės tarybos nariai pasirašė po Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos inicijuotu raginimu merui trauktis kartu su pavaduotojais, mažiausiai 24 - po buvusių V.Navicko bendražygių konservatorių inicijuotu raginimu merui trauktis.

LLRA frakcijos atstovas Janas Kaminskis, kalbėdamas su BNS, savo ruožtu kritikavo "tvarkiečių" siūlymus stabdyti mero įgaliojimus.

"Tai teisinio nihilizmo išraiška, neįmanomas dalykas įvykdyti - įstatymas nenumato mero įgaliojimų apribojimo, tik netenkant įgaliojimų prieš laiką - pareiškiant jam nepasitikėjimą. Čia žaidimas spaudai", - kalbėjo J.Kaminskis.

Pats V.Navickas aiškina, kad atsistatydins, kai susiformuos nauja miesto valdančioji koalicija.

Naują koaliciją formuojantys tarybos nariai yra sutarę, kad nauju meru turėtų tapti premjero patarėjas konservatorius Raimundas Alekna. Konsultacijose dėl naujos koalicijos dalyvauja konservatoriai, socialdemokratai, Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio frakcijos, kalbėtasi su Nepriklausomos frakcijos atstovais.

R.Alekna aiškino, kad "nebūtų normalu ir atsakinga", jei V.Navickas pasitrauktų iki pasiekiant konkrečius susitarimus dėl valdančiosios koalicijos.

Konservatoriaus teigimu, "tvarkiečių" siūlomą reglamento papildymą turėtų vertinti teisininkai.

"Tuo dokumentu mes ignoruojame tą nuostatą, kad po neįvykusios interpeliacijos turi praeiti pusė metų. Teisine prasme nesiimčiau vertinti, o politine, strategine prasme - sunku pasakyti, ką čia labai pasieksime, jei turėsime naują daugumą, tai reikia išbandyti tuos turimus rezervus variantus, kur V.Navickas buvo pasakęs, kad jeigu bus ta nauja dauguma, jis atsistatydins", - kalbėjo R.Alekna.

V.Navickas sulaukė daug kritikos, paviešinus slapta įrašytą jo pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, kurį jis spaudė tyrimus atlikti taip, kad jie būtų palankūs valdančiajai koalicijai. Po to Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas pašalino V.Navicką iš partijos.


Šiame straipsnyje: Vilius NavickasVilniaus meras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių