Vilniaus tarybos etikos sargas ėmėsi ginti prasižengusius politikus (papildyta)

Trys sostinės vicemerai, savivaldybės administracijos direktorius bei jo pavaduotojas, iš mero gimtadienio išvežioti tarnybinėmis mašinomis, nesulaukia Vilniaus tarybos etikos sargų dėmesio. Negana to, pastarieji netgi teisina negarbingai pasielgusius kolegas.

O gal čia nieko baisaus?

Praėjusią savaitę iš mero Viliaus Navicko gimtadienio tarnybinėmis mašinomis iškeliavo vicemerai Romas Adomavičius, Gintautas Babravičius ir Stanislovas Šriūbėnas, o taip pat - miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas bei jo pavaduotojas Virginijus Dastikas.

Visų penkių politikų elgesys, o ypač - R.Adomavičiaus, televizijos žurnalistams melavusio, kad net nebuvo mero gimtadienyje, turėjo sudominti savivaldybės etikos sargus. Tačiau nesudomino. Komisijos pirmininkas, konservatorius Žibartas Jackūnas portalui teigė, esą tyrimas nepradėtas dėl to, kad niekas iš miesto tarybos to nepaprašė. Ž.Jackūnas teigė tikėjęsis, kad tai padarys opozicija, tačiau kreipimosi taip ir nesulaukęs.

Negana to, palyginti neseniai sostinės tarybos etikos sargams vadovaujantis konservatorius puolė teisinti kolegas. Esą jų padaryta žala nebuvo didelė. „Atvirai sakant, nesu visiškai apsisprendęs, kaip šiuo atveju elgtis. Žinoma, šitų žmonių negalima pagirti. <...> Jeigu materialiai pasižiūrėti, tai ten bus kokių 20 ar 30 litų klausimas“, - nusižengimų nesureikšmino Ž.Jackūnas.

Pašnekovas netgi išreiškė mintį, kad savivaldybės vairuotojai galėtų teisėtai vežioti politikus iš įvairių renginių į namus, žinoma, jeigu vairuotojams už tai būtų papildomai sumokama. Tiesa, Ž.Jackūnas čia pat susizgribo ir pareiškė imsiąsis iniciatyvos ir sieksiąs pradėti tyrimą dėl penkių kolegų pasivažinėjimo tarnybiniu transportu.

Beje, vienas šios istorijos dalyvis - vicemeras G.Babravičius - pats yra etikos komisijos narys. ŽJackūno teigimu, jeigu liberalcentristas pats nenusišalins nuo balsavimo dėl savo ir kolegų elgesio, jo bus paprašyta tai padaryti.

Atgaila VTEK nesugraudino

Tuo tarpu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nedelsdama pradėjo tyrimą dėl visų penkių sostinės politikų elgesio.

Kaip portalui teigė VTEK sekretoriato vadovas Gediminas Sakalauskas, etikos sargai vis dar renka ir analizuoja informaciją: paimta televizijos operatorių filmuota medžiaga, įrodanti, kad politikai iš pobūvio išvežti tarnybiniais automobiliais, pačių miesto vadovų prisipažinimai.

Visi politikai viešai pareiškė apgailestaujantys dėl garbės nedarančio elgesio. Vieni, kaltai nudelbę akis, teisinosi tiesiog suklydę, kiti gi prisiekinėjo, kad tai nebepasikartos. Tačiau, anot G.Sakalausko, VTEK atgailos nevertins kaip švelninančios aplinkybės ir vertins tik faktus, kurie yra pakankamai akivaizdūs. Paprastai VTEK tyrimai trunka apie tris mėnesius, tačiau šiuo atveju, kai įrodymai aiškūs, o politikai patys pripažįsta savo kaltę, galima tikėtis ir greitesnės atomazgos.

Jeigu VTEK nustatys, kad miesto politikai savivaldybės turtą, t.y. automobilius, naudojo savo reikmėms, vicemerai, V.Milėnas ir jo pavaduotojas vienus metus negalės gauti premijų, būti paskirti į aukštesnes pareigas. Be to, jeigu bet kuris iš viešus ir privačius interesus supainiojusių politikų paliks darbą savivaldybėje, tokiam asmeniui trejus metus nuo pažeidimo nustatymo dienos galios draudimas įsidarbinti valstybės tarnyboje.


Šiame straipsnyje: Navickas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių