Vilniaus „Siemens” arenos savininkai negavo lengvatų už 2,5 mln. litų

Vilniaus miesto valdžiai nesutiko atleisti bendrovės „Universali arena“ nuo 2010-2015 metų nekilnojamojo turto mokesčio, kuris siekia 2,5 mln. litų.

Vien šiemet netektumėm 0,5 mln. litų

Bendrovė dėl lengvatos į savivaldybę kreipėsi naujųjų išvakarėse, praėjusių metų gruodžio 31-ą dieną. Ir prašė ją ne metams, o visiems penkeriems, iki 2015-ųjų, atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio prievolės. Vadinasi, per penkeris metus miestas netektų 2,5 mln. litų. Vien per 2010-uosius Vilniaus biudžetas dėl to negautų 437 tūkst. litų pajamų.

Tačiau bendrovės vadovai įsitikinę yra nusipelnę lengvatos, nes jų valdoma „Siemens“ arena yra socialine, kultūrine ir sporto veiklos prasme labai reikšmingas objektas ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai. Mat verslininkų teigimu, iš visų „Siemens“ arenoje vykstančių renginių net 70 proc. sudaro socialiniai, visuomeniniai, sporto renginiai, kurie orientuoti į gyventojų užimtumo skatinimą, ugdymą ir švietimą, sporto šakų populiarinimą, Lietuvos vardo populiarinimą bei turizmo skatinimą.

Be to, pabrėžiama ir bendrovės vykdoma kone labdaringa veikla. Mat pernai vadovybė vaikų namų ir sporto mokyklų auklėtiniams bei neįgaliesiems padovanojusi bilietų į įvarius renginius už 350 tūkst. litų. Sporto, visuomeniniams, socialiniams renginiams suteikta nuolaidų už 500 tūkst. litų. O kur dar 2011 m. suplanuotas Europos vyrų krepšinio čempionatas, kurio dalis rungtynių ir galbūt net finalas vyks būtent „Siemens“ arenoje.

Tikina be lengvatos neišgyvensią

Kad argumentai dėl atleidimo nuo mokesčių būtų svaresni, kartu primenamos ir savivaldybės skolos, kurios pernai metų pabaigoje siekė 256 tūkst. litų.

„Nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimas taptų nepakeliama finansine našta įmonei ir keltų grėsmę arenos veiklos tęstinumui. Šiuo raštu norime atkreipti Jūsų dėmesį į mūsų siekį toliau vykdyti arenos veiklą, išsaugoti sukurtas darbo vietas, užtikrinti, kad Vilniaus miestas turi ir turės ateityje galimybę organizuoti kultūrinius, socialinius, visuomeninius ir sporto renginius, tarptautinius čempionatus“, - rašoma „Universalios arenos“ prašyme savivaldybei.

Bendrovė nurodo, kad į areną yra investavusi 65 mln. litų. Pernai „Universalios arenos“ pelnas siekė 721 mln. litų, tačiau bendrovės vadovybė teigia, kad nuo pat arenos atsiradimo iki šiol jos veiklos nuostoliai siekė daugiau nei 2 mln. litų.

Taryba prašymo netenkino

Vilniaus miesto opozicija į bendrovės prašymą reagavo audringai.

„Ar čia mes kalbame apie tą pačią vietą, kur žemė buvo suteikta dovanai? Kalbama apie tą pačią areną, kuri įsireikalavo statyti gyvenamuosius namus su ta mintimi, kad ji nuostolinga ir taip kompensuos savo išlaidas?“, - klausė „Fronto“ partijos frakcijos narė Jūratė Žeimienė.

Klausimą tarybos nariams pristatęs Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorius Edmundas Kačkus pabrėžė, kad jei būtų jo valia, jis nė vienos bendrovės ar fizinio asmens neatleistų nuo mokesčių. Visgi Vilniaus mero Viliaus Navicko nuomonė buvo kitokia.

„Tai visas menas, sportas, vaikai kur eis? Gatves šluoti? Tai gal pasvarstykite truputėlį“, - tarybos narius ragino meras. Tačiau jo kalba politikų neįkvėpė.

Svarų argumentą, kodėl nereikėtų atleisti bendrovės nuo milijoninio nekilnojamojo turto mokesčio pateikė ir posėdį stebėjęs Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius. Esą valstybinė parama privačiai bendrovei per trejus metus negali viršyti 750 tūkstančių litų. Tuo metu „Universalios arenos“ trejų metų nekilnojamojo turto mokestis sieks visu milijonu daugiau - 1,7 mln. litų.

Atsižvelgusi į visus išsakytus argumentus didžioji dalis tarybos narių nutarė nė nesvarstyti galimybės atleisti ar ne bendrovę nuo mokesčių. Klausimas pateikimo stadijoje atmestas, tačiau rengėjai gali prašymą tobulinti ir jį pakartotinai teikti tarybai svarstyti jau po poros savaičių.


Šiame straipsnyje: Siemens arena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių