Vilniaus savivaldybė užsimojo iš ministerijų perimti slaugos įstaigas

Antradienį sostinės savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje pranešta apie užsimotą tikslą savivaldai perimti slaugos ir globos įstaigų priežiūrą, kurios šiuo metu administruojamos Sveikatos apsaugos  ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų.

Vilniuje šiuo metu yra apie 3500 gyventojų, kuriems yra reikalinga nuolatinė slauga.Tų kuriems reikalinga priežiūra yra apie 68 tūkst. Vilniaus savivaldybės žinioje penkios įstaigos, besirūpinančios gyventojų slauga, tačiau jose yra tik 700 vietų. 

„Pagrindinė problema yra terminai: kas yra globa, slauga, rūpyba, skatinamosios paslaugos. Ši problema yra pasklidusi tarp dviejų institucijų. Globa Lietuvoje užsiima Socialinės apsaugos ir darbo  ministerija, slauga – Sveikatos apsaugos ministerija. Savivaldybės lyg ir turėtų užsiimti šia veikla, bet jos neturi finansų. Keista, kad šitiek metų šios ministerijos tarpusavį nesusišneka“, - kalbėjo Vilniaus savivaldybės slaugos ir globos reikalų komisijos pirmininkė Rūta Vanagaitė.

Lietuvos visuomenei senėjant, slaugos ir globos problemos tampa vis aktualesnės ir turėtų būti sprendžiamos kuo anksčiau. Tyrimų duomenimis, apie 56 proc. gyventojų nediskutuoja apie galimą ligą ir kas juos prižiūrės ištikus nelaimei. Didele problema tampa ir tai, kad gyventojai negalvoja apie pinigų taupymą slaugai.

Sostinės savivaldybės organizuotame susitikime taip pat pristatytos slaugos ir globos komisijos išvados po apsilankymų sostinėje esančiose slaugos įstaigose. Slaugos ir globos komisija „reidų“ metu apsilankė penkiose slaugos ligoninėse. „Radome ne pažeidimų, bet daug aplaidumo ir nedėmesingumo. Susidūrėme su tuo, kad higienos normos įstaigose yra 1995 metų senumo. Maisto kontrolę vykdo Maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri kai kuriuose slaugos namuose nebuvo apsilankius dešimtmetį“, - pasakojo R.Vanagaitė.

Dėl finansų stokos ar aplaidumo kai kurių slaugos įstaigų gyventojai vis dar priversti valgyti aliuminiuose puoduose pagaminamą maistą. „Aliuminis seniai pripažintas kaip metalas prisidedantis prie Alzhaimerio ligos formavimosi“, - tvirtino sostinės savivaldybės darbuotoja.

Reformą padaryti slaugos ir globos sektoriuje pasiryžusi savivaldybė taip pat atidaro Globos ir slaugos komisijos priimamąjį, kur žmonės, kurie nedrįsta skųstis, galėtų kreiptis į savivaldybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Tik musu valstybeje galimi tokie stebuklai- medicinos reikalus ismano visi, isskyrus profesionalus mediku s ir sveikatos politikus, panasu, kad geriausiai teatralai, kritikai ir pan. Kazin kokia butu teatralu nuomone , kai strukturinius pokycius teatruose ar kitose kulturos istaigose pradetu svarstyti medikai ar inzinieriai, rekomenduodami daryti esmines permainas.Neabejotinai butu suabejota ju kompetencija ir prasidetu didelis sujudimas, nepasitenkinimas menininku tarpe. O apie savivaldybiu gebejima administruoti finansinius isteklius puikiai zino daugelio savivaldybiu gyventojai, kiek ju atsidure ties nemokumo riba ar jau nemokios. Tais ypatingais gebejimais pasizymi ir vilnieciai politikai. Savus biudzetus issvaisteme, tai prireike privalomojo sveikatos draudimo fondo pinigu. Neduok dieve, perims, tai labai greitai ligoniniu veikla liks paralyziuota del lesu stokos, kaip ir buvo iki sveikatos reformos pradzios, kai gydymo istaigos "merdejo", nes savivaldai truko pinigu. Daugelis senbuviu puikiai tai pamena. Gerbiami politikieriai, palikite rentabilias gydymo istaigas ramybeje, susiraskite lesu, optimizuodami savivaldybiu valdymo kastus, mazindami valdininku skaiciu ir savo darbo uzmokescius, modifikuodami strukturu veikla, generuodami konstruktyvias idejas ir t.t.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių