Vilniaus savivaldybė ketina riboti barų darbo laiką

Sostinės savivaldybė siūlo apriboti trijų senamiesčio barų darbo laiką. Toks pat likimas gali ištikti ir daugelį kitų Vilniaus širdyje įsikūrusių barų.

Ruošia sausą įstatymą

Vilniaus savivaldybė jau parengė miesto tarybos nutarimų projektus, kurie gerokai apsunkintų Totorių gatvėje įsikūrusių kavinių „Transylvania“, „Chaplin“ ir „Misterija“ darbą. Remdamiesi senamiesčio gyventojų skundais, valdininkai ketina sutrumpinti šių barų alkoholio licencijų galiojimo laiką. Tai, savo ruožtu, reikštų ir trumpesnį kavinių darbą.

Jei teikiamiems pasiūlymams bus pritarta, barų darbo laikas bus ribojamas ir darbo dienomis, ir pelnginiausiu metu, savaitgaliais. Siūloma „Transylvania“, „Chaplin“ ir „Misterijos“ šeimininkams išduotas alkoholio prekybos licencijas apriboti. Jei miesto taryba pritars šiems apribojimams, ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais visi trys barai nebegalės prekiauti alkoholiu nuo vidurnakčio, o sekmadieniais, pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais – nuo 22 val.

Tokie apribojimai ypač skaudžiai smogtų barui „Transylvania“. Mat jis orientuojasi būtent į vakarinį klientų srautą ir dienomis net nedirba. Dabar „Transylvania“ sekmadieniais, pirmadieniais ir antradieniais dirba nuo 17 iki 2 val., trečiadieniais – iki 4 val., o ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais – iki 6 val. ryto. Pritaikius apribojimus, baras nuo sekmadienio iki trečiadienio galėtų dirbti tik 5 valandas per parą, o nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – 7 valandas.

Savivaldybė pabrėžia, kad apribojimai barams bus taikomi laikinai, iki jie susitvarkys su kaimynus piktinančiais triukšmadariais. Apribojimus atšaukti gali speciali savivaldybės komisija, tačiau ne anksčiau kaip po pusmečio nuo apribojimų skyrimo. Kitaip tariant, jei miesto taryba pritars savotiško apynasrio uždėjimui, trys senamiesčio kavinės bent jau iki kitų metų gyvens sausojo įstatymo režimu.

Priėmus tokį sprendimą, Totorių gatvėje liks tik trys vakarais veikiantys barai, kuriem nebus taikomi alkoholio prekybos apribojimai. Tai „Būsi trečias“ bei vienas šalia kito įsikūrę „Paparazzi“ ir „Shooters“.

Savivaldybė: barai per metus nesusitvarkė

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas 1diena.lt teigė, esą trys Totorių gatvės barai turėjo laiko susitvarkyti su triukšmu ir triukšmadariais. Esą pirmieji kaimynų skundai gauti maždaug prieš metus, tačiau ir praėjus metams skundai tebeplaukia.

„Skundai – dvejopi. Skundžiasi ne vieno namo gyventojai. Vieni skundžiasi dėl triukšmo iš kavinių, dėl muzikos. Kiti skundžiasi dėl lauke, prie kavinių, šūkaujančių, triukšmaujančių lankytojų, - pasakojo G.Tamošiūnas. – Skundų turime nemažai. Nagrinėjame juos nuo praėjusių metų. Su kavinėmis, barais, su jų vadovais šnekėta ne kartą. Buvo daug visokių pasiūlymų. Šnekėjome, šnekėjome, bet tos šnekos tęsiasi metus laiko, o rezultatų žmonės nejaučia. Dėl to tarybai ir teikiamas toks sprendimas.“

Pasak jo, siūlymas apriboti Totorių gatvės barų licencijas miesto tarybai bus pateiktas jau trečiadienį. Tiesa, tai dar nereiškia, kad taryba skubos tvarka jį svarstys – gali būti, kad sprendimas bus atidėtas kitam posėdžiui.

G.Tamošiūno žodžiais, nuostata, kad apribojimai gali būti panaikinti tik po pusmečių nuo jų pritaikymo, nėra itin griežta. Esą savivaldybė yra pasiryžusi dialogui, ir jeigu barai greitai susitvarkys su triukšmu, jie galės ir greičiau atgauti teisę ilgiau prekiauti alkoholiu.

Pašnekovo teigimu, dėl gyventojų skundų jau apribotos kelių senamiesčio barų alkoholio prekybos licencijos, dar keliems gresia toks pats likimas. Tačiau sprendimai esą nėra priimami per vieną dieną – paprastai nuo gyventojų skundų gavimo iki sankcijų barams pritaikymo praeina maždaug metai.

Barų savininkai – šokiruoti

Jei miesto taryba pritars alkoholio licencijų apribojimui, tiek „Misterija“, tiek „Chaplin“, tiek „Transylvania“ bankrutuos ir turės užsidaryti. Tokią nuomonę 1diena.lt išsakė „Misterijos“ vykdančioji direktorė Vaida Bružienė.

„Tai reikštų, kad barą reikia apskritai uždaryti. Kitokių variantų negali būti. Turėčiau atleisti visus darbuotojus ir užsidaryti. Ir ne mums vieniems reikėtų barą uždaryti. Visiems aišku, iš ko yra šitas verslas. Tai yra ne dienos pietūs. Visas darbas yra vakarinis ir naktinis. Toks sprendimas tik sužlugdytų barų veiklą“, - kalbėjo V.Bružienė.

Pasak jos, savivaldybės priekaištai barams yra išpūsti. Esą Totorių gatvės barai kartu su kolegomis iš kitų populiarių senamiesčio gatvių vienijasi kovoje su triukšmadariais ir imasi atitinkamų priemonių.

„Iš pradžių pagrindinis mūsų kaimynų skundas buvo toks, kad girdisi muzika. Mes uždėjome specialius diskus ant langų, ir muzika gatvėje nebegroja. Kiek žinau, Totorių gatvėje gyventojai skundžiasi šurmuliu. Norint šurmulį panaikinti, reikia uždaryti barus: niekas nedirbs – nebus ir žmonių, - ironizavo pašnekovė. – Mes baigiame ruošti sutartį su Vilniaus viešąją policija, kad jie mūsų gatvėje patruliuotų ir perspėtų, tramdytų išgėrusius žmones. Šita sutartis jau paskutinėje derinimo stadijoje. Visi barai, pradėdant nuo „Misterijos“, „Chaplin“, „Shooters“ ir „Transilvanijos“ Totorių gatvėje ir baigiant „Prie Universiteto“, „Cozy“ Domininkonųgatvėje, prašo, kad tose gatvėse papildomai patruliuotų policijos ekipažas. Nepasakyčiau, jog mes nieko nedarome.“

V.Bružienė pridūrė, jog net ir trumpalaikis alkoholio licencijų apribojimas barams būtų mirties nuosprendis, be darbo liktų dešimtys vilniečių. „Labai tikiuosi, kad tokio sprendimo nepriims. Savivaldybė minėjo, kad kol atostogauja daug jos darbuotojų, toks sprendimas neturėtų būti priimtas“, - vylėsi verslininkė.


Šiame straipsnyje: prekyba alkoholiubarai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių