Vilniaus Rotušėje vyko Kalėdų labdaros mugė (papildyta 17.55 val)

Šeštadienį Vilniaus rotušėje prasidėjo tradicinė Kalėdų labdaros mugė. Lankytojai į ją plūsta, automobiliais užstatytos gatvės ir visa Rotušės aikštė.

Atidarė A.Adamkienė

Kiekvienais metais žiemos pradžioje Vilniuje reziduojančių ambasadorių žmonos kviečia į Rotušę, kur pristato savo šalies kultūrą. Taip jos ne tik sukuria šventę miestiečiams, bet ir renka pinigus labdarai. Mugė jau turi nuolatinį savo lankytojų ratą - nuo pat ryto pradėję rinktis žmonės sveikinosi su pardavėjais ir kitais svečiais, dalinosi praeitų metų atsiminimais ir sveikino su artėjančiomis šventėmis.

Šventę tradiciškai atidarė kadenciją baigusio Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė. Ji padėkojo visoms moterims, negailinčioms savo laiko ir jėgų dėl kilnaus tikslo.

"Džiaugiuosi, kad jos daro mums šventę ir dalinasi savo surinktais pinigais su tais, kuriems labiausiai reikia. Tai nėra lengvas darbas, jam reikia didelio noro, pasišventimo, supratimo, kokios pagalbos labiausiai reikia. Dėkoju ponioms, kurios ilgai ir nuoširdžiai dirbo", - kalbėjo ji.  A.Adamkienė, į renginį atvykusi su prezidentu V.Adamkumi, tradiciškai įsigijo keletą suvenyrų.

„Pasiruošimas Kalėdų mugei reikalauja daugybės žmonių geranoriškumo ir darbo. Esu tikra, kad su visų renginio dalyvių ir svečių pagalba bei gera valia, mums pavyks pasiekti tikslą ir surinkti pakankamai lėšų organizacijoms, padedančioms sergantiesiems, mažiau turintiems ir nuskriaustiesiems“, - sakė Prancūzijos ambasadorienė bei aštuntosios tarptautinės Kalėdų labdaros mugės pirmininkė Mauricette Gady-Laumonier.

Labiausiai nori rankdarbių

Prie mugės organizavimo trečius metus prisidedanti Eirida Daukšienė vylėsi, kad viskas klostysis sėkmingai, nes moterys jau įgijo patirties, žino, ko žmonės labiausiai nori. "Žmonėms norisi šilumos, rankų darbo daiktų. Jie žino, kad galbūt galėtų juos pasidaryti ir patys, tačiau pritrūksta laiko, todėl mes labai džiaugiamės galėdami jiems tokius pasiūlyti", - šypsojosi ji.

Visos šių metų mugės metu surinktos lėšos atiteks Kauno medicinos universiteto Vaikų ligų klinikai, Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionui, labdaros fondui „Ekklesia“, Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Onkohematologijos centrui, Kijėlių specialiajam ugdymo centrui Molėtuose, Alantos senelių globos namams bei Vaikų ir jaunimo dienos centrui „Mūsų nameliai“.
 
Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę organizuoja Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos narės, Lietuvoje reziduojančių ambasadorių ir verslininkų žmonos bei lietuvės moterys.  Šventėje šiemet prisistato 25 šalys. Mugė veiks iki 16 val. Įėjimo kaina simbolinė - 2 litai.

Užstatyti aikštę leido

Nors įprastai Rotušės aikštėje statyti automobilius draudžiama, šįkart jų čia stovėjo kelios dešimtys. Renginio atstovė spaudai Eglė Šliževičiūtė patikino, kad tam buvo gauti visi reikalingi leidimai, kad būtų patogu atvažiuoti diplomatams ir kitiems garbiems svečiams iš įvairių šalių. Tokia praktika yra įprasta organizuojant daugelį svarbių renginių Rotušėje.

Organizatoriai suskaičiavo, kad mugėje apsilankė apie 4000 lankytojų.

Vilniaus rotušėje vykusios Tarptautinės Kalėdų mugės metu labdarai buvo surinkta beveik 300 tūkst. litų.

187 tūkst. litų paaukojo vilniečiai bei sostinės svečiai, kurie pirko per 30 šalių ir 4 tarptautinių mokyklų paruoštus kalėdinius suvenyrus, rankų darbo papuošalus bei tradicinius desertus. 110 tūkst. litų labdaros organizacijoms paskyrė mugės rėmėjai.

Visos mugės metu surinktos lėšos atiteks Kauno medicinos universiteto Vaikų ligų klinikai, Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionui, labdaros fondui „Ekklesia“, Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Onkohematologijos centrui, Kijėlių specialiajam ugdymo centrui Molėtuose, Alantos senelių globos namams bei Vaikų ir jaunimo dienos centrui „Mūsų nameliai“.

Antradienį, oficialaus renginio metu mugę organizavusios Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos atstovės labdaros gavėjams įteiks oficialius paramos čekius. 


Šiame straipsnyje: Kalėdos 2010Kalėdų mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių