Vilniaus ropliukų lenktynėse laurus skynė merginos

Sekmadienio rytą pramogų ir prekybos sostinėje „Akropolis“ surengtas kūdikių lenktynių finalas. Po įnirtingos kovos pirmas dvi prizines vietas vaikinai džentelmeniškai užleido merginoms.

Startavo 9 finalininkai

Sekmadienį „Akropolio“ prekybos centre įsikūrusioje vaikų šalyje „Europa“ būriavosi ropliukų finalo dalyviai. Iš viso jų – 9, į finalą iškopę per vasarį vykusias tris atkrintamąsias rungtynes. Dalyvių amžius – 7-13 mėnesių. Juos finalui įnirtingai ruošė tėveliai.

„Tai – mūsų Aleksandras, kuriam - 10 mėnesių. Jis pusfinalyje užėmė pirmąją vietą. Treniruojamės namuose ir sekasi puikiai. Jo skatinti nereikia. Sūnus labai aktyvus. Pradėjęs ropoti jis iškart „įjungia trečią pavarą“. Močiutė jo sugaudyti negali“, - vieną dalyvių pristatė mama Edita.

„Mūsų finalo dalyvė – Aistė Gudytė. Dar  ne čempionė, bet viliasi tokia tapti. Ropoti sekasi jai puikiai. Geriausia skatinamoji priemonė – mobilus telefonas, kurio muzikėlės Aistei labai patinka. Ši priemonė dukrai - ne naujiena. Dažnai jai leidžiame namie su telefonu pažaisti, aišku, su priežiūra, kad nesudaužytų“, - pasakojo tėtis Linas.

Lenktynėse įtampos netrūko

Ropliukai įnirtingiausiai treniravosi namie. O štai finale nemažai užduočių paskirta patiems treneriams-tėveliams. Šiems ankstyvą sekmadienio rytą teko atlikti mankštelę skambant „Ančiukų šokiui“ ir pirmiems ropomis bei užrištomis akimis išmėginti lenktynių trasą.

Kuomet apšilimas buvo baigtas, prie starto linijos išsirikiavo mažieji finalo dalyviai ir skatinamosiomis priemonėmis pasiginklavę tėveliai. Šių fantazija beribė. Kas mažuosius lenktynininkus greičiau ropoti skatino barškindami žaislais ar mobiliaisiais telefonais, kas šiureno žurnalus. Atsirado ir apsiginklavusių sunkiąją technika – nešiojamaisiais kompiuteriais. Tačiau šie ne ką gelbėjo.

Pavyzdžiui, antrame pogrupyje lenktyniavusio Domanto nedomino jokie barškučiai. Šis vylingai žvelgdamas į mamą, už kelių žingsnių laukiančią prie finišo linijos, netikėtai pravirko ir įsikniaubė tėčiui į glėbį. Domanto tėvams teko skubiai keistis vietomis, mat mažąjį lenktynininką sugeba nuraminti tik mama. Visgi tėveliai slapčia vylėsi, kad sūnus iškops į super finalą. Mat pirmame takelyje rungtyniaujantis Tomas labiau domėjosi ne finišu, o dešinėje susispietusiais lenktynių stebėtojais.

Tačiau daugiausia juoko ir įtampos sukėlė vienintelė antrojo pogrupio dalyvė – Mėja. Ši įnirtingai kirtusi starto liniją viduryje takelio netikėtai prisėdo. Ne iškart prie finišo linijos laukiančiam tėveliui pavyko atkreipti dukros dėmesį ir prisivilioti ropliukę arčiau. Kai šiai, priartėjusiai prie finišo, teliko ranką ištiesti, Mėja visų nusivylimui pasuko atgal paguosti vis dar nedrįstančio išropoti į trasą Domanto. Pasėdėjusi minutę kitą priešininko takelyje mergina pagaliau pasiryžo ir nuskubėjo prie finišo linijos.

Planuoja daugiau ropliukų lenktynių

Be Mėjos į finalą iškopė Monika bei portalo kalbintas Aleksandras. Pastarasis superfinale demonstravo džentelmeniškumą ir pirmas prizines vietas užleido dailiosios lyties lenktynininkėms. Vilniaus ropliukų čempionato nugalėtoja tapo Monika, kuriai teko aukso spalvos medalis ir metinis abonementas vaikų pramogų šalyje „Europa“. Tačiau čempionę iš visų dovanų labiausiai sudomino patalynės komplektas.

Antrosios vietos prizininkė Mėja, įsikibusi laimėtų sulčių buteliuką, į sidabro medalį, kabantį ant kaklo, visai nekreipė dėmesio. Vienintelis apdovanojimu suinteresuotas - trečiosios vietos prizininkas Aleksandras. Kol sėdėjo ant pakylos, šis įnirtingai dantimis tikrino bronzos spalvos medalį. Pastariesiems nugalėtojams teko pusės metų abonementas vaikų pramogų šalyje „Europa“.

„Europa“ tokias ropliukų lenktynes organizuoja pirmą kartą, tačiau organizatoriai viliasi, kad ne paskutinį. Mat tokiu įtaigiu būdu siekiama kuo daugiau į „Europos“ pramogų centrus pritraukti mažųjų lankytojų. Tad pasibaigus lenktynėms Vilniuje, kūdikių ropojimo turnyrus planuojama rengti ir kituose miestuose. Artimiausi planai siejami su Klaipėda.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių