Vilniaus rajono valdžia taiso sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos

Po Vyriausybės atstovo ir Seimo komiteto kritikos Vilniaus rajono valdžia ėmėsi taisyti vasarį priimtą sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos.

Penktadienį vykusiame tarybos posėdyje pritarta patikslintam pertvarkomų mokyklų sąrašui, o Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje Jurgio Jurkevičiaus teismui apskųstas vasarį priimtas tarybos sprendimas paskelbtas netekusiu galios.

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės vicemero, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nario Gabrieliaus Jano Mincevičiaus, atsižvelgiant į pastabas reforma pagrįsta ekonomiškai ir pakeisti sprendimai dėl kai kurių mokyklų reorganizacijos.

"Buvo pastabų iš Vyriausybės atstovo pusės, kad mes nepakankamai ekonomiškai pagrindėme reformą. Pagrindėme, kad trūksta lėšų iš mokinio krepšelio ir savivaldybė neturi. Dar buvo priekaištų, kad ne prie tų mokyklų prijungiam, tai dabar pataisėm visą tai", - BNS penktadienį vicemeras.

Pasak J.Jurkevičiaus, mokyklų tinklo reorganizavimo planas šį kartą "atrodo parengtas kruopščiau". Vis dėlto Vyriausybės atstovas pabrėžė, kad taryba apsisprendė tik dėl reorganizavimo plano pakeitimo, tačiau galutinius sprendimus dėl konkrečių mokyklų pertvarkymo politikai priims kitame tarybos posėdyje.

Naujai priimtame ir reorganizavimo planą koreguojančiame sprendime nuspręsta Airėnų pagrindinės mokyklos klases, kuriose mokoma lenkų kalba, prijungti prie lenkiškos Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio vidurinės mokyklos, o klases lietuvių mokomąja kalba - prie lietuviškos Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos.

Tuo metu senajame sprendimo variante Airėnų pagrindinę mokyklą, kurioje mokoma lietuvių ir lenkų kalba, buvo nuspręsta jungti prie lenkiškos Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio vidurinės mokyklos.

Pertvarkyti nuspręsta ir Veliučionių pagrindinę mokyklą, kuri taps taps Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko vidurinės mokyklos Veliučionių pradinio ugdymo skyriumi. Šioje vidurinėje mokykloje, kaip ir Veliučionių pagrindinėje, mokoma lietuvių ir lenkų kalba. Senesniu sprendimu dvikalbę mokyklą buvo nuspręsta prijungti prie lenkiškos Kyviškių pagrindinės mokyklos.

Tarybos sprendime pabrėžiama, kad mokyklų pertvarka vykdoma atsižvelgiant į tai, kad valstybės skiriamų mokymo lėšų nuolat nepakanka ir savivaldybė neturi papildomų lėšų.

Sprendimą pradėti mokyklų pertvarką Vilniaus rajono savivaldybės taryba priėmė dar vasarį, tačiau priekaištų jam yra išsakęs Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ir Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje J.Jurkevičius.

Pareigūnas Vilniaus rajono politikų sprendimą yra apskundęs teismui, nes, J.Jurkevičiaus teigimu, jį priimant nebuvo įrodyta, jog egzistavo nuolatinis lėšų stygius, dėl kurio nuspręsta reorganizuoti mokyklų tinklą.

Kovo pabaigoje Vilniaus apygardos administracinis teismas Vilniaus rajono politikų planus sustabdė iki teismo sprendimo įsiteisėjimo.

Tuo metu mokyklų reorganizacija lenkų tautinės mažumos dominuojamame Vilniaus rajone ŠMKK susidomėjo vietos bendruomenei pareiškus protestus, esą tokia pertvarka regione žlugdomas ugdymas lietuvių kalba.


Šiame straipsnyje: mokyklų tinklasLenkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių