Vilniaus meras: savivaldybė kiemsargiams algų nemoka

Sostinės meras Vilius Navickas neturi gerų žinių vėl apie streiką prabilusiems kiemsargiams. Esą už algų išmokėjimą atsakingos kiemsargius samdančios įmonės, o su jomis savivaldybė atsiskaito pagal galimybes.

„Tegul svarsto“

Iš portalo sužinojęs, kad kiemsargiai jau sausį gali imtis streiko, meras buvo nekalbus. „Tegul svarsto. Mes juk jiems algų nemokame - algas moka įmonės“, - sakė V.Navickas.

Pasak jo, algų išmokėjimą reguliuoja pačios sostinės gatves prižiūrinčios bendrovės. Pastarosios vėluojančias algas ir jų mažinimą aiškina savivaldybės skolomis - esą miesto valdžia neatsiskaito už suteiktas paslaugas, ir atlyginimų tiesiog nėra iš ko mokėti.

V.Navickas teigė, kad savivaldybė deda visas pastangas ir palaipsniui atsiskaito su gatvių prižiūrėtijais. Esą skolose paskendęs miestas su tvarkdariais atsiskaito pagal galimybes.

Gatves tvarko už dyką

Sostinės kiemsargiai šventes pasitinka visiškai be džiaugsmo. Miesto valdžia dar nesumokėjo algų už spalio mėnesį, o lapkritį ir taip minimalios tvarkdarių algos sumažintos perpus. Jau sausį kiemsargiai gali pradėti streiką.

Kaip portalui teigė sostinės gatves prižiūrinčios bendrovės „Stebulė“ atstovė Valentina Biatova, kiemsargių šventės šiemet panašesnės į bado dietą.

„Žiemą gatvių priežiūrai turi būti skiriamas didesnis finansavimas. O jie (savivaldybė - red. past.) sumažino darbų apimtis. Visi kiemsargiai perrašyti keturių valandų darbo dienai, visi gausime po 400 litų „ant popieriaus“ ir 350 litų „į rankas“. Kaip galima „minimumą“ dar sumažinti? Praėjusį penktadienį gavome pinigus tik už rugsėjo mėnesį. Šventinės nuotaikos nėra. Kiemsargiai klausia, ar iki Naujųjų metų nors kiek pinigų gausime“, - skundėsi V.Biatova.

Pasak jos, dėl sumažinto finansavimo kiemsargiai priversti prasčiau prižiūrėti gatves ir šaligatvius, barstyti mažiau druskos. Praėjusį trečiadienį, popiet, kuomet sostinę užklupo lijundra, kiemsargių keturių valandų darbo diena jau buvo pasibaigusi. Tačiau miesto tvarkdariai nespjovė į savo pareigas ir grįžo dirbti, nors už tai jiems, anot V.Biatovos, veikiausiai nebus sumokėta.

Pinigų nėra, o kontrolės - marios

„Reikia pasiruošti ir Kalėdoms, ir Naujiesiems metams. Reikia vaikams dovanėles nupirkti. Galų gale - ir pavalgyti reikia“, - sunkiai tramdydama emocijas kalbėjo V.Biatova. Beje, milijoninę sumą kiemsargiams skolinga savivaldybė esą pradėjo itin griežtai kontroliuoti miesto tvarkytojų darbą.

„Miesto valdžia labai tikrina, važinėja. Pavyzdžiui, užvakar smarkiai pasnigo, mes labai tvarkėmės, dirbome. Aš buvau Laisvės prospekte, prie Spaudos rūmų. Dar nebuvome spėję nuvalyti dviejų viešojo transporto stotelių. Iškart gavome pastabą“, - prisiminė V.Biatova.

Streikas - jau sausį?

Pašnekovės teigimu, kiemsargių kantrybė jau buvo perpildyta ir gruodžio 1 d. turėjo prasidėti streikas. Tačiau savivaldybės derybos su „Stebulės“ vadovybe streiką kiek atitolino.

„Direktorius buvo nuvykęs į priėmimą, bet kol kas niekas dar neišspręsta. Tikimės, kad šie metai baigsis gražiau, nei dabar atrodo. Bet direktorius kol kas nieko nepasakė“, - atsiduso V.Biatova.

Dabar, anot jos, kiemsargiai vėl arti ribos. Esą bus laukiama iki Naujųjų, o jeigu situacija iš esmės nepasitaisys, vėl bus svarstoma galimybė organizuoti streiką.

Beje, kitų metų vasarą baigiasi savivaldybės sutartis su „Stebule“. Kiemsargiai baiminasi, kad jų bendrovė gali būti eliminuota iš naujojo konkurso.


Šiame straipsnyje: kiemsargiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių