Vilniaus maratono rekordininkei - 10 tūkst. litų

Vilniaus savivaldybė šiandien apdovanojo šeštadienį vykusio Vilniaus maratono dalyvius. Moterų rungties rekordininkei vilnietė Diana Lobačevskei skirta 10-ies tūkst. litų premija.

Šeštadienį sostinėje penktus metus iš eilės startavusiame tarptautiniame Vilniaus maratone daugiau nei keturiasdešimties kilometrų trasą miesto gatvėmis greičiausiai įveikė panevėžietis Kęstutis Jankūnas ir Didžiojoje Britanijoje gyvenanti buvusi vilnietė Diana Lobačevskė (Maciušonytė).

K. Jankūnas 42 km. 195 m distanciją įveikė per 2 val. 28 min. 42 sek., tuo tarpu D. Lobačevskė pasiekė trasos moterų rekordą – distanciją nubėgo per 2 val. 45 min. 31 sek. ir beveik 1,5 min. pagerino trasos rekordą, kuris nuo 2005 metų priklausė baltarusei Alionai Vinickajai.

Už rekordo pasiekimą D. Lobačevskė buvo apdovanota 10 tūkst. Lt premija.

Antra liko šiaulietė Justina Jasutytė, nuo rekordininkės D. Lobačevskės atsilikusi vos 1 min. 14 sek. Trečia – estė Kaja Vals, nugalėtojai pralaimėjusi 31 min. 29 sek.

Vyrų grupėje antrąją vietą iškovojo lenkas Marekas Dzilgielewski, nuo nugalėtojo atsilikęs 6 min. 46 sek. Trečiąją vietą, 8 min. ir 40 sek. vėliau nei nugalėtojas, finišavęs užėmė vilnietis Darius Škarnulis. Nė vienam iš bėgikų nepavyko pagerinti Vilniaus maratono trasos rekordo, kurį praėjusiais metais pasiekė bėgikas iš Kenijos Richard Rotich (2 val. 21 min. 15 sek.).

„Viadrus“ pusę maratono – 21 km 97 m – varžybose nugalėjo olimpietė Živilė Balčiūnaitė, nubėgusi per 1 val. 14 min. 53 sek. Tarp vyrų greičiausias buvo Mindaugas Viršilas – jo laikas 1 val. 11 min. 26 sek. Pagrindinėse varžybų trasose varžėsi per 520 bėgimo profesionalų ir mėgėjų iš viso pasaulio.

Masinėje mini maratono „Lietuvos ryto taurė 2008“ (3,3 km) rungtyje nugalėjo latvis 1. Kaspars Briška (10 min. 22 sek.), aplenkęs per 1000 konkurentų, bėgusių senamiesčio gatvėmis. Tarp moterų mini maratono trasą greičiausiai įveikė Lina Batulevičiūtė (12 min. 51 sek.).

Su tarptautiniu Vilniaus maratonu tradiciškai vykusiame Lietuvos čempionate triumfavo K. Jankūnas, o jaunimo primenybėse stipriausiu maratonininku tapo Tadas Kavaliauskas – 2 val. 51 min. 42 sek., moterų – Justina Kacevičiūtė, įveikusi trasą per 3 val. 56 min. 21 sek.

Trasą prižiūrėjo ir joje dirbo per 300 žmonių. Organizatorių paskaičiavimais bėgikai išgėrė apie 1 tūkst. l gėlo vandens, 300 l mineralinio vandens, 260 l energetinio gėrimo ir suvalgė apie 250 kg bananų.