„Vilniaus maratonas“ - ne tik bėgikams

Šį savaitgalį Vilniaus gatves okupuos bėgikai – septintą kartą vyks tarptautinis „Vilniaus maratonas“. Jo dalyvių ir žiūrovų laukia ne tik sportas, bet ir įvairios pramogos.

Vien bėgimo nepakanka

Vilniečių vėl laukia aktyvus savaitgalis. Vos pasibaigė „Sostinės dienos“, prieš jas smalsuoliai stebėjo dviračių maratoną, o šį šeštadienį startuos nuo pernai į dvi dienas išsiplėtęs „Vilniaus maratonas“. Jo organizatoriai pabrėžia, kad tai nėra tiesiog bėgimas, o renginių maratonas mieste.

Visas šeštadienis bus skirtas pramoginei daliai. Gedimino prospekte vyks mugė, Vrublevskio gatvė nuo 10 val ryto vyks įvairios estafetės – moksleivių, įmonių, riedučių slalomo ir kitos. Vienos iš nuotaikingiausių varžybų turėtų būti bėgimas su aukštakulniais. Tiesa, organizatoriai perspėja, kad jose dalyvauti galės tik moterys.

Vakare vilniečiams ir miesto svečiams koncertuos dainininkė Taja, o visi užsiregistravę maratono dalyviai galės dalyvauti makaronų vakarėlyje. „Jie galės dar maratono išvakarėse pabendrauti, aptarti bėgimo strategiją“, - sakė Vilniaus maratono direktorius Evaldas Martinka.

Sekmadienis bus tikrojo maratono diena, kai sporto mėgėjai galės varžytis maratono ir pusės maratono rungtyse. Savo jėgas taip pat galės išbandyti jauni tėvai – jiems skirta viena kilometro bėgimo su vežimėliais rungtis. „Tėvams, turintiems mažų vaikų, sunku rasti renginių, kur jie galėtų ateiti, todėl kviečiame juos į šią rungtį ir džiaugiamės, kad net patys mažiausieji jau dalyvaus Vilniaus maratone“, - kalbėjo E.Martinka, džiaugdamasis, kad į šią rungtį jau užsiregistravo apie 60 dalyvių.

Kuria Vilniaus įvaizdį

Renginį remianti Vilniaus savivaldybė tikina, kad šis maratonas yra įtrauktas į prioritetinių miesto renginių sąrašą. „Savivaldybė nori tęsti tokių renginių tradicijas, kad tiek svečiai, tiek vilniečiai matytų, kad Vilnius yra sostinė, kad mes esame pilni renginių“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas.

Savivaldybės kultūros, sporto ir turizmo departamento direktorės Kristinos Ulevičiūtės nuomone, tokie renginiai atitinka miesto užsibrėžtus tikslus: „Šiais metais renginiuose tai ypač matome. Norime skatinti bendruomeniškumą, masiškumą, sveikatingumą. „Sostinės dienose“ taip pat turėjome sveikatingumo scenas. Dabar turizmo srityje tikrai galime kalbėti apie mūsų ypatingus sporto renginius“.

Pasak maratono sumanytojo Igno Staškevičiaus, „Vilniaus maratonas“ iš kitų renginių mieste išsiskiria tuo, kad jau turi šiokią tokią tradiciją: „Žinoma, jis negali prilygti Bostono maratonui, vykstančiam 120 metų, tačiau Vilniuje ir septyneri metai be pertraukos yra nemažai, organizatoriai jau turi patirties, gali mokytis iš buvusių klaidų. Pasaulyje mėgėjiškas ilgų nuotolių bėgimas sparčiai populiarėja, manau, tas pats tinka ir Lietuvai, todėl matau dideles šio renginio perspektyvas“.

I.Staškevičiaus nuomone, svarbiausia idėja – tradicinis maratono bėgimas – turėtų išlikti, kad ir kaip keistųsi renginys, tačiau jis vertina ir pramoginę po pusę. „Manau, geriau, kai vyksta riedučių, vežimėlių ar aukštakulnių, o ne išgertuvių maratonai“, - sakė jis.

Dalyvaus profesionalai

Organizatoriai kartu su mėgėjais bėgti maratone kviečia ir profesionalius sportininkus. Trečius metus iš eilės maratoną bėgs buvęs krepšininkas Tomas Masiulis su savo šeima, tarp bėgikų taip pat bus du kartus „Vilniaus maratoną“ laimėjusi lengvaatletė Diana Lobačevskė. Dėl patirtos traumos šį sezoną ji negalėjo grįžti į profesionalųji sportą, tačiau progos pasitreniruoti maratonuose ji nepraleidžia.


Šiame straipsnyje: vilniaus maratonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių