Vilniaus „Lėlės“ teatras atiduodamas jaunimui

Į Vilniaus teatrą "Lėlė" atėjo permainų metas. Jo senbuviai pripažįsta – vieni jie nebepajėgūs atnešti teatran naujų vėjų. Todėl teatrą atiduoda jaunajai lėlininkų kartai.

Ieško naujų idėjų

Vilniaus teatro "Lėlė" senbuviai, dirbantys šiame teatre ne po vieną dešimtmetį neslepia – jiems neišvengiamai reikia pagalbos, norint žengti koja kojon su laiku. Todėl naujų aktorių grupę, oficialiai pradėjusią darbą teatre po šiemet baigtų studijų jie sutiko išskėstomis rankomis.

"Vilniaus "Lėlės" teatro aktorių amžiaus vidurkis buvo 49,8 metų – jaunimas buvo labai reikalingas. Mes, teatro senbuviai, nelabai galime kažką labai naujo padaryti – nebent kažką seno labai profesionaliai. Atiduodame teatrą jaunimui – įsiveržėte ir imkite", – šypsodamasis pristatė naująją lėlininkų kartą teatro vadovas Juozas Marcinkevičius.

Teatro šeimą nuo naujojo sezono papildys aštuoni žmonės – Karolis Algimantas Butvidas, Šarūnas Datenis, Indrė Liutkevičiūtė, Imantas Precas, Asta Stankūnaitė, Jūratė Trimakaitė, Edita Zėčiūtė ir Dainius Zeinalov.

"Po vieną pririnkti aktorių mes galime daug, bet labai reikėjo tokio pokyčio kaip dabar, kad ateitų visas kursas. Jie gauna visišką kūrybinę laisvę, erdvę naujoms idėjoms. Dabar bus galima viską daryti visai kitaip – įsivaizduokite, ką gali padaryti trisdešimt metų lėlių teatre dirbęs aktorius, jei pagal scenarijų jam reikia šokti ir dainuoti", – šypsojosi J.Marcinkevičius.

Jauniesiems lėlininkams nuo naujojo sezono pradžios iškart teks vaidinti net šešiuose spektakliuose. "Paskaičiavome, kad dirbti jiems reikėtų maždaug po dešimt valandų per dieną, kad neliktų minčių jokioms negeroms mintims. Daugiau neduodame tik dėl to, kad tai jau būtų kankinimas", – šypsojosi teatro vadovas, neslėpęs, kad nuo pat lėlininkų kurso subūrimo prieš ketverius metus visi vyresnieji aktoriai įdėmiai juos stebėjo ir galvojo, ką gali padaryti, kad jaunimas kuo geriau pritaptų jų būryje.


Sezoną pradės anksčiausiai

53-iojo Vilniaus "Lėlės" teatro sezono atidarymas planuojamas rugpjūčio 21–22 dienomis. Tradiciškai –  anksčiausiai iš kitų teatrų sostinėje. Per dvi dienas bus parodyti keturi spektakliai: "Liunės nuotykiai" ir "Cirkas yra cirkas" vaikams, bei "Žaliojo žąsinėlio teatras" ir "Pasvydo" suaugusiųjų auditorijai.  Spektaklis "Pasvydo" buvo labai populiarus akcijos "Tebūnie naktis" metu, todėl "Lėlės" teatras nusprendė žiūrovams suteikti progą dar kartą jį pamatyti. 

Kiek daugiau nei po mėnesio, rugsėjo 24-ą dieną, "Lėlėje" bus pristatyta nauja poezijos spektaklio "Šeksrysap, t.y. Šekspyras" premjera, kurią režisuoja Joana Čižauskaitė. Spalio pabaigoje planuojama judesio vaidinimo "Vardan tos" pagal garsiąją Viljamo Šekspyro dramą "Romeo ir Džiuljeta" premjera, o lapkritį – radijo teatro stiliaus spektaklis "Pagal Jurgį ir kepurė".

Gruodį premjera laukia ir mažųjų teatro lankytojų. "Lėlės" meno vadovas Algirdas Mikutis stato muzikinį spektaklį "Grybų karas". "Jis turėtų būti ne infantilus muzikinis spektaklis vaikučiams, o normalus miuziklas su dainomis, šokiais, vaizdais, humoru. Pasistengsime čia ir jaunimą kiek galima išnaudoti – juk jie gali, jei reikia, ir kokį kūlverstį padaryti, vienas kitą pakelti ar pamėtyti", – juokėsi jis.


Tęs edukacinius projektus

Tarp kūrybinių "Lėlės" teatro planų įsiterpia ir edukaciniai sumanymai. Šį sezoną bus tęsiamas projektas "Teatras keliauja pas vaikus", kurio metu tetras su mobiliais spektakliais keliaus po Vilniaus rajono mokyklas ir darželius, toliau bus vykdoma akcija "Lėlės prabilo rytų Lietuvai",  kurioje su lėlių teatru susipažinti bus kviečiami vaikai iš rajoninių mokyklų.

Nuo rudens startuos pakoreguotas  projektas "Vasara Lėlės teatre", kurio metu teatras rūpinsis vienais Vilniaus vaikų globos namais, kurių auklėtiniai galės nemokamai lankytis spektakliuose, dalyvauti ekskursijose po teatrą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių