Vilniaus knygų mugė: kas mes esame ir kuo būsime? (Programa)

Vasario 18-21 dienomis parodų rūmuose "Litexpo" vyksta tradicinė knygų mugė, šiemet akcentuosianti tapatybės temą – kas mes esame ir kuo būsime.

Impulsas skaityti nuolat

Lietuvos ir užsienio leidėjai, rašytojai, filosofai, kultūros veikėjai, skaitytojai – Vilniaus knygų mugėje kasmet galima sutikti visus neabejingus literatūrai žmones. Nors ir vadinasi Vilniaus knygų muge, iš tiesų ji – visos Lietuvos, į kurią savo atstovus siunčia kiekvienas miestas.

"Kai pirmą kartą surengėme mugę, į ją susirinko 30 tūkst. žmonių – joks kitas projektas nestartavo taip sėkmingai, paprastai reikia kelerių metų įsibėgėti. Tuomet buvo toks jausmas, kad visi labai laukė tos mugės ir ji pagaliau įvyko. O dabar mugė nuolat plečiasi, didėja, atvyksta daugiau garbingų svečių", – džiaugėsi Lietuvos parodų centro "Litexpo" direktoriaus pavaduotoja Kristina Pladienė. 

Mugės statistika įspūdinga – šiemet joje bus 200 dalyvių, 353 renginiai, svečiai iš septynių užsienio šalių, 10 tūkst. kvadratinių metrų mugės plotas, 2,5 kilometro knygų lentynų, 12 parodų, 550 kalbėtojų. Pernai mugė sulaukė 55,6 tūkst. lankytojų. "Organizatoriai padarė viską, kad būtų įdomu, kad mugė sulauktų kuo daugiau knygą gerbiančių lankytojų", – sakė K.Pladienė.

Kultūros ministerija į mugės organizavimą nesikišo, tačiau parėmė finansiškai. "Džiaugiamės, kad knygų mugė liko šventė, nepaisant sunkmečio. Po visų biudžeto sumažinimų sugebėjome skirti kažkiek lėšų, tikimės, taip bus ir ateityje. Ir tikiuosi, kad mugės dienos nebus tik keturios dienos metuose, kai mes domimės literatūra ir skaitome knygas, kad tai bus geras impulsas skaityti visus metus", – vylėsi LR kultūros viceministras Donatas Valančiauskas.

Leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė apgailestaudama atkreipė dėmesį, kad, nors mugė didelė ir graži, tai nereiškia, kad leidyboje neliko problemų: "Matant mugę, išpuoštus stendus gali susidaryti tam tikras neatitikimas. Leidėjų problemos išlieka, bet mugė leidėjams yra tiek svarbi, kad kultūrinė programa buvo sudaryta iš paskutiniųjų. Leidėjai mano, kad šita mugė yra esminis ir svarbiausias įvykis leidėjų ir skaitytojų gyvenime".

Knygų mugės programa:

Vilniaus knygų mugė 2010: ketvirtadienis - bibliotekų diena

Vilniaus knygų mugė 2010: ilgasis penktadienis

Vilniaus knygų mugė 2010: šeštadienis - nekasdieninių pasimatymų diena

Vilniaus knygų mugė 2010: šeštadienis - sekmadienis - šeimos diena


Prašo darbdavių supratimo

"Kita blogybė, nesinorėtų galvoti, kad tai dėl kažko blogos valios, kad šeštadienis – darbo diena. Didesnio smūgio mums suduoti nebuvo galima, nes kaip tik tą dieną yra suplanuoti Nekasdieniai pasimatymai. Sukvietėme rašytojus iš užsienio, suplanavome renginius tikėdamiesi šeštadienį didžiausio lankytojų srauto", –  pripažino L.Varanavičienė.

"Žmonėms tai puiki proga ramiai susitikti su mėgstamais autoriais. Kaip bus, mes nežinome, privatus sektorius gali paskelbti nedarbo dieną ir aš norėčiau kreiptis į privatų verslą – būkite geri, paleiskite žmones į mugę šeštadienį, nes valdžia liepė eiti ir dirbti", – šypsodamasi darbdaviams prašymą perdavė ji.

Nekasdieniuose pasimatymuose su skaitytojais susitiks Paulius Jurkevičius, Arvydas Šliogeris, Vytautas V.Landsbergis,  Galina Dauguvietytė, Vidmantė Jasukaitytė, Kristina Sabaliauskaitė, Vytautas Ažušilis, Dalia Jazukevičiūtė, kiti lietuvių rašytojai.

Taip pat gerbėjų lauks svečiai iš užsienio –  Jacekas Dehnelis, Melvinas Burgessas, Josteinas Gaarderis, Ilja Lemeškinas, Joanne Harris, Alphonso Lingis, Peed Vain, Davidas Parrishas, Simonas Sebagas Montefiore, Karina Alvtegen.

"Autoriai labai skirtingi, man atrodo, tai labai gerai. Drįstu sakyti, kad Josteinas Gaarderis yra didžiausia mugės žvaigždė. Drąsiai galime sakyti, kad jis – pasaulinio garso rašytojas, ne tik vienos knygos, "Sofijos pasaulis", autorius. Jis pats sako, kad parašė 15 knygų trims kategorijoms – suaugusiems, vaikams ir jaunimui. Džiugu, kad lietuviškai turime ne vieną šio autoriaus knygą ir rašytojui bus labai malonu pasirašinėti ant jų autografus", – sakė L.Varanavičienė.

Knygų mugės naujienos

Svarbiausi, jau pasiteisinę mugės organizavimo principai išlieka. Mugės tvarkaraštis bus suskirstytas į keturias dalis: vasario 18  – bibliotekų diena, vasario 19 – ilgasis penktadienis, kai renginiai vyks iki pat 21 val, vasario 20 – nekasdienių pasimatymų dieną, vasario 21 – šeimos diena.

Tačiau taip pat atsiras ir naujovių. Lietuvoje sparčiai populiarėjant kulinarinėms knygoms Vilniaus knygų mugėje atsiras "Gurmanų susitikimų kampas". Jame bus ne tik pristatomos kulinarinės knygos, bet ir vyks įvairios degustacijos. Su skaitytojais susitiks neseniai kulinarines knygas išleidę Nomeda Marčėnaitė, Linas Samėnas, Beata Nicholson, Dainius Martinaitis pristatys naują Jamie Oliverio receptų knygą.

Mugėje šiemet bus pristatytas knygrišystės amatas – per keturias mugės dienas bus įrišta knyga, prie šio darbo galės prisidėti visi lankytojai. Projekte "Jam session" mugės lankytojai galės kartu rašyti viešą knygą, šis procesas bus transliuojamas internetu.

Rašytojų lauks speciali "Autografų" sofutė – ant jos susėdę knygų autoriai dalins autografus savo gerbėjams. Mugėje taip pat bus supažindinama su geriausių pasaulio iliustratorių knygų katalogais.


Šiame straipsnyje: knygų mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai
  Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai

  Balandžio 22-23 dienomis duris atvers Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Daugybėje Vilniaus pastatų vyks ekskursijos, kurias ves gidai savanoriai, pastatų architektai bei jų „gyventojai”. ...

 • Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija
  Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija

  Šiandien Vilniuje pradeda veikti nauja „Uber“ partnerių-vairuotojų programėlės funkcija. Ji padės sujungti „Uber“ partnerius-vairuotojus ir keleivius, keliaujančius ta pačia kryptimi. Ši funkcija atvers naujas pav...

  2
 • Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė
  Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė

  Šiandien Vilniaus rajone, netoli Rukainių, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybe, kartu su moksleiviais iš visos Lietuvos pasodino ...

  3
 • Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis
  Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis

  Sostinės Antakalnio rajone duris atvėrė naujas valstybinis vaikų darželis „Žolynas“ – atnaujinusi buvusias vaikų globos namų patalpas (Žolyno g. 45 A), savivaldybė čia įkūrė 145 vietas darželinukams.  ...

 • Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė
  Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė

  Viena populiariausių „Maxima“ parduotuvių Lietuvoje, veikusi visą parą sostinėje Mindaugo gatvėje, uždaroma atnaujinimui. Balandžio 23 d. yra paskutinė diena, kuomet šioje parduotuvėje dar galima apsilankyti ir įsigyti išpa...

 • Sostinės centre iškils modernus kvartalas
  Sostinės centre iškils modernus kvartalas

  Simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija šiandien pažymėjo naujo komplekso Vilniuje statybos darbų pradžią. Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje esančiame apleistame plote netrukus iškils „ibis“ vie&scaro...

 • Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas
  Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas

  Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodo skyriuje, esančiame Vingio parke, šį penktadienį nuo 16 val. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į sakurų žydėjimo šventę. Tiesa, japoninės vyšnios sode dar žydi negausiai dėl &...

 • To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų
  To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų

  Iki kadencijos vidurio Vilniaus skola mažėjo rekordiškai – daugiau kaip 105 mln. eurų. Atsakingas Vilniaus finansų valdymas leido sėkmingai sumažinti miesto įsiskolinimus – vien per šių metų pirmąjį ketvirtį Vilniaus skola...

  6
 • Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas
  Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas

  Koncertui Vilniuje rengiasi vienu perspektyviausių Lietuvos dirigentų tituluojamas Martynas Stakionis. Šis 20-metis vadinamas jauniausiu visų laikų dirigentu Lietuvoje. Batutą jis tvirtai laikė dar besimokydamas mokykloje, o šiandien prie d...

 • „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų
  „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų

  Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čemp...

Daugiau straipsnių