Vilniaus knygų mugė: kas mes esame ir kuo būsime? (Programa)

Vasario 18-21 dienomis parodų rūmuose "Litexpo" vyksta tradicinė knygų mugė, šiemet akcentuosianti tapatybės temą – kas mes esame ir kuo būsime.

Impulsas skaityti nuolat

Lietuvos ir užsienio leidėjai, rašytojai, filosofai, kultūros veikėjai, skaitytojai – Vilniaus knygų mugėje kasmet galima sutikti visus neabejingus literatūrai žmones. Nors ir vadinasi Vilniaus knygų muge, iš tiesų ji – visos Lietuvos, į kurią savo atstovus siunčia kiekvienas miestas.

"Kai pirmą kartą surengėme mugę, į ją susirinko 30 tūkst. žmonių – joks kitas projektas nestartavo taip sėkmingai, paprastai reikia kelerių metų įsibėgėti. Tuomet buvo toks jausmas, kad visi labai laukė tos mugės ir ji pagaliau įvyko. O dabar mugė nuolat plečiasi, didėja, atvyksta daugiau garbingų svečių", – džiaugėsi Lietuvos parodų centro "Litexpo" direktoriaus pavaduotoja Kristina Pladienė. 

Mugės statistika įspūdinga – šiemet joje bus 200 dalyvių, 353 renginiai, svečiai iš septynių užsienio šalių, 10 tūkst. kvadratinių metrų mugės plotas, 2,5 kilometro knygų lentynų, 12 parodų, 550 kalbėtojų. Pernai mugė sulaukė 55,6 tūkst. lankytojų. "Organizatoriai padarė viską, kad būtų įdomu, kad mugė sulauktų kuo daugiau knygą gerbiančių lankytojų", – sakė K.Pladienė.

Kultūros ministerija į mugės organizavimą nesikišo, tačiau parėmė finansiškai. "Džiaugiamės, kad knygų mugė liko šventė, nepaisant sunkmečio. Po visų biudžeto sumažinimų sugebėjome skirti kažkiek lėšų, tikimės, taip bus ir ateityje. Ir tikiuosi, kad mugės dienos nebus tik keturios dienos metuose, kai mes domimės literatūra ir skaitome knygas, kad tai bus geras impulsas skaityti visus metus", – vylėsi LR kultūros viceministras Donatas Valančiauskas.

Leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė apgailestaudama atkreipė dėmesį, kad, nors mugė didelė ir graži, tai nereiškia, kad leidyboje neliko problemų: "Matant mugę, išpuoštus stendus gali susidaryti tam tikras neatitikimas. Leidėjų problemos išlieka, bet mugė leidėjams yra tiek svarbi, kad kultūrinė programa buvo sudaryta iš paskutiniųjų. Leidėjai mano, kad šita mugė yra esminis ir svarbiausias įvykis leidėjų ir skaitytojų gyvenime".

Knygų mugės programa:

Vilniaus knygų mugė 2010: ketvirtadienis - bibliotekų diena

Vilniaus knygų mugė 2010: ilgasis penktadienis

Vilniaus knygų mugė 2010: šeštadienis - nekasdieninių pasimatymų diena

Vilniaus knygų mugė 2010: šeštadienis - sekmadienis - šeimos diena


Prašo darbdavių supratimo

"Kita blogybė, nesinorėtų galvoti, kad tai dėl kažko blogos valios, kad šeštadienis – darbo diena. Didesnio smūgio mums suduoti nebuvo galima, nes kaip tik tą dieną yra suplanuoti Nekasdieniai pasimatymai. Sukvietėme rašytojus iš užsienio, suplanavome renginius tikėdamiesi šeštadienį didžiausio lankytojų srauto", –  pripažino L.Varanavičienė.

"Žmonėms tai puiki proga ramiai susitikti su mėgstamais autoriais. Kaip bus, mes nežinome, privatus sektorius gali paskelbti nedarbo dieną ir aš norėčiau kreiptis į privatų verslą – būkite geri, paleiskite žmones į mugę šeštadienį, nes valdžia liepė eiti ir dirbti", – šypsodamasi darbdaviams prašymą perdavė ji.

Nekasdieniuose pasimatymuose su skaitytojais susitiks Paulius Jurkevičius, Arvydas Šliogeris, Vytautas V.Landsbergis,  Galina Dauguvietytė, Vidmantė Jasukaitytė, Kristina Sabaliauskaitė, Vytautas Ažušilis, Dalia Jazukevičiūtė, kiti lietuvių rašytojai.

Taip pat gerbėjų lauks svečiai iš užsienio –  Jacekas Dehnelis, Melvinas Burgessas, Josteinas Gaarderis, Ilja Lemeškinas, Joanne Harris, Alphonso Lingis, Peed Vain, Davidas Parrishas, Simonas Sebagas Montefiore, Karina Alvtegen.

"Autoriai labai skirtingi, man atrodo, tai labai gerai. Drįstu sakyti, kad Josteinas Gaarderis yra didžiausia mugės žvaigždė. Drąsiai galime sakyti, kad jis – pasaulinio garso rašytojas, ne tik vienos knygos, "Sofijos pasaulis", autorius. Jis pats sako, kad parašė 15 knygų trims kategorijoms – suaugusiems, vaikams ir jaunimui. Džiugu, kad lietuviškai turime ne vieną šio autoriaus knygą ir rašytojui bus labai malonu pasirašinėti ant jų autografus", – sakė L.Varanavičienė.

Knygų mugės naujienos

Svarbiausi, jau pasiteisinę mugės organizavimo principai išlieka. Mugės tvarkaraštis bus suskirstytas į keturias dalis: vasario 18  – bibliotekų diena, vasario 19 – ilgasis penktadienis, kai renginiai vyks iki pat 21 val, vasario 20 – nekasdienių pasimatymų dieną, vasario 21 – šeimos diena.

Tačiau taip pat atsiras ir naujovių. Lietuvoje sparčiai populiarėjant kulinarinėms knygoms Vilniaus knygų mugėje atsiras "Gurmanų susitikimų kampas". Jame bus ne tik pristatomos kulinarinės knygos, bet ir vyks įvairios degustacijos. Su skaitytojais susitiks neseniai kulinarines knygas išleidę Nomeda Marčėnaitė, Linas Samėnas, Beata Nicholson, Dainius Martinaitis pristatys naują Jamie Oliverio receptų knygą.

Mugėje šiemet bus pristatytas knygrišystės amatas – per keturias mugės dienas bus įrišta knyga, prie šio darbo galės prisidėti visi lankytojai. Projekte "Jam session" mugės lankytojai galės kartu rašyti viešą knygą, šis procesas bus transliuojamas internetu.

Rašytojų lauks speciali "Autografų" sofutė – ant jos susėdę knygų autoriai dalins autografus savo gerbėjams. Mugėje taip pat bus supažindinama su geriausių pasaulio iliustratorių knygų katalogais.


Šiame straipsnyje: knygų mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių