Vilniaus dviračių maratone lietuviai nepasidavė užsienio svečiams

Sekmadienį vidurdienį po starto signalo į trasą pajudėjo keli šimtai dviratininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Dviračių sporto profesionalai ir mėgėjai sekmadienį nuo pat ryto rinkosi Vilniuje, prie Saulėtekio stadiono. Pamiklinę kojas ir prasimankštinę patys pirmiausia jie stadiono  trasą užleido mažiesiems - nuo 10 val ryto jaunesni nei dešimties metų vaikai rungtyniavo pusantro kilometro trasoje.

Mažiesiems pasisekė - jiems rungtyniaujant oras dar buvo gana geras. Tačiau vidurdienį, vos starto liniją kirtus kitiems maratono dalyviams, staigiai pakilo vėjas, pradėjęs vartyti trasos žymėjimo ženklus ir griauti šalia pastatytas organizatorių ir maisto pardavėjų palapines.

Nepaisydami prasto oro dviratininkai įveikė du ratus po 26 kilometrus. Kartu su dviratininkais iš Lietuvos varžėsi sportininkai iš Latvijos, Lenkijos, taip pat dalyvavo garsaus Lietuvos dviratininko Tomo Vaitkaus draugė amerikietė Elizabeth Hatch, šiuo metu atstovaujanti profesionalų komandai Lotto Ladies.

Moterų  elito grupėje nugalėjo šiuo metu Italijoje sportuojanti Tatjana Kaliakina, 52 km ilgio trasoje užtrukusi 02:11:27. Nuo jos 7 minutėmis atsilikusi antra finišavo Lenkijos sportininkė Paulina Hebisz. Trečia liko Indrė Janulevičiūtė iš Vilniaus.

Vyrų  elito grupėje vyko didžiausia kova tarp Lenkijos ir Lietuvos pajėgiausių dviratininkų, tačiau visas prizines vietas užėmė mūsų šalies atstovai. Nugalėjo vilnietis Vladimiras Kokorevas, 52 km ilgio trasoje užtrukęs 01:54:54. Nuo jo 4 minutėmis atsiliko Martynas Maniušis iš Utenos. Trečias liko vilnietis Arūnas Gliaudelis.

Šis maratonas - antrasis Lietuvos dviračių maratonų taurės etapas. Pirmasis vyko gegužės 23-ąją dieną Druskininkuose. Trečiasis etapas planuojamas Ignalinoje, ketviras - Anykščiuose.

Šiame straipsnyje: dviračių maratonas