Vilkų vis dar randama ir pajūrio miškuose

Žmonės, pamatę Girulių miške vilką, stebėtis neturėtų. Pasak girininkų, šie plėšrūnai pajūrio regione nėra išnykę.

Kretingos miškų urėdijos vadovo Antano Baranausko teigimu, pasakyti, kiek pajūrio miškuose šiuo metu yra šios rūšies plėšrūnų, bus galima po kasmetinės vilkų ir lūšių apskaitos.

Pasak A. Baranausko, vilkai per dieną gali įveikti daugiau nei  50 kilometrų. Todėl didžioji dalis jų į pajūrio miškus atklysta iš kaimyninės Latvijos, kur sąlygos vilkų populiacijai yra ypač palankios.

Urėdas taip pat mano, jog tam tikrose pajūrio miškų zonose šie plėšrūnai gali būti pradėję vesti vadas.

„Jei miške yra stirnų ar briedžių, jame gali būti ir vilkų. Vilkas dėl maisto gali nueiti labai didelį atstumą, o suradęs palankią terpę, trumpam šioje teritorijoje apsistoti bei vesti vadas“, - kalbėjo A.Baranauskas.

Urėdijos vadovas taip pat teigė, jog visiškai išnaikinti vilkų populiaciją tam tikrose Lietuvos regionuose yra praktiškai neįmanoma. Mat dėl šios rūšies gyvūnų išskirtinio mobilumo bei šalies geografinės padėties jie į Lietuvos miškus migruos nuolatos.

Aplinkos ministerija ir gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas” vasario 21 ir 26 dienomis vykdys vilkų apskaitą, kurios metu miškuose ieškos žvėrių pėdsakų bei juos registruos. Kartu su miškininkais bei Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija apskaitos procese kviečiami dalyvauti ir savanoriai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių