Vietos, kur Vilniuje tęsiamos linksmybės

Naktinis gyvenimas centrinėse senamiesčio gatvėse – Didžiojoje ir Vokiečių – iš esmės apmiršta apie vidurnaktį. Turistai stebisi tokiu keistu vasaros sezono darbo grafiku, o vietiniai nusispjauna ir traukia į plika akimi nematomas miesto linksmybių vietas.

Mandagiai išprašo lauk

Pusiaunaktį norint prisėsti prie gausiai Vokiečių gatvėje ir Rotušės aikštėje pristatytų stalelių, pirmiausia reikia išklausyti aptarnaujančio personalo perspėjimą, kad kavinės jau uždaromos. Padavėjai švarina staliukus ir į užsukti norinčius klientus beveik nekreipia dėmesio. Pasiteiravus, kodėl vasarą, kai taip norisi būti gryname ore, lauko kavinės darbą baigia apie 24 val., paaiškinama, kad licencija prekiauti alkoholiu kavinėms išduota tik iki vidurnakčio. Vadinasi, ilgiau dirbti ir neapsimoka – iš kavos, arbatos ar užkandžių neuždirbsi.

Savaitgalį žvelgiant į rimstančią sostinę kaip tik tuo metu, kai vieną kitą bokalą alaus ištuštinusių miestiečių akyse užsidega noras iš peties pašėlti, nejučia peršasi mintis – ties tuo Vilniaus vakarietiškumas ir baigiasi.

Turistai gūžčioja pečiais ir vargiai suvokia, kodėl per patį linksmybių įkarštį, nors ir mandagiai, jie išprašomi lauk. Nepasitenkinimą dėl šiltajam sezonui nepriderinto lauko kavinių darbo grafiko vilniečiai taip pat reiškia garsiai. Tačiau vietiniai  žino, kad pasisėdėjimo Vokiečių gatvėje ar Rotušės aikštėje galas dar nereiškia viso vakarėlio pabaigos.

Nakties šėlsmas – kiemeliuose

Vilniečiai žino vietelių, kuriose darbo savaitės rūpesčius galima skalauti iki paryčių. Iki 5 val. ryto dirba Šv. Kotrynos bažnyčios pašonėje įsikūrusi vyninė. Kitoje Vilniaus gatvės pusėje vidiniuose kiemeliuose pasislėpusios kavinės "Balti drambliai" ir Mokytojų namų lauko terasos.

Saulę galima pasitikti ir vilniečių pamėgtoje vyninėje "In Vino", dažnai miestiečių keliai veda ir į ŠMC kavinę. Šiomis dienomis leidimas alkoholiu prekiauti iki 4 val. ryto išduotas ir L.Stuokos-Gucevičiaus gatvėje gana uždarą kiemelį įsirengusiai vyninei "Tappo D'oro".

Totorių gatvės šurmulys gyventojų kantrybę bando jau ne pirmus metus. Leidžiantis Labdarių gatve ties kavine "Chaplin" pasitinka nejauki tyla. Tačiau vilniečiai žino, kad vasarą ji – apgaulinga. Nėrus į kavinės pašonėje esančius vartus ir prasiskverbus pro kelis storų užuolaidų sluoksnius linksmintis nusiteikusius naktinius miesto gyventojus pasitinka tarsi kitas pasaulis – garsi muzika, marios žmonių – tikra vasaros fiesta. Senamiestyje yra dar viena kita vieta, kur galima prisėsti lauke – Pilies gatvėje ar Gedimino prospekte. Tačiau iš esmės tai labiau ramūs užutekiai, tinkantys paskutiniam bokalui alaus nei vakarėlio įkarščiui.

Savaitgalį – reidas

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Švaikauskas dienraščiui žadėjo, jog šį savaitgalį skyriaus pareigūnai prevenciškai tyrinės naktinį miesto gyvenimą ir rūpinsis, kad jis nedrumstų senamiesčio gyventojų ramybės. Nustatyta, kad nakties laikas, kai mieste turėtų stoti viešoji rimtis, prasideda 22 val. Tuo metu net veikiančios lauko kavinės negali groti muzikos. "Kaip tik gavome skundą dėl "Amatininkų" keliamo triukšmo. Patikrinsime", – kalbėjo M.Švaikauskas.

Miesto Verslo ir paslaugų skyriaus vedėjas Marius Skarupskas aiškino, kad Vokiečių ir Didžiojoje gatvėje lauko kavinės dirba tik iki pusiaunakčio, nes tokia sutartis pasirašyta su konkursą skelbusia savivaldybe.

"Kavinės, kurios turi nuolatines patalpas, lauke alkoholiu prekiauja pagal prekybai viduje išduotą licenciją. Leidimą lauke statyti staliukus išduoda seniūnijos. Todėl ir skiriasi kavinių darbo laikas", – sakė M.Skarupskas.


Šiame straipsnyje: baraikavinėslinksmybės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių