Vietoj apklausos A.Žilius atsidūrė areštinėje (papildyta)

Rytą į Kauno policiją apklausai atvykęs neblaivus Drąsiaus Kedžio bičiulis Albertas Žilius nusišlapino prie įėjimo į pastatą ir už tai buvo sulaikytas.

Juodkrantiškis A.Žilius turėjo būti apklausiamas dėl grasinimų vieninteliam įtariamajam pedofilijos byloje Andriui Ūsui. Apklausą ketinta surengti 10 val., tačiau A.Žilius Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pasirodė gerokai anksčiau, dar prieš devynias.

Vos jam įžengus į policijos pastatą Vytauto prospekte, tapo aišku, kad vyriškis gali būti padauginęs svaigiųjų gėrimų. Kurį laiką svirduliavęs Kauno apskrities VPK koridoriais, A.Žilius užėjo į buhalteriją, tačiau ten dirbusios moterys nekviestą svečią kaipmat išprašė.

Panašu, kad ten A.Žilius ieškojo tualeto, todėl vos tik išėjęs laukan jis atliko gamtinius reikalus čia pat, priešais centrinį įėjimą į policijos pastatą. Visa tai matę, tačiau viešosios tvarkos pažeidėjo drausminti nepuolę policijos budėtojai apie incidentą pranešė kolegoms, dirbantiems Centro policijos komisariate, mat į pastarojo prižiūrimą teritoriją patenka ir Vytauto prospektas.

Taigi pažeidėjas buvo nedelsiant sulaikytas ir pristatytas į Kęstučio gatvėje esančią policijos įstaigą.

Iškart po juodkrantiškio išsišokimo ir sulaikymo jis buvo išvežtas į Priklausomybės ligų centrą blaivumui nustatyti. Apie 10.45 val. A.Žilius parvežtas atgal į Centro policijos komisariatą. Vyriškis atrodė akivaizdžiai neblaivus - jis nepastovėjo ant kojų. Į laikinąją sulaikymo kamerą jį palydėjo už parankių vedę policijos pareigūnai.

Žurnalistų paklaustas, kiek šiandien išgėrė, sunkiai aplinkoje besiorientuojantis A.Žilius teištarė: "Daug."

Girtumo patikrinimo rezultatų teisėsaugininkai kol kas nekomentuoja.

Centro policijos komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis pridūrė, kad pareigūnai renka medžiagą ir incidento tyrimas tęsiamas.

Netrukus Centro PK pareigūnai priėjo išvados, kad pagal jų surinktą pirminę medžiagą galima pradėti ikiteisminį tyrimą dėl baudžiamojo nusižengimo.

Baudžiamajame kodekse rašoma, jog tas, kas viešoje vietoje necenzūriniais žodžiais ar nepadoriu elgesiu trikdė visuomenės rimtį ar tvarką, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Neblaivus A.Žilius bus nuvežtas išsiblaivyti į Kauno apskrities VPK areštinę.

Kol kas, anot pareigūnų, susikalbėti su A.Žiliumi sunku. Sulaikytasis nesugebėjo papūsti į alkoholio matuoklį. Paklausti, ar sulaikytasis nesipriešino policijos patruliams, pareigūnai šyptelėjo: „Tokioje stadijoje priešintis arba plūsti paprastai žmonės jau nebeturi jėgų“.

Centro policijos komisariato vadovo G.Dirmeikio teigimu, Priklausomybių ligų centre patikrintas ne tik sulaikytojo blaivumas, bet ir atliktas tyrimas dėl apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų.

Tyrimo rezultatai bus pateikti vėliau.

Prieš savaitę A.Žilius, sulaikyme praleidęs 48 valandas, buvo išleistas iš Kauno policijos areštinės. Bendrininkavimu įvykdant tyčinę dvigubą žmogžudystę įtariamam A.Žiliui prokurorai skyrė švelnesnę kardomąją priemonę, nei buvo tikėtasi - rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Pro komisariato duris išėjęs A.Žilius, kalbėdamas apie nūdienos įvykius, ištarė, kad kažkas užgesino tą „bombą“, kurią, anot jo, buvo parengęs Drąsius Kedys, neva turėjęs dar daugiau aukštus pareigūnus kompromituojančios vaizdo medžiagos: „Tas dvi rankeles, kurios tai padarė, reikės kažkam nupjauti. Nežinau kam, bet jeigu mane girdi ir mato...“

Paklaustas, kaip vertina vienintelio įtariamojo pedofilijos byloje Andriaus Ūso vaidmenį šioje istorijoje, A.Žilius nedaugžodžiavo: „Tą Ūsą reikia išvis gyvą užkasti, kol dar nevėlu, kol neįvyko dar kokia nors tragedija. Čia tokios nesąmonės vyksta Lietuvoje, kad šlykštu ir į gatvę išeit.“


Šiame straipsnyje: ŽiliusKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių