Viešojo transporto pertvarka tebekelia aistras

Aistros dėl viešojo transporto pertvarkos uostamiestyje toliau nerimsta. Tauralaukio ir Mazūriškių gyventojai tebesipiktina, kad buvo panaikintas 7 maršrutinis taksi. Miesto valdžią jie užvertė skundais.

Persėdo į autobusą

Kokia situacija viešajame transporte po pertvarkos, antradienį domėjosi miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Viešojo transporto pertvarka sveikintinas dalykas, bet kelia daug klausimų. Tačiau nėra nė vienos reformos, kuri visus tenkintų 100 proc. Naudai parodyti neužtenka kelių savaičių“, – tvirtino meras.

Pasak V.Grubliausko, jis daugiausia nusiskundimų sulaukia iš šiaurinės miesto dalies, ypač Tauralaukio, Mazūriškių gyventojų dėl 7 maršrutinio taksi panaikinimo.

Tokių skundų anksčiau sulaukė ir Klaipėdos savivaldybė. Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus tvirtino, jog sulaukė 130 skambučių iš žmonių, kurie piktinosi 7 maršrutinio taksi panaikinimu.

„Žmonėms aiškinau, kad jie kur pigiau važiuos. Dabar tokių skambučių nebėra“, – pasakojo R.Mockus.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ Gintaras Neniškis tvirtino, kad iš klaipėdiečių reakcijos į pertvarką buvo įvairios. Dabar yra likusi vienintelė vieta, iš kurios sulaukiama skundų – tai Tauralaukis ir Mazūriškės. Jų gyventojai yra surinkę kelis šimtus parašų prieš pertvarką.

„Atsižvelgiant į tai, tikėjomės, kad daugiau keleivių važiuos 7 privežamuoju maršrutu. Jis važiuoja ilgiau nei buvęs maršrutinis taksi. Tikslus jo ir grafikas. Tačiau puse naujojo maršruto reisų važiuoja 2-3 žmonės. Pastebėjome, kad daugiau žmonių perėjo į 14 maršruto autobusą“, – komentavo direktorius.

Vėl keis grafikus

Anot G.Neniškio, sulaukiama daug pasiūlymų iš gyventojų keisti 7 privežamojo maršruto rytinius ir popietinius grafikus. Atsižvelgiant į juos, tvarkaraščiai bus koreguojami.

7 maršruto autobusėlis dažniau važiuos nuo 6.40 iki 7.30 val. ir nuo 15 iki 18 val., kada dauguma mokinių grįžta iš pamokų, būrelių. Nuo pirmadienio dažniau važiuos ir 14 maršruto autobusas.

„Pastarasis važiuoja iki Tauralaukio pradžios, tačiau dauguma žmonių iš maršrutinio taksi persėdo į jį. Autobusas toliau važiuoti negali, nes nėra infrastruktūros. Gatvės rekonstrukcija viską išspręstų“, – pabrėžė G.Neniškis.

Sulaikė pirmą „zuikį“

Per dvi savaites privežamaisiais maršrutais preliminariai važiavo 17 tūkst. 200 keleivių. Populiariausiais maršrutais išlieka 11A ir 2A. Juos aptarnaujantys autobusiukai perveža 10 tūkst. keleivių.

G.Neniškis tvirtino, jog šiokių tokių problemų vis dar kyla su raudonųjų autobusiukų vairuotojais, kurių dauguma perėjo iš maršrutinių taksi. Jie bando lenktyniauti, užlįsti prieš autobusą, nestoja stotelėse, nesilaiko tvarkaraščių. Tikrinama žinia, kad ne visi vairuotojai duoda bilietus.

Nors mažajame autobuse vairuotojai turi geresnes sąlygas prižiūrėti, ar keleiviai atsiskaito už kelionę, jau išaiškintas vienas keleivis važiavęs be bilieto. Kontrolė juose bus dažnesnė.

Naujuosiuose maršrutuose autobusuose parduodamų popierinių bilietų, kurie yra brangesnis nei kioske, skaičius išlieka didelis. Praėjusią savaitę kelias dienas įstaiga jų buvo pritrūkusi.

Nori naujų maršrutų

Pasak G.Neniškio, iš gyventojų sulaukiama prašymų dėl naujų maršrutų. Geresnio susisiekimo nori Baltijos prospekto gyventojai. Šiuo metu čia gyvenantys žmonės toliausiai turi eiti iki stotelės.

„Šioje vietoje yra menkas susisiekimas. Ateityje galvojame jį pagerinti. Manome, kad būtų tikslinga į bendrą sistemą integruoti priemiestinius maršrutus į Šernus, Tolupį, Jakus. Tai ne tik atpigintų kelionę keleiviams, bet ir pagerintų susisiekimą mieste. Baltijos prospektu galėtų važiuoti autobusas, vykstantis į Jakus“, – tvirtino G.Neniškis.

Pasak R.Mockaus, situacija pagerėjo ir likusiuose maršrutiniuose taksi. Dabar mieste dirba keturi vežėjai. Anksčiau jų buvo dešimt. Važiuoja 80 transporto priemonių. Anksčiau jų 120.

„Nebėra lenktynių“, – pabrėžė R.Mockus.

Anot jo, nuo rugsėjo mieste važinės naujesni maršrutiniai taksi – iki 14 metų senumo. Iki šiol tokių transporto priemonių amžius buvo 16 metų.

Pailgėjo ir 8 maršrutinio taksi važiavimo laikas. Dabar jis iš stoties išvažiuoja ne vidurnaktį, o pusvalandžio vėliau.NAUJAUSI KOMENTARAI

daina

daina portretas
Negerbiamasis Neniški ir Mockau, nelyginkite Mozūriškių su Tauralaukiu. Tauralaukis yra ne rajonas, o MIESTAS. Todėl privalote užtikrinti gyventojams ne normalų susisiekimą su ligonine (niekas tokio maršruto Jūsų neprašė), o su MIESTO CENTRU. Jeigu Jums knietėjo išvyti praivačius vežėjus, tada tą Jūsų raudoną autobusiuką privalėjote paleisti bent iki Žemaitijos. Privalėjote atsižvelgti į gyventojų pageidavimus. O dėl 14-to autobuso pratęsimo, nejuokinkit. Jau 20 metų giedat tą pačią giesmelę, užuot seniai pratęsę šį maršrutą. O jeigu nesugebate ar nenorite to padaryti, reikėjo palikti buvusį , ir labai patogų, privačių vežėjų 7-tą mikroautobusą.

NEAISKU

NEAISKU portretas
O KAIP IS SILUTES PLENTO NUVAZIUOT IKI LIGONINIU MIKRIUKU?

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
Manau, kad sumažėjusiu "mikriuknepatenkinti ne tik Mazriškių ar tauralaukio gyventojai, bet ir "miegamųjų" rajonų gyventojai
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl smulkmenos vairuotojai – nuostoliai
  Dėl smulkmenos vairuotojai – nuostoliai

  Naujai atgimusi uostamiesčio J.Janonio gatvė džiugina akį, tačiau tapo savotiškais spąstais vairuotojams. Jų laukia nemalonus netikėtumas, galintis atnešti nuostolių. Panašu, kad darbininkams čia vėl teks grįžti. ...

 • Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė
  Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė

  Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje. ...

  5
 • Siekiama panaikinti kvotų aukcioną
  Siekiama panaikinti kvotų aukcioną

  Vidaus vandenų žvejyboje siekiama panaikinti kvotų pardavimo per aukcionus sistemą. ...

  2
 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  5
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
Daugiau straipsnių