Viešbučio „Radisson SAS Astorija“ valdytojai nesulaukė miesto paramos (papildyta)

Vilniaus miesto taryba vienbalsiai nutarė neatleisti bendrovės „AAA Astorija“ nuo 600 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio. Tokia vieninga taryba nebuvo, kaip kalba sukosi apie 3 mln. litų mokesčių nubraukimą butų neparduodančioms bendrovėms.

Pusė milijono litų miestui - būtini

Praėjusių metų lapkritį į Vilniaus savivaldybę kreipėsi keletą viešbučių sostinėje valdanti bendrovė „AAA Astorija“, prašydama ją atleisti nuo 2009-2010 metų nekilnojamojo turto mokesčio. Bendrovė savivaldybei  turėtų sumokėti virš 600 tūkst. litų.

Tačiau „AAA Astorija“ savininkai tikina nebepajėgią miestui atriekti daugiau pusę milijono litų sumos. Mat jų pečius užgulusios nebaigtos viešbučio Universiteto g. 14/2  statybos. Bendrovė tikina, kad dėl sunkmečio jos veikla sumažėjo  50 proc. ir ji nebepajėgi užbaigti viešbučio statybų. Šios atidėtos neribotam laikotarpiui. O kur dar 14 mln. litų skolų.

Tačiau savivaldybės taryba nusprendė nesuteikti bendrovei lengvatos, nors „AAA Astorijos“ prašymas iš dalies ir atitiko Mokesčių lengvatų teikimo taisyklėse numatytus kriterijus.

Neatsižvelgta ir į tai, kad bendrovė, plėsdama viešbučių skaičių, į miesto infrastruktūrą investavo beveik 2 mln. litų – rekonstravo Šventaragio, Universiteto, L.Stuokos-Gucevičiaus gatvių dangas ir inžinerinius tinklus, iškėlė elektros tinklus. Taryba įsikibusi laikėsi vienintelio motyvo – miesto biudžetui beveik 620 tūkst. litų gyvybiškai svarbūs.

3 mln. litų taryba gailėjo mažiau

Tačiau taryba prieš dvi savaites nebuvo tokia kategoriška, kai kalba ėjo apie 6 kartus didesnę sumą. Mat tąkart svarstyta atleisti ar ne nekilnojamojo turto vystytojus nuo mokesčio už neparduotus butus. Bendra prašymo suma siekė 3 mln. litų.

Palaikyti sunkmečio krečiamas statybų bendroves tąkart primygtinai siūlė pats meras Vilius Navickas. Nors taryba atmetė vystytojų prašymą, dėl aktyvios agitacijos V.Navickas sulaukė etikos sargų dėmesio. Mat mero šeimai taip pat priklauso statybų bendrovė, kuri gali turėti neparduoto nekilnojamojo turto. Reikštų, kad meras pats save būtų atleidęs nuo mokesčio.

V.Navickas yra sakęs, jog interesų nesupainiojo, mat jo valdoma įmonė turto, kuriam būtų taikoma mokestinė lengvata, neturi. Nepaisydama mero pasiteisinimų, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl sostinės mero veiksmų.

Nemato prasmės tęsti bandymus

Tai nebe pirmas atvejis, kai viešbučių verslo atstovai prašo miesto valdžios sumažinti ar panaikinti nekilnojamojo turto mokestį. Tačiau ankstesni Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) bandymai sužlugo, o bandyti iš naujo verslininkai nemato prasmės.

„Kiek prašėme, jie sakė, kad neturi galimybės atleisti nuo mokesčio. Savivaldybė aiškino, kad jie gali tokias išlygas taikyti arba visiems viešbučiams, arba nei vienam. Tada gavome Finansų ministerijos išaiškinimą, kad tai yra netiesa. Buvo kategoriškai pasakyta, kad nuo mokesčio atleisti nebūsime. Prašėme nors kokia dalimi sumažinti mokestį - irgi gavome neigiamą atsakymą“, - portalui sakė LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Pasak jos, senamiestyje įsikūrę viešbučiai susiduria su milžiniškais sunkumais dėl smukusio turistų srauto, ir atleidimas nuo nekilnojamojo turto mokesčio jiems būtų it gaivaus oro gurkšnis. „Vien tik viešbučių sumokamas nekilnojamojo turto mokestis sudaro apie 10 proc. visų savivaldybės surenkamų mokesčių. Pavyzdžiui, „Stiklių“ viešbutis turėjo sumokėti pusę milijono litų nekilnojamojo turto mokesčio. Kai viešbučiuose užimta tik apie 20 proc. vietų, nereikia butų genijumi, kad suskaičiuoti - norint susimokėti nekilnojamojo turto mokestį, turi vos ne paskolą imti“, - stebėjosi E.Šiškauskienė.

LVRA vadovė taip pat stebėjosi miesto valdžios noru atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio butų statytojus. „Nenoriu sakyti „neduok kitiems, duok mums“. Tiesiog labai gaila, kad miesto valdžia nemato problemos esmės. Nes vis dėlto jie iš mūsų gyvena, ne iš ko kito“, - reziumavo pašnekovė.

_________________________________________________________________

Bendrovė „AAA Astorija“ įkurta 2002 m. ir šiuo metu valdo penkis statinius Vilniaus senamiestyje, iš kurių net trys – viešbučių patalpos. Juose sukurta 90 darbo vietų Vilniaus gyventojams. Iki šiol „AAA Astorija“ miestui tvarkingai mokėjo visus mokesčius. Už 2008 m. ji miesto iždą papildė beveik puse milijono litų nekilnojamojo turto mokesčiu, beveik milijonas atriektas „Sodrai“, 90 tūkst. litų sumokėta pelno mokesčio.


Šiame straipsnyje: neparduoti butaiNT mokestis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių