Vienos pokylis virto kuklia Vienos vakariene

Prieš vienuolika metų Vilniuje pradėtą Vienos pokylio tradiciją šiemet gerokai palaužė krizė. Dėl rėmėjų vangumo organizatoriams liko tenkintis kuklesniu renginiu.

Lėšų surinkta 9 kartus mažiau

Pirmąkart nuo 1999 m. Vienos pokylis buvo organizuotas ne Vilniaus Rotušėje, kuri per 11 metų tapo tradicine renginio vieta, o viešbutyje „Narutis“. Ir ponų į šeštadienį surengtą pokylį sugužėjo kaip niekad mažai – vos kelios dešimtys.

„Šiemet tai nėra tikras Vienos pokylis, o tiesiog vakaras. Nesilaikoma ir griežto pokylio reglamento, scenarijaus. Taip nutiko dėl ekonominės ir moralinės situacijos Lietuvoje. Juk be rėmėjų negalime nieko padaryti: lėšų reikia tiek organizavimui, tiek ir labdarai. Šiemet situacija sudėtinga, todėl rėmėjų nespaudėme, neverkėme. Ir žmonių nuotaika šiemet nėra ypatingai gera, todėl nusprendėme vien dėl labdaros organizuoti simbolinę vakarienę“, - atskleidė  pokylio organizacinio komiteto prezidentė Renė Jakubėnaitė.

Šiemet labdara, siekianti apie 6, 7 tūkst. litų, skirta 12 metų Deimantei, Vilniaus universiteto Santariškių vaikų ligoninės pacientei. Ligoninės gydytojų ir specialistų konsiliumas nusprendė, kad būtent šiai ligoniukei labiausiai reikalinga parama. Be tėvų augančiai, tik giminaičių globojamai mergaitei nuo pat kūdikystės atliktos sudėtingiausios vidaus organų operacijos. Vasarą naujos operacijos laukiančiai mergaitei iš paramos lėšų planuojama pirkti specialias gydymo ir reabilitacijos, higienos paslaugas bei priemones.

Kadangi šiemet Vienos pokylis kuklus, paaukota suma taip pat gerokai mažesnė už ankstesnių metų aukas. Daugiausia lėšų, apie 63 tūkst. litų, organizatoriams pavyko surinkti 2007 m. organizuoto Vienos pokylio metu.

Pagrindinis prizas- už 12 tūkst. litų

Nors reginys kardinaliai skyrės nuo ankstesnių vienos pokylių, šiemet prabangos elementų taip pat netrūko. Jau keleris metus iš eilės pokyliui intrigos teikia pagrindinis labdaringos loterijos prizas – prabangus vienetinis papuošalas. Jį pokylio dalyviams kasmet dovanoja renginio mecenatas, Lietuvos juvelyras Stasas Chailovas. Šįkart jis ponus nustebino prabangiu moterišku kaklo papuošalu.

„Sidabro ir paladžio lydinys, 18 karatų balto aukso, 18 karatų geltono aukso, 24 karatai gryno aukso, raudonas turmalinas ir deimantai“, - pagrindinį prizą pristatė renginio vedėjas Gintaras Mikalauskas.

Norint laimėti prizą teko pirkti specialius loterijos bilietus, kurių vieno kaina siekė 40 litų. Pokylio svečiai vakarienės metu pinigų negailėjo ir pirko jų po dešimt ir daugiau. Baigiantis pokyliui neparduotų liko pusšimtis. Šie buvo padalinti perpus ir aukcione parduoti už 500 ir 600 litų. Visgi tikroji papuošalo vertė 300 kartų lenkė vieno bilieto kainą.

„Kadangi papuošalas nebuvo skirtas pardavimui, negaliu tiksliai pasakyti, kiek jis galėtų kainuoti. Apytiksliai jo kaina galėtų siekti apie 12 tūkst. litų. Bet tai – ne pats brangiausias darbas. Esu sukūręs papuošalų ir už 95 tūkst. litų. Tačiau ne tai svarbiausia. Jeigu darbas geras, jį atiduoti sunku, dauguma tokių pas mus ir pasiliko. Čia kaip augintinis: jeigu jau nusprendei jį dovanoti, labai svarbu, kad jis į geras rankas patektų. Juvelyriniai dirbinai taip pat yra gyvi daiktai. Jeigu būsimasis nešiotojais tai supranta, dirbinį galima jam dovanoti‘, - tikino juvelyras S.Chailovas.

Be papuošalų loterijoje buvo galima laimėti albumų, paveikslų, įvairių paslaugų kuponų: nuo pasijodinėjimo žirgais iki procedūrų Baltijos ir Amerikos klinikoje.

Papuošalas liko Vilniuje

Įdomu tai, kad kelerius metus iš eilės pagrindinis prizas,  S.Chailovo juvelyrinis dirbinys, vis iškeliaudavo į Kauno ponių namus. Prieš pat dvyliktą, nutilus paskutiniesiems valso akordams ir poroms apleidus šokių aikštę, pokylio svečiai sulikė kvapą. Kamputyje besišnekučiuojančios ponios iš Kauno vylėsi, kad didysis prizas vėl iškeliaus į laikinąją sostinę. Tačiau sėkmė šįkart palinko į vilniečių pusę.

Ištraukęs laimingąjį bilietą renginio vedėjas G.Mikalauskas paskelbė – pirmas bilieto numeris 6. Nors tokių, pretenduojančių į laimingąjį, buvo ne vienas, šelmiškai nusišypsojo vienintelis Juozas Olekas , Seimo narys, kuro žmona Aurelija yra viena iš pokylio globėjų. Paaiškėjo, kad politikas fortūną pajuto iškart. Paskelbus laimingąjį bilieto numerį J.Olekas pašoko ir vietos, pabučiavo žmoną ir įbruko į rankas jai laimingąjį bilietą.

„Kaip ir kiekviena moteris, labai mėgstu papuošalus, todėl segėdama šį dirbinį jaučiuosi labai laiminga. Tikėjomės, kad galime laimėti pagrindinį prizą. Šį vakarą vyras nupirko apie dešimt loterijos bilietų ir mums nusišypsojo sėkmė“, - džiaugėsi A.Olekienė.


Šiame straipsnyje: Vienos pokylis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių